Michelin Anakee 3 ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Maciej
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 12:20 pm
Lokalizacja: Wilkowice

Re: Michelin Anakee 3 ?

#16 Post autor: Maciej »

Ja mam porównanie Conti Trail Attack II z Metzelerami Tourance Next. Zdecydowanie na korzyść tych drugich. W Conti mimo, że bieżnik był jeszcze OK, łapało shimmy z przodu, a tylne koło lubiło łapać poślizgi na mokrym. Na Nextach przejechałem w tym roku kilka tysięcy km i ani przez chwilę nie czułem się niepewnie mimo jazdy po mokrym, nie zastanawiałem się ani przez chwilę czy jeszcze bardziej można się złożyć w zakręcie.

Awatar użytkownika
elbandziorno
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 1:37 pm

Re: Michelin Anakee 3 ?

#17 Post autor: elbandziorno »

Siemka wszystim!

Ja mam bardzo miłe doświadczenia z Michelin Anakee 3. Ze 2 lata temu latałem na afryce z tymi kapciami : https://gmoto.pl/michelin-opona-9090-21 ... 83697.html . Mają najniższe indeksy, ale do afryki pasowały mi bardzo dobrze. Teraz do Viadra też mam anakee 3 i w dalszym ciagu jestem zadowolony. W obu przypadkach opony trzymaja dobrze na mokrym i na suchym. Typowo na szuter to one oczywiscie nie sa, ale jak od czasu do czasu zjedziesz to dadzą sobie radę.

Jak kupiłem afrykę to była na anakee 2 i byly juz troche sfatygowane, ale wciaz dobrze sie na nich jezdzilo. Postanowilem kupic wiec nowe anakee 3 i to byl strzal w 10. Pozostaje im wierny :whatup:

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Michelin Anakee 3 ?

#18 Post autor: Wojo »

Kupiłem Anekee III i zrobiłem na nich 12tys i uważam że, sa naprawde bardzo dobre, przewidywalne jedyne co to trzeba uwazac na mokrym wtedy robi sie przynajmniej na początku, dosc nerwowo. Ostatnio namówiłem kumpla i kupił tez III do swojego nowego gs 1200 i mowi ze opony sa super, po poprzednich doswiadczeniach z conti oraz potem z totalnie nie udanymi metzelerami next to III wydają sie idealnym wyborem dla takich maszyn jak varadero, vstrom, gs czy tenere.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Michelin Anakee 3 ?

#19 Post autor: ropa2 »

Dziękuję za opinie, wachałem się czy anakee 2 czy 3 ...... po doktoryzowaniu się :rotfl2: w temacie opon wybór padł na anakee 3 ,,,,czekam za kierierem....i aby do wiosny.
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Michelin Anakee 3 ?

#20 Post autor: LukasW »

Coś jest w tym ,ze pomimo wprowadzenia nowego modelu Anakee 3 ,Miechelin produkuje nadal Anakee 2 w wybranych rozmiarach. Mam do swojej komplet z końca 2015 r ,który czeka w piwnicy , oczywiście dwójek :))

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Michelin Anakee 3 ?

#21 Post autor: melon1968 »

Wojo pisze:Kupiłem Anekee III i zrobiłem na nich 12tys i uważam że, sa naprawde bardzo dobre, przewidywalne jedyne co to trzeba uwazac na mokrym wtedy robi sie przynajmniej na początku, dosc nerwowo. Ostatnio namówiłem kumpla i kupił tez III do swojego nowego gs 1200 i mowi ze opony sa super, po poprzednich doswiadczeniach z conti oraz potem z totalnie nie udanymi metzelerami next to III wydają sie idealnym wyborem dla takich maszyn jak varadero, vstrom, gs czy tenere.
Nie pisać bzdur na temat metzelerów next-na mokrym bardzo dobre,na suchym też a przebieg 18tys też coś mówi.Większość przejechane z pasażerem i kuframi z prędkościami 120-200km. :hyhy:

JAR73
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 19, 2016 12:19 am
Imię: Jarek
Marka motocykla: HONDA
Model: XL 1000 VARADERO ABS
Rocznik: 2004
Lokalizacja: KWIDZYN

Re: Michelin Anakee 3 ?

#22 Post autor: JAR73 »

Witajcie
Koledzy z forum DL-a narzekali na anakee trójki które to huczą przy pewnej prędkości, coś koło 70-80 km na h. Jestem przed decyzją które kupić anakee czy nexty..a może piloty? Może pirelki? Jeżdżę po asfalcie nie licząc dojazdu duktem do np. punktu widokowego. Jazda zdecydowanie rekreacyjna pozdrawiam Jarek

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Michelin Anakee 3 ?

#23 Post autor: melon1968 »

Prawie wszystkie te opony nadają się tylko na czarne.Dla mnie nsjważniejsze jest żeby trzymały na mokrym :)

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Michelin Anakee 3 ?

#24 Post autor: janki5 »

Najlepszą oponki na mokre na jakich miałem okazję jezdzić to DUNLOP TR91 , mają jednak wadę szybko się kończą i przednia się ząbkuje . Teraz tez z czystej ciekawości kupie anekee 3 .

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Michelin Anakee 3 ?

#25 Post autor: LukasW »

Wszystkie opony nadają się mniej lub bardziej na asfalt ważne żeby można było też przejechać poza nim :)) Moim zdaniem kupowanie Varadero i bucie go w typowo szosowe kapcie mija się z celem.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Michelin Anakee 3 ?

#26 Post autor: melon1968 »

Mija się z celem kupowanie opon w teren jak tam nie wjeżdźasz. :hyhy:

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Michelin Anakee 3 ?

#27 Post autor: melon1968 »

janki5 pisze:Najlepszą oponki na mokre na jakich miałem okazję jezdzić to DUNLOP TR91 , mają jednak wadę szybko się kończą i przednia się ząbkuje . Teraz tez z czystej ciekawości kupie anekee 3 .
Ile na nich przejechałeś?

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Michelin Anakee 3 ?

#28 Post autor: LukasW »

melon1968 pisze:Mija się z celem kupowanie opon w teren jak tam nie wjeżdźasz. :hyhy:
Czyli kupiłem suva bo mi się podoba, poza tym ładnie na podwórku wygląda :hyhy:

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Michelin Anakee 3 ?

#29 Post autor: janki5 »

Kolego LukasW tak mam suva i nigdy nim nie wjechałem w teren , mam drugie wiadro bo mi pasuje z różnych powodów nie koniecznie off road , nie można wszystkich i wszystko mierzyć jedną miarą .
melon1968 dwa komplety zjezdziłem i nie udało mi się więcej niż 10tyś przejechać , w moim przypadku wymiana co sezon , coś za coś .

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Michelin Anakee 3 ?

#30 Post autor: LukasW »

Daleki jestem od mierzenia czegokolwiek i kogokolwiek kolego janki5 :hyhy:
Obojętnym mi jest czy ktoś zakłada kostki do choppera czy sliki do Ktmów ,chociaż mało logicznym wydaje mi się pozbawianie frajdy z minimalnych możliwości terenowych xl1000.
Dlatego min. mój wybór po Battle wingach ,padł na ankakee 2, pomimo porównywalnej ceny z anakee 3.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”