TANI intercom

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: TANI intercom

#31 Post autor: james »

Interkom mam 2 lata, jeździł ze mną w różnych warunkach, od -5 do +45, tak samo w pełnym słońcu jak i konkretnych ulewach. Wszystko w dalszym ciągu działa.
Bateria wytrzymuje około 8-9H ciągłej rozmowy. Jeśli korzystasz z odtwarzacza MP3 nie przez BT, a po kablu to dodatkowo można ładować interkom podczas jazdy (połączenie interkom-mp3-gniazdo zapalniczki).
Przy prędkościach 120km/h można normalnie rozmawiać z innym "moto". Przy 140km/h już zaczyna nieco "rwać". Panel na kierownicę to taki trochę bajer, ale fakt, przydaje się w terenie. Montowanie go na manetkę nie ma sensu, bo chwyt jest dziwny - lepiej przyczepić opaskami do mocowanie lusterka.
Zasięg, gdy prędkość nie przekracza 60km/h to około 1000 metrów (motocykle jechały w przeciwne strony).

Przez cały okres eksploatacji zniszczeniu uległ tylko przewód do MP3 (jack 2,5-jack 3,5), ale tutaj też mogło być trochę mojej winy.

Drobna uwaga - wiem od sklepu, który sprzedaje te cuda, że często zdarzają się wady słuchawek tj. montujemy je do kasku, ustawiamy głośność 100% a ledwo co słychać. Oczywiście jest to natychmiast wymieniane.

Jak o czymś zapomniałem to pisz :)

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: TANI intercom

#32 Post autor: O'Ren »

Dzięki zibisoft i james, bardzo przydatne informacje. Do 120 km/h da się rozmawiać i o to chodzi. Nie szukam urządzenia do ciągłego mielenia jęzorem tylko do sprawniejszego komunikowania się z drugim moto w razie potrzeby tzn. szukania drogi, nagłej potrzeby wypróżnienia się lub wyartykułowania innego ważnego przekazu a w takich sytuacjach nie pyci się dwie paki [:DD]
Baqeńczak!

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: TANI intercom

#33 Post autor: kamilll »

Przejrzałem tak na szybko ofertę interkomów z dolnej półki i zauważyłem że ludzie którzy używają ich już jakiś czas bardzo pozytywnie się o nich wypowiadają. Interkom R4 Easy Talkie, sprawia wrażenie taniej chińszczyzny ale z doświadczeń jakie napisał James wcale nie jest taki zły na jakiego wygląda :)) No i cena również przystępna wiec może warto by się skusić :hyhy:
Ewentualnie znalazłem jeszcze coś takiego : http://allegro.pl/2x-interkom-bluetooth ... tabsAnchor a cena jeszcze bardziej zachęca do zakupu. Tutaj wypowiadają się użytkownicy tego interkomu całkiem pozytywnie o tym urządzeniu http://www.motocykle.slask.pl/topic/130 ... dy-opinie/. Może ktoś z Was ma BT interphone, i może coś o nim powiedzieć? :)

Mam jeszcze takie ogólne pytanie, jak to jest z montażem takiego interkomu do kasku, czy to jest skomplikowana czynność?? Czy trzeba wiercić jakieś otworki w kasku aby przymocować taki interkom, czy może trzyma się na samej taśmie klejącej? (Sorry może za paradoksalne pytanie, ale nigdy nie miałem doczynienia z takimi urządzeniami) I jak z dostępnością części? Czy słuchawki lub mikrofon w przypadku uszkodzenia da się później dokupić do takiego interkomu? :)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: TANI intercom

#34 Post autor: james »

kamilll pisze:Przejrzałem tak na szybko ofertę interkomów z dolnej półki i zauważyłem że ludzie którzy używają ich już jakiś czas bardzo pozytywnie się o nich wypowiadają. Interkom R4 Easy Talkie, sprawia wrażenie taniej chińszczyzny ale z doświadczeń jakie napisał James wcale nie jest taki zły na jakiego wygląda :)) No i cena również przystępna wiec może warto by się skusić :hyhy:
Ewentualnie znalazłem jeszcze coś takiego : http://allegro.pl/2x-interkom-bluetooth ... tabsAnchor a cena jeszcze bardziej zachęca do zakupu. Tutaj wypowiadają się użytkownicy tego interkomu całkiem pozytywnie o tym urządzeniu http://www.motocykle.slask.pl/topic/130 ... dy-opinie/. Może ktoś z Was ma BT interphone, i może coś o nim powiedzieć? :)

Mam jeszcze takie ogólne pytanie, jak to jest z montażem takiego interkomu do kasku, czy to jest skomplikowana czynność?? Czy trzeba wiercić jakieś otworki w kasku aby przymocować taki interkom, czy może trzyma się na samej taśmie klejącej? (Sorry może za paradoksalne pytanie, ale nigdy nie miałem doczynienia z takimi urządzeniami) I jak z dostępnością części? Czy słuchawki lub mikrofon w przypadku uszkodzenia da się później dokupić do takiego interkomu? :)
Ten, który podesłałeś jest bez rewelacji. Znajomy miał i przesiadł się na taki, który ja posiadam. Z wad - mocowanie (rzep), zasięg do 500 metrów, bateria do 4 godzin rozmów.

Ja niczego nie wierciłem. W zestawie znajduje się plastikowy, skręcany zacisk + dodatkowo zastosowałem taśme dwustronną :)

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: TANI intercom

#35 Post autor: kamilll »

Czyli dylemat rozwiązany z BT interphone trzeba dać sobie spokój, bo nie stać mnie na tanie rzeczy :) Więc na obecną chwilę będę skłaniał się do zakupu R4 Easy Talkie, chyba że w międzyczasie znajdę jeszcze coś ciekawego :)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: TANI intercom

#36 Post autor: james »

kamilll pisze:Czyli dylemat rozwiązany z BT interphone trzeba dać sobie spokój, bo nie stać mnie na tanie rzeczy :) Więc na obecną chwilę będę skłaniał się do zakupu R4 Easy Talkie, chyba że w międzyczasie znajdę jeszcze coś ciekawego :)
Tak jak pisałem wcześniej, R4 najlepiej kupić na miejscu, o ile to możliwe. Na rynku jest seria z wadliwymi słuchawkami i dystrybutor dobrze o tym wie, bo... jak się ktoś z tym problemem zgłosi do sklepu to wymieniają słuchawki na inne, tak długo aż problem zostanie rozwiązany. Miej to na uwadze, bo szkoda, żebyś musiał odsyłać interkom kilka razy :)

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: TANI intercom

#37 Post autor: mikepi »

Z waszych wypowiedzi wnioskuję,że bez problemu poznam R4 z padniętymi głośnikami.

A co ze sparowaniem R4 z innym producentem? Da radę?

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: TANI intercom

#38 Post autor: kamilll »

A co myślicie o czymś takim? http://allegro.pl/intercom-sena-smh5d-0 ... 76887.html

Można by powiedzieć że to już taki bardziej firmowy zestaw, patrząc na allegro to trochę jest interkomów tej firmy oraz w razie potrzeby widać że są dostępne części do tego. Na plus też 24 miesięczna gwarancja producenta a całość w stosunku do R4 Easy Talkie droższa o ok. 100zł (mowa oczywiście o zakupie 2 zestawów) Minusem jest tylko mniejszy zasięg w stosunku do R4 Easy Talkie. Sena ma do 400m a Easy Talkie do 1000m. Ale w moim przypadku gdzie głównie bede tego używał do komunikacji z pasażerem a okazjonalnie do komunikacji z innym moto chyba nie powinno być to dużym problemem??

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: TANI intercom

#39 Post autor: james »

mikepi pisze:Z waszych wypowiedzi wnioskuję,że bez problemu poznam R4 z padniętymi głośnikami.

A co ze sparowaniem R4 z innym producentem? Da radę?
R4 z BT interphone parował się bez problemu, co do innych to nie wiem :)

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: TANI intercom

#40 Post autor: mikepi »

Skusiłem się na SMH5. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: TANI intercom

#41 Post autor: kucyk_323 »

daj znać jak przetestujesz aczkolwiek ja ze swojego zakupu r4 jestem mega zadowolony :)
zobaczymy jak w tym sezonie będzie się spisywał ale staram się dbać o baterie co kilka miesięcy je doładowując
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: TANI intercom

#42 Post autor: mikepi »

Namówił mnie kolega ze sklepu w którym się zaopatruje. Mówił, że sam używał, reklamacji brak, a mnie głównie zależało na komunikacji z telefonem. Szkoda tylko, że nie ma radia (wersja z radiem cena x2)...

kamilll
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 26, 2014 1:05 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: TANI intercom

#43 Post autor: kamilll »

Jeśli zależy Ci na słuchaniu radia zawsze możesz sobie dokupić jakiś tani telefon który ma bluetooth i wbudowane radio :hyhy: Bo chyba tam można połączyć dwa telefony na raz, o ile dobrze pamiętam (Moja nokia x2 02 ma radio koszt używanej na allegro ok. 80zł ) Ale z drugiej strony po co słuchać radia jadąc motocyklem? Ja wole słuchać dźwięku silnika :cool1:
Też zamierzam zakupić dwa zestawy seny, bo pozytywne opinie o tym słyszałem :whatup: Jeśli to nie tajemnica to ile zapłaciłeś za swój zestaw? Jak trochę przetestujesz to napisz jak się sprawuje :)

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: TANI intercom

#44 Post autor: mikepi »

Mój zestaw był ponoć raz używany (co widać po otwartych wewnątrz foliach,ale bez żadnych śladów eksploatacji) - ponoć do testów przez właściciela sklepu. Zapłaciłem 400 zł.

'Defekty' jakie mi się rzuciły w oczy-niektóre kabelki są dosłownie kilka cm za krótkie, aby wszystko ładnie w garnku schować (pewnie w innych kaskach tego problemu nie będzie). Zastanawiam się jeszcze nad 'poprawnym' użytkowaniem mikrofonu - mam szczękowca, mikrofon ma pałąku i przy podnoszeniu /opuszczaniu szczęki lubi gdzieś się podwinąć.

Wracając do tematu radia - mam samsunga note 4 i ciężko się zdziwiłem, jak się dowiedziałem że tel nie ma modułu fm O.o słuchanie radia wchodzi w grę tylko przez streaming...

Nie wiem jak będzie w taniej nokii, ale w Galaxy SIII po podpięciu słuchawek (pełnią również funkcję anteny) mimo połączenia bluetooth i A2DP, dźwięk z radia szedł na słuchawki.

A muzyki chętnie posłucham na jakiś nudnych, długich i prostych drogach (autostrady, eksprosówki). Na winklach wolę skupić się na jeździe :D

Awatar użytkownika
mefiozo
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 440
Rejestracja: czw sty 15, 2015 10:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Iława

Re: TANI intercom

#45 Post autor: mefiozo »

Koledzy gdzie można kupić interkom R4 Easy Talkie? na necie nigdzie nie mogę znaleźć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”