Dorobienie uszczelki na łączeniu rur tłumnika

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
CZARNY123
Rekrut
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 09, 2012 8:35 pm
Lokalizacja: WIELUŃ

Dorobienie uszczelki na łączeniu rur tłumnika

#1 Post autor: CZARNY123 »

Witam mam pytanko związane z dorobieniem nowej uszczelki tej którą standardowo wydmuchuje na tylnym cylindrze. Postanowiłem dorobić takową z Brązu ponoć dłużej wytrzymuje . Zastanawiam się czy nie zrobic tego trochę ciaśniej Oryginał wydaje mi sie trochę Luzny Może ktoś coś takiego już robił i posiada już jakieś doświadczenie w tym Temacie . Dzięki za Odpowiedzi i Pozdrowionka dla wszystkich.

Awatar użytkownika
dario
Uczy się jeździć
Posty: 70
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:36 pm
Imię: Dariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Gdynia

#2 Post autor: dario »

ja też jestem ciekawy...może jakieś wymiary tej uszczelki ktoś posiada?

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#3 Post autor: zalmen3 »

Na "konkurencyjnym" forum użytkownik dj1 pisał coś, że w Niemczech Varaderowcy poradzili sobie dorabiając uszczelki chyba z nierdzewki, ale głowy nie dam - może warto do niego napisać, bo wspominał też, że można te dorabiane nabyć w cenie kilku euro.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
dario
Uczy się jeździć
Posty: 70
Rejestracja: wt lip 17, 2012 8:36 pm
Imię: Dariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Gdynia

#4 Post autor: dario »

z nierdzewki to chyba za twarde, brąz albo miedziane, tylko żeby dorobić trzeba znać wymiary...a może ktoś ma jakis link gdzie mozna kupic cos takiego? bo ja chyba nie umiem szukac :?

avanturnik
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 09, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Giżycko

#5 Post autor: avanturnik »

Witam
Temat przerobiłem w SD01. Wymiary masz podane na stronach internetowych które oferują oryginalne uszczelnienia "grafitowe".
Ważna informacja jest taka, że wymiar tej uszczelki na połączeniu cylindra tylnego kolektora z wydechem jest inny w SD01 a inny w późniejszych modelach.
Jeśli chodzi o materiał to w Agromie zakupiłem gotową tuleję mosiądz / brąz - wymiar zewnętrzny pasuje idealnie, natomiast wewnątrz trzeba było liznąć delikatnie na tokarni żeby pasowało idealnie - jak powiesz tokarzowi do czego ma to służyć dobierze odpowiedni wymiar. Mogę się dowiedzieć do czego ta tuleja oryginalnie służyła jeśli będziesz zainteresowany moim rozwiązaniem.
Wszystko dokładnie oczyściłem z rdzy i nagaru. Składałem na pastę do połączeń układów wydechowych. Działa idealnie.
Nie widzę sensu żeby przepłacać i sprowadzać taką duperelę z zagranicy.
Proponowałem na forum takie rozwiązanie wcześniej ale nie było zainteresowania.
Pozdrawiam

borys
Uczy się jeździć
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 12:03 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Sd02
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Chełmża

#6 Post autor: borys »

Chyba nie ma sensu bawić się w dorabianie. Parę lat temu bez kłopotu kupiłem do sd01 w larsonie za kwotę ok 15-20zł

avanturnik
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 09, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Giżycko

#7 Post autor: avanturnik »

borys pisze:Chyba nie ma sensu bawić się w dorabianie. Parę lat temu bez kłopotu kupiłem do sd01 w larsonie za kwotę ok 15-20zł
Czytałeś kolego o czym piszemy w tym temacie?

CZARNY123
Rekrut
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 09, 2012 8:35 pm
Lokalizacja: WIELUŃ

#8 Post autor: CZARNY123 »

Witam. Więc tulejka została dorobiona i założona po wstępnej próbie w garażu jest OK w połowie marca będę w domu to mam nadzieję wypróbować w trasie .

borys
Uczy się jeździć
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 12:03 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Sd02
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Chełmża

#9 Post autor: borys »

avanturnik pisze:
borys pisze:Chyba nie ma sensu bawić się w dorabianie. Parę lat temu bez kłopotu kupiłem do sd01 w larsonie za kwotę ok 15-20zł
Czytałeś kolego o czym piszemy w tym temacie?
Czytałem dlatego dziwię się że ktoś to chce to dorabiać. Teraz mam drugie Viadro przy przebiegu ok 60 tys ta tulejka ma się dobrze. Wszystko można dorabiać tylko po co? Chyba że nie o tej części myślę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”