opony do 125 xl

Wiadomość
Autor
radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: opony do 125 xl

#31 Post autor: radyola »

jakoś z tymi deskami poradziłem sobie bardzo szybko... najwięcej czasu zajęło mi znalezienie dwóch pieńków identycznej wysokości... całą drewutnię przewaliłem... prawie wszystkie różnej długości, jak jakieś dobre były to chude jakieś albo koślawe... ;)
W końcu znalazłem... lekko koślawe, ale dzięki temu miałem możliwość dosuwając odpowiednio ustawić w miarę prosto Hankę:

Obrazek

Pytanie kolejne się urodziło:
na ile ośka koła stabilizuje lagi w ich równoległym położeniu?
nie jestem pewien czy po wyciągnięciu ośki koła lagi mi się nie rozjadą ze względu na nierówność pieńków na których stoją... jeśli laga jest sztywna w swoim mechanizmie to problemu nie będzie... nie mam doświadczenia w tej materii... :help:
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: opony do 125 xl

#32 Post autor: michalwnuk4 »

wszystko zostanie na miejscu,wzmocnienie blotnika tez stabilizuje lagi

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: opony do 125 xl

#33 Post autor: radyola »

dzięks... przednie koło zdjąłem bez problemu i zabrałem się do tylnego... a tu siurprajz..
tylny stojak przesunięty znacznie do przodu, ledwie łapie za wahacze - ich rozstaw zwęża się ku przodowi, tylne koło oparte o podłogę... prawdopodobnie jak motorek stał kilka godzin to stojak powoli się turlał na rolkach do przodu i ślizgał pod wahaczem (po uniesieniu przodu zwiększył się kąt wahacza względem podłoża).
Musiałem założyć przednie koło, zdjąć z kołków i stojaka i wszystko od nowa ustawiać... tym razem założyłem zaciski na wahacz i łapy tylnego stojaka... po nocy wszystko stoi jak zostawiłem, więc może tym razem się uda.. :facepalm:
Najgorsze, że mam strasznie dużo pracy i wszystko na raty robię...
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: opony do 125 xl

#34 Post autor: radyola »

dziś udało mi się uporać ze wszystkim... zdjęcia kółek było dużo łatwiejsze niż sądziłem:

Obrazek

potem wymiana gum, montaż i jazda wokół komina (na drogę nie wyjechałem, bo lało dziś, błoto się zrobiło i nie chciałem opon pobrudzić... :hystery: )

Obrazek

uff.. temat zakończony... już Was nie zamęczam.. jak się wypogodzi to zabiorę Hankę w jakiś ładny plener, obfotografuję i w temacie "Garaż" zaprezentuję
Dzięki za porady !
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 828
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: opony do 125 xl

#35 Post autor: waldeman »

To jak już wyjedziesz w ten plener, to napisz jak spisują się twoje oponki na piasku, trawie. Na asfalt będą pewnie super. Ja mam założone Pirelli Scorpion, a myślę o założeniu takich jak twoje.
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

zonk1
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: sob cze 14, 2014 9:14 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004

Re: opony do 125 xl

#36 Post autor: zonk1 »

I pamiętaj, że nowe opony są dość śliskie przez pierwsze ileśtam kilometrów :)

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: opony do 125 xl

#37 Post autor: radyola »

waldeman pisze:To jak już wyjedziesz w ten plener, to napisz jak spisują się twoje oponki na piasku, trawie. Na asfalt będą pewnie super. Ja mam założone Pirelli Scorpion, a myślę o założeniu takich jak twoje.
Dopiero wczoraj pogoda zbiegła się z moim wolnym dniem, więc pierwsza przejażdżka po wymianie.
Jak piszesz - na asfalcie (suchym) bez zastrzeżeń.
Na polbruku też się nie wywaliłem... ;)
na drodze szutrowej motor nieco "myszkował".. na odcinku gdzie leżał sypki piach prawie się wyjeb... ale tam to chyba jakie opony by nie były...
na trawie nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że ryzykowne byłoby rozwijanie wyższych prędkości.
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

mardanpl
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 28, 2015 6:54 pm
Imię: daniel
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2012

Re: opony do 125 xl

#38 Post autor: mardanpl »

swietne oponki. tez na nich smigam i zero zastrzezen :-)
szerokosci :-)

yellow6
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 2:56 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: opony do 125 xl

#39 Post autor: yellow6 »

Chciałbym podpytać kto z was jeździł na Haidenał K60 Scout z tyłu? Przymierzam sie do wymiany opon i znalazłem dwie propozycje na tył: Metzeler Turance ew owy Haidenał. W zasadzie byłem już zdecydowany na Matzelera ale ostatniue 2 tygodnie poganiałem troche po bocznych drogach szutrowych i lesnych i fajnie sie pobawiłem. Przynajmniej kumple z wiekszymi silnikami naie musieli na mnie sie oglądać a wrecz przeciwnie. Z forum V-storm wyczytałem że tam chwala ta opone jako uniwersalną na szose i teren 9na szosie ponoś lekko czuc kostke do 60km/h). Czy ma ktoś taka opone w małym Viaderku?

drverde
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 11, 2015 12:40 am
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Re: opony do 125 xl

#40 Post autor: drverde »

Wiem że chwila mineła od założenia tematu, ale też zamierzam wymienić tylnia oponę, gdyż się kończy ... bieżnik i moje pytanie , czy może ktoś zakładał szerszą opone do Viaderka 125 ?, czasem zwłaszcza przy ciasnych zakrętach, wg. mnie przydała by się szersza opona i jeździe po koleinach, co w PL nie brakuje ....

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: opony do 125 xl

#41 Post autor: michalwnuk4 »

130 to akurat wystarcza,mozesz zalozyc szrsza aby tylko weszla w wachacz ale moim zdaniem niepotrzebnie;
wcale nie bedzie latwiej motorek kladl sie w zakretach a nawet trudniej
wieksze opory toczenia co przy 15 KM skutkuje gorszymi osiagami i wiekszym spalaniem
kup lepiej nowa,nie chinska,swierza rocznikowo opone i zrobi robote jak nalezy :)

Cezar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 11:14 am
Imię: Cezar
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2001

Re: opony do 125 xl

#42 Post autor: Cezar »

Zakupiłem przód i tył nowe pirelli scorpion MT i jestem zachwycony.
Większość asfalt, ale szuter i lekki piach też się trafia.
Koszt ok 550 zł plus wymiana - ze swej strony polecam.

aniolek29
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 24, 2015 8:40 am
Imię: Ewelina
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: opony do 125 xl

#43 Post autor: aniolek29 »

Ja mogę polecić Bridgestone. Cena za tył to około 350zł, przód około 300zł. Sama mam takie w swoim moto i jestem bardzo zadowolona.Pozdr.

Marek01
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 13, 2023 10:42 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Varadero
Model: XL 125
Rocznik: 2007

Re: opony do 125 xl

#44 Post autor: Marek01 »

Odświeżę temat bo wyszukiwanie nie pomaga. Czy ktoś doradzi jakie opony kupić do xl 125. Z Pirelli i Metzelera nic nie znalazłem w odpowiednim rozmiarze, są Continentale ale tylko na asfalt.
Chciałbym coś na asfalt i w teren 80/20.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”