Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
HappyMeal
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 14, 2014 9:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 Xl
Rocznik: 2003

Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

#1 Post autor: HappyMeal »

Witam,
Wczoraj cały dzień przejeździłem z dziewczyną, varadero zachowywała sie normalnie, potem troche u niej posiedziałem, wracam do varadero, normalnie wszystko git ALE rozrusznik nie działa i coś bzyczy, odpalam na pych od strzału, żadnych problemów, dojeżdżam do domu, tak samo bezproblemowo, zostawiam na noc, dziś rano znów bez rozrusznika i znów bzyczy, ale odpaliłem na pych i działa normalnie. Problem jest w tym że normalnie światła itp. włączyć moge ale przy rozruszniku już bzyczy, zachowuje sie jak auto bez masy, tutaj film:
http://youtu.be/v3imuN2NM8s
Więc moje pytanie: Co może być nie tak? Padnięte aku? czy może brak masy? z tego co zauważyłem jest w niej aku 5,5Ah, nie wiem czy to nie za mało ale wcześniej ładnie paliła, dodaje że kupiłem ją 5dni temu.
Pozdrawiam ;)

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

#2 Post autor: Yanek »

HappyMeal pisze:Witam,
Wczoraj cały dzień przejeździłem z dziewczyną, varadero zachowywała sie normalnie, potem troche u niej posiedziałem, wracam do varadero, normalnie wszystko git ALE rozrusznik nie działa i coś bzyczy, odpalam na pych od strzału, żadnych problemów, dojeżdżam do domu, tak samo bezproblemowo, zostawiam na noc, dziś rano znów bez rozrusznika i znów bzyczy, ale odpaliłem na pych i działa normalnie. Problem jest w tym że normalnie światła itp. włączyć moge ale przy rozruszniku już bzyczy, zachowuje sie jak auto bez masy, tutaj film:
http://youtu.be/v3imuN2NM8s
Więc moje pytanie: Co może być nie tak? Padnięte aku? czy może brak masy? z tego co zauważyłem jest w niej aku 5,5Ah, nie wiem czy to nie za mało ale wcześniej ładnie paliła, dodaje że kupiłem ją 5dni temu.
Pozdrawiam ;)
Może przekaźnik rozrusznika ?

irek1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 07, 2013 6:16 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2005

Re: Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

#3 Post autor: irek1 »

Siema, po 1sprawdz czy odpali na kable,po2 ładowanie.Pozdro.

HappyMeal
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 14, 2014 9:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 Xl
Rocznik: 2003

Re: Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

#4 Post autor: HappyMeal »

Dobra Panowie,
z góry dzięki za odpowiedzi, okazało sie że to aku, niestety miałem nieprzyjemności z nim i... wybuchł podczas jazdy, na szczęście są dobrzy ludzie którzy ogarneli mi na miejscu nawet mnie nie znając po znajomych aku z quada, wmontowałem go w kufer i z kawałka przewodu zrobiłem bajpas do kufra. Udało mi sie zrobić na tym jeszcze 150km do domu bez żadnych problemów. Dziś już zaopatrzyłem sie w nowy aku i mam nadzieje że nie będzie z nim problemów, pozostało tylko odszukać ludzi którym mam zwrócić pożyczone aku :)
Pozdrawiam :)

HappyMeal
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 14, 2014 9:11 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 Xl
Rocznik: 2003

Re: Problemy z prądem, brak masy? padniete aku?

#5 Post autor: HappyMeal »

Mały update awari,
Okzało sie że aku ale nie bez przyczyny padł, napięcie na klemach rzędu 16V na niskich obrotach, 20V na 5-6k, oraz 14V bez pracy silnika. A więc na strzała poleciał regulator napięcia który prawie spalił kolejne aku ale 18Ah który miałem w kufrze. Po wymianie trzyma ładnie 13,8V -14V, dostał już zwykły aku jak do małego viaderka chodź są niestety one w moim rejonie mało dostępne i musiałem zamówić tak mały aku za całe 120zł :why:
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”