Varadero 125 2002. Żarówki

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
misi_wm4
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 07, 2011 12:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Varadero 125 2002. Żarówki

#1 Post autor: misi_wm4 »

Chciałbym zmienić w motocyklu żarówki, na:
Pozycje, na niebieskie żarówki,
a drogowe na takie, aby dobrze świeciły (w nocy na trasę) ponieważ seryjne nie dają rady.

Prosiłbym o pomoc, jeśli ktoś w tym dłubał. Jakie to dokładne powinny być żarówki (prosiłbym o linki).

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
maćko
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 01, 2010 11:04 pm
Lokalizacja: Mosina

#2 Post autor: maćko »

Witaj, trochę trzeba pokombinować, ale się opłaca.
Po pierwsze primo :lol: postojowe jeżeli już to białe ledy - niebieskie może i fajnie wyglądają (rzecz gustu) ale po co dawać pałom powód do kontroli i zatrzymania DR.
Po drugie primo :lol: ja kupiłem żarówki HS-1 35/35 W Osram - sorry za wulgaryzmy :)) - wyglądają jak zwykłe H4 tylko mają taka samą moc na mijania i drogowych ( 35 W ) i włożyłem je bezpośrednio w reflektor bez redukcji i zabezpieczyłem je sprężynkami (drut średnicy ok. 1 mm lekko sprężysty) wygiętymi na kształt paragrafu - oczko o średnicy metalowego trzonka żarówki z dwoma końcami odgiętymi po przeciwnych stronach tak, żeby zahaczył się tak jak oryginalna redukcja.
Żarówki wchodzą dosyć ciasno w reflektor i trzeba je ustawić tak aby linia odcięcia była poziomo - najlepiej świecąc na ścianę, jeszcze jedno patrząc na bańkę żarówki trzeba spłaszczyć takie dwa noski szczypcami lub kombinerkami bo będą przeszkadzały. Świecą o niebo lepiej od seryjnych i się nie przepalają (ok 4 kpl. na sezon :evil: ) i pobierają taki sam prąd - więc bez szkody dla instalacji i takie tam :P .
I tu przykład http://www.nokaut.pl/zarowki-samochodow ... 64185.html - są popularne w skuterach - info od pani ze sklepu moto :P

Mam jeszcze gdzieś zdjęcia - jak znajdę to wcisnę :roll:

Pozdrawiam i sorry że tak późno ale rzadko tu bywam bo sprzedałem małe wiaderko i mam inne moto i inne forum, a tu zaglądam z sentymentu - bo tu jest fajnie i coś się dzieje ale na wszystko brak czasu.

Ps nie kupuj żadnych podrób typu Awina lub Bosma bo bedziesz je co chwile wymieniał mimo, że markowe są 2-3 razy droższe to po sezonie będziesz na +.
I jeszcze jedno ogniskowa żarówki pasuje idealnie do reflektora więc świecą prawidłowo.

kwadrat
Uczy się jeździć
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 20, 2014 11:00 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Varadero 125 2002. Żarówki

#3 Post autor: kwadrat »

Odgrzeje kotleta.
Jedną zarówkę mam spaloną i myślałem nad zmianą na jakieś bardziej białe/dobre/lepsze od seryjnych. Najlepiej żeby to był typ taki na jaki jest przystosowane gniazdo. Jakie zarówki kupić? Najlepiej żeby były one w sklepie motocyklowym a nie na necie

Dobra już kupiłem. Był tylko jeden rodzaj w sklepie tj. Philips jakieś +30%. 19zł sztuka tak dla potomnych
Obrazek

Awatar użytkownika
franek
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 4:59 pm
Imię: Boguś
Marka motocykla: Suzuki
Model: V-Strom 650
Rocznik: 2021
Lokalizacja: Katowice

Re: Varadero 125 2002. Żarówki

#4 Post autor: franek »

Zasugerowałem się postem kolegi, i też kupiłem HS-1, a tu się okazuje, że to nie to, co bym chciał, i trzeba z drucikami kombinować. Wobec tego lamerskie pytanie, bo sam sobie znaleźć nie potrafię - jakie żarówki kupić, żeby mi pasowały. Albo niech mi ktoś da wędkę.
Dziękuję

Ok, sam sobie odpowiem, Wikipedia rządzi. Żarówka S2 na złączu BA20d
Honda Varadero 125 2003 r. -> Suzuki V-Strom 650

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”