Regulacja obrotów

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
jjarko1
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 4:51 pm
Lokalizacja: Sokółka

Regulacja obrotów

#1 Post autor: jjarko1 »

Panowie nie wiem czy o tym już nie było, ale wie ktoś może jak wyregulować obroty w SD2 2008 z automatycznym ssaniem, na zewnątrz z prawej strony pod siodłem nie ma śruby regulacyjnej jak miałem w SD1?

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: lotnik »

Nie jestem pewnien, ale w serwisie po podpięciu komputera mogą zmienić obroty

jjarko1
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 4:51 pm
Lokalizacja: Sokółka

#3 Post autor: jjarko1 »

Naprawde nikt nie ma pojęcia co zrobić? Jak nic nie wymyśle to wtedy pojade do serwisu....

Artb100
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:58 pm
Lokalizacja: Płock

#4 Post autor: Artb100 »

Niestety nie wiem ale podobno nawet gdyby była śruba pod bakiem z prawej to przy wtrysku nie reguluje się nią obrotów tylko podciąga ssanie, co może dać efekt zwiększenia oobrotów ale cały czas podaje większą dawkę paliwa

Awatar użytkownika
koniu
Udaje motocyklistę
Posty: 148
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 6:05 am
Lokalizacja: Wolbrom

#5 Post autor: koniu »

Nie ma czegoś takiego jak podciąganie ssania.Ssanie w motocyklu z wtryskiem działa na zasadzie podniesienia obrotów czyli jak byś dodał gazu więc pokrętło po prawej stronie pod bakiem to jest regulacja wolnych obrotów tak jest w SD02 bodajże do 2008 roku bez automatycznego ssania a jak w nowszych to nie wiem.

Artb100
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:58 pm
Lokalizacja: Płock

#6 Post autor: Artb100 »

Przede wszystkim prrzy wtrysku ssanie mechaniczne to głupota, ale w pierwszych egzemplarzach takie ssanie mechaniczne jest i jak na razie nie mam podstaw watpic w słowa mechanika ze pokrecenie pokrętłem powoduje zwięszenie dawki paliwa poprzez wysunięcie (podciągnięcie ssania)

jjarko1
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 4:51 pm
Lokalizacja: Sokółka

#7 Post autor: jjarko1 »

To jak wyregulować obroty bez tego pokrętła? Najprościej serwis, wiem, ale tam też ludzie to robią a nie kosmici, chyba że nie obejdzie się bez podłączenia komputera. A żona mówiła nie sprzedawaj starego viadra bo dobre, Ale nie... nowoczesności sie zachciało, w morde....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”