Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

Zapraszamy do przedstawienia się.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#16 Post autor: maly »

mazury witają :)

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#17 Post autor: Gregory840 »

maly pisze:mazury witają :)
Pozdrawiam Mazury - jako dziecko mieszkałem na Warmii (w Olsztynie), potem wywiało mnie nad morze a parę lat temu dojeżdżałem bagatela 400km ponownie do Olsztyna bo tam kończyłem studia :)

Tak pi razy drzwi - czy jeśli bym kupił wskazany przeze mnie egzemplarz to dokładając powiedzmy 1 tysiąc zł jestem w stanie zrobić z niego prawie igiełkę czy nie ma szans? (oczywiście teoretycznie bo nikt nie wie co tam w nim siedzi)

superbohater
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 25, 2014 3:05 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V Varadero
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#18 Post autor: superbohater »

Witam serdecznie i pozdrawiam :isok2:
Romet Pony
Simson S51
Yamaha FZR 400RR
MZ ETZ 250
Suzuki VZ 800 Marauder
Suzuki TL 1000S
Kawasaki VN 1500 Vulcan
Kawasaki ZZR 1200
Honda CX 500
HONDA VARADERO :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#19 Post autor: Gregory840 »

Kupiłem! :)
Varadero pojechało od razu do mechanika bo coś tam jeszcze wyszło ale sprzedający pokrywa koszt naprawy a najlepsze jest to, że robi to u mojego fachowca :)
Jest do zrobienia kilka rzeczy, do wymiany opony, tarcze hamulcowe, jakiś wyciek, nieszczelności wydechu, pomalować plastiki, obszyć kanapę, założyć lusterka - na to wszystko udało się dość mocno utargować :cool1:
Z plusów: silnik zdecydowanie ok, prosty, książka serwisowa, wpisy, przeglądy, rachunki łącznie z fakturą zakupu z salonu. Jeździ ;)

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#20 Post autor: sliwa »

Kupiłeś ttą z pierwszego postu ?

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#21 Post autor: Gregory840 »

Tak :) Mimo kilku niedociągnięć, o których wspomniałem została zaakceptowana przez kogoś kto się zna i tym zajmie więc za jakiś czas pochwale się co zostało zrobione i lepszymi zdjęciami :isok:

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#22 Post autor: damian »

Gregory840 pisze:Kupiłem! :)
Varadero pojechało od razu do mechanika bo coś tam jeszcze wyszło ale sprzedający pokrywa koszt naprawy a najlepsze jest to, że robi to u mojego fachowca :)
Jest do zrobienia kilka rzeczy, do wymiany opony, tarcze hamulcowe, jakiś wyciek, nieszczelności wydechu, pomalować plastiki, obszyć kanapę, założyć lusterka - na to wszystko udało się dość mocno utargować :cool1:
Z plusów: silnik zdecydowanie ok, prosty, książka serwisowa, wpisy, przeglądy, rachunki łącznie z fakturą zakupu z salonu. Jeździ ;)

To wszystko zrobisz na koszt poprzedniego właściciela?

Jeżeli tak to gratulacje, ale jeżeli nie to szykuj kasę bo ze 2k popłyniesz.

Mimo wszystko gratulacje.

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#23 Post autor: Gregory840 »

damian pisze:
To wszystko zrobisz na koszt poprzedniego właściciela?

Jeżeli tak to gratulacje, ale jeżeli nie to szykuj kasę bo ze 2k popłyniesz.

Mimo wszystko gratulacje.
Dzięki!
Wszystko na jego koszt to by była sytuacja idealna :) niestety w realnym świecie pokrywa "tylko" zrobienie gaźników i coś tam jeszcze w układzie paliwowym bo coś było nie ok.
Dokładnie ok 2tys a nawet zakładam trochę ponad żeby zrobić wszystko co tylko się rzuciło w oczy podczas oględzin + jak to w życiu bywa zapas na coś co zawsze może jeszcze wyskoczyć. Najdroższe z listy do zrobienia to: malowanie, opony i tarcze hamulcowe. Reszta to raczej będą drobiazgi. Zobaczymy co wyjdzie w praniu. Do wiosny mam czas ;)

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#24 Post autor: Gregory840 »

Żeby uniknąć typowo polskiego biadolenia, narzekania jaki to być może przepłacony szrot kupiłem itp itd to tylko przypomnę, że założenie było: coś niedrogiego, nieawaryjnego, wygodnego, łatwego w prowadzeniu i obsłudze na pierwsze moto do nauki.
Jeśli małe Varadero mi się spodoba a przede wszystkim nie znudzi i wystarczy (moc) to będzie zrobione powyższe a nawet i więcej. Ale jeżeli nie będzie to dla mnie moto na lata tylko na pół sezonu to niestety zrobione będą tylko najpilniejsze rzeczy i przesiadka na coś większego.
:)

Awatar użytkownika
imnariel
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:30 pm
Imię: Maria
Marka motocykla: BMW
Model: F650GS
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Czaniec

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#25 Post autor: imnariel »

Gregory840 pisze:Żeby uniknąć typowo polskiego biadolenia, narzekania jaki to być może przepłacony szrot kupiłem itp itd to tylko przypomnę, że założenie było: coś niedrogiego, nieawaryjnego, wygodnego, łatwego w prowadzeniu i obsłudze na pierwsze moto do nauki.
Jeśli małe Varadero mi się spodoba a przede wszystkim nie znudzi i wystarczy (moc) to będzie zrobione powyższe a nawet i więcej. Ale jeżeli nie będzie to dla mnie moto na lata tylko na pół sezonu to niestety zrobione będą tylko najpilniejsze rzeczy i przesiadka na coś większego.
:)
Od razu Ci powiem, że nawet jak Ci się bardzo spodoba, to może być na pół sezonu ;-) zwłaszcza jak siedziałeś już na czymś mocniejszym (czyli Gladiusie) i masz kat.A . Mnie po dwóch tygodniach już brakowało mocy ;-)
Viaderko Twoje powyższe wymagania spełni, możesz go doprowadzić do lepszego stanu i wtedy może nie zarobisz, ale nie stracisz na sprzedaży później. Owszem na wiosnę będzie pierwszy bum, ale potem jeszcze będą Ci co nie uzbierali pieniążków, lub 3 lat na czas ;-)
Przychodzisz do domu, otwierasz piwo, siadasz na fotelu, a wokół cisza...
I wtedy sam wybierasz co to jest: samotność czy wolność.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#26 Post autor: sliwa »

imnariel już nie przesadzaj z tą mocą , wielu już wyrosło z tego żeby gnać na złamanie karku. Doskonale rozumie że przydało by się parę koników do wyprzedzania , ale mi osobiście do niczego więcej ,więcej mocy nie potrzeba. O aucie słyszałem to samo i fakt nie raz by się przydało kilkadziesiąt kucyków więcej ,ale od kilku lat jakoś starcza to co mam i nie myślę wcale o wymianie na coś lepszejszego :) .

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#27 Post autor: damian »

sliwa pisze:imnariel już nie przesadzaj z tą mocą , wielu już wyrosło z tego żeby gnać na złamanie karku. Doskonale rozumie że przydało by się parę koników do wyprzedzania , ale mi osobiście do niczego więcej ,więcej mocy nie potrzeba. O aucie słyszałem to samo i fakt nie raz by się przydało kilkadziesiąt kucyków więcej ,ale od kilku lat jakoś starcza to co mam i nie myślę wcale o wymianie na coś lepszejszego :) .
Dokładnie, nie ma co przesadzać do spokojnej jazdy wystarczy.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#28 Post autor: szuler »

Jest jeszcze jeden aspekt: to co może bez problemu mała Vara nie może tak po lekku inne, mocne i ciężkie moto np. duża Vara. Dlatego mam obie :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Gregory840
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 30, 2014 5:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko
Kontakt:

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#29 Post autor: Gregory840 »

No niestety w warsztacie wyszło jeszcze kilka baboli i czegoś tam się nie udało wyregulować także za radą mechanika dziś motocykl został oddany :thumbdown: Właścicielem Hondy Varadero byłem całe 4 dni... także wciąż szukam :/

A z racji tego, że ceny 125cc są czasami przesadnie wysokie w porównaniu do poważniejszych pojemności to niestety zaczynam znów myśleć o jakiejś 600 (Hornet lub FZ6) tylko ciekaw jestem kto się za mnie nauczy jeździć i zda egzamin? ;)

Awatar użytkownika
RubberDuck
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 23, 2014 8:19 pm
Lokalizacja: TYCHY

Re: Witajcie :) pomoc przy zakupie pierwszego moto

#30 Post autor: RubberDuck »

Zobacz też transalpa jeśli chcesz pojechac gdzieś dalej.
Duże koło z przodu daje duży komfort pokonywania nierówności a sam motocykl prowadzi się jak rower.
Laski na to nie wyrwiesz, ale będziesz sobie bardzo chwalił.
RubberDuck.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia”