krzywe lagi

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

krzywe lagi

#1 Post autor: matjas »

witam.przy wymianie uszczelniaczy i oleju okazalo sie ''niestety'' ze mam skrzywione lagi.szukalem cos na allegro i duzego wyboru to nie ma ,prosze wiec o opinie kogos kto ma pojecie gdzie i jakiej firmy kupic,czy te na allegro sa ewentualnie ok.z gory wielkie dzieki.viadro z 2006 r. bez ABS
http://allegro.pl/rury-teleskopow-lagi- ... 08853.html

matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

Re: krzywe lagi

#2 Post autor: matjas »

matjas pisze:witam jeszcze raz,troszke rozwine temat.przy wymianie uszczelniaczy i oleju okazalo sie ''niestety'' ze mam skrzywione lagi.przed wymiana mialem lekko kierownice ze skosa ,ale jakos mi to nie przeszkadzalo ,moto po puszczeniu kierownicy jechalo prosto.po wymianie uszczelniaczy moto ciagnie w prawo, kiera jeszcze bardziej skrzywiona.moglbym sie jeszcze pobawic i pokrecic lagami tak aby ustawic je w pozycji sprzed wymiany uszczelniaczy , ale chyba trzeba kupic nowe i bedzie swiety spokój.lagi maja odchylu ok 7mm na dlugosci od dolnej do gornej półki,wyglada to tak jak by ktos na kolo go czesto stawial i od tego sie ladnie jednakowo lagi pokrzywily. szukalem cos na allegro i duzego wyboru to nie ma ,prosze wiec o opinie kogos kto ma pojecie gdzie i jakiej firmy kupic,czy te na allegro sa ewentualnie ok.z gory wielkie dzieki.viadro z 2006 r. bez ABS
http://allegro.pl/rury-teleskopow-lagi- ... 08853.html

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: krzywe lagi

#3 Post autor: zalmen3 »

Ja mam jedną (prawą) z firmy Tecrol; jeżdżę od 2009 roku i jest wszystko w porządku, więc chyba mogę polecić. Pamietaj, że wraz z rurami wymienia się tuleje (panewki) ślizgowe. Założyłem oryginały od pana Hondy, ale pewnie gdzieś można dostać akcesoryjne - wydaje mi się że kiedyś były w Larssonie, ale teraz nie widzę.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

Re: krzywe lagi

#4 Post autor: matjas »

tez sie natknolem na te firme w necie. oprocz sprzedazy zajmuje sie rowniez prostowaniem lag i chyba zdecyduje sie na prostowanie.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: krzywe lagi

#5 Post autor: Czarny »

matjas pisze:tez sie natknolem na te firme w necie. oprocz sprzedazy zajmuje sie rowniez prostowaniem lag i chyba zdecyduje sie na prostowanie.
Lepiej sobie kup, lagi prostowane czasem po kilku ostrych hamowaniach mają tendencje do powracania do pozycji zgjętej. A te są zupełnie przyzwoite.

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

Re: krzywe lagi

#6 Post autor: MaG »

Polecam lagi od Tecrol (nowe, nie prostowane) - kupiłem i uzywałem przez jakieś 30000 km na Vstromie zanim go sprzedałem. Lagi przychodzą w komplecie ze wszystkim co niezbędne do wymiany.
oderint dum probent

matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

Re: krzywe lagi

#7 Post autor: matjas »

dziekuje za odzew w mojej sprawie .na poczatku bylem zdecydowany kupic nowe wlasnie z tecrol,ale ostatecznie ekonomia wziela gore i prostowalem je w tej samej firmie.oczywiscie ta ekonomia moze mi sie odbic za jakis czas,ale coz ryzyk fizyk.jak pojezdze to dam znac czy sie cos dzieje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”