Gaźniki - szukam fachowca

Wiadomość
Autor
Wilku90
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 22, 2014 8:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Gaźniki - szukam fachowca

#1 Post autor: Wilku90 »

Witam :)
Moje wiaderko bardzo ciężko odpalało na zimnym silniku. Przez przypadek trafiłem na 'fachowca', który rzekomo wyregulował zawory, wyczyścił i wyregulował gaźniki. Rzekomo, bo twierdził, że luzy zaworowe były strasznie odbiegające od normy i gaźniki również rozjechane, ale po jego zabiegach żadnej poprawy nie zauważyłem, odbierałem go na rozgrzanym silniku. Mówił coś o niskim ciśnieniu sprężania w ok 5atm. Nie chciałem już do niego wracać, więc sam zabrałem się do roboty. Z powodu jeszcze kilku usterek postanowiłem wyjąć silnik, przy okazji zmierzyłem sprężanie i na obu cylindrach wyszło po 11,5(próba na zimnym silniku) . Teraz podejrzewam, że problem z rozruchem jest przez gaźniki. Nie chcę w nich grzebać, bo nie znam się na tym i szukam kogoś kto mógłby mi je sprawdzić i ew naprawić.
Szukam najlepiej kogoś z okolic Gdańska. Może ktoś się tu znajdzie, albo kogoś polecicie?

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#2 Post autor: sirturek »

Daj gaźniki gdzieś na myjkę ultradźwiękową.
Potem zrób synchronizacje, to prościzna, wakuometry zrobisz sobie wedle opisu na forach albo zainwestuj parę groszy i będziesz miał na wieki. Co do składu mieszanki - wykręć śruby po 2 obroty, pojeździj trochę i zweryfikuj kolor świecy po czym popraw odpowiednio ustawienia.

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#3 Post autor: damian »

11,5 na zimnym silniku? mega dużo. Rzekłbym nawet, że za dużo.
Jakbyś się przedstawił to wiedzielibyśmy skąd jesteś. Ja mieszkam niedaleko Gdańska jakby co to mógłbym wpaść i porównać z moją hondziną.
Jak ja mam ją na bardzo zimnym silniku tzn w nieogrzewanym i bardzo często otwieranym garażu, czyli temp tak jak na dworze, to strasznie odpalał. Już chciałem silnik rozbierać. Ale wstawiłem go do ogrzewanego pomieszczenia i teraz ma na starcie temp o 20 stC to jest jak nowy. Zapala od strzała. Zresztą poczytaj mój temat. "remoncik silnika".

Wilku90
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 22, 2014 8:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#4 Post autor: Wilku90 »

Wg manuala kompresja ok 13. Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz luzy zaworowe i okazało się, że były zbyt ciasno ustawione. Z gaźnikami zawitałem do serwisu Pana Kowalskiego i po rozebraniu okazało się, że dysza wolnych obrotów była zapchana, wszystko wyczyszczone i sprawdzone na miejscu. W wolnym czasie będę się zabierał do składania.

Wilku90
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 22, 2014 8:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#5 Post autor: Wilku90 »

Wszystko poskładane i sprzęt odpala bez problemu :isok2: Zastanawia mnie tylko czy ssanie zachowuję się prawidłowo, gdyż po włączeniu bądź wyłączeniu na pracującym silniku nie ma znaczącej zmiany obrotów. Linki pracują i domykają kanały. Jak to u was wygląda ze ssaniem?

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#6 Post autor: sirturek »

Przy rozruchu na kompletnie zimnym silniku obroty powinny być znacząco wyższe, po czym stopniowo powinny spadać. Przy ciepłym silniku po włączeniu ssania powinien zgasnąć na wolnych obrotach. Jeśli Ci nie reaguje, znaczy, że ssanie nie działa, może za słabo je wyciągasz.

Wilku90
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 22, 2014 8:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#7 Post autor: Wilku90 »

Wyciągam do oporu ale nie reaguje. Na próbę odkręciłem kilka obrotów linkę przy gaźniku i obroty stanowczo rosną. Widocznie linki mają za mały skok.

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#8 Post autor: damian »

Albo masz zerwaną linkę. U mnie ssanie wychodzi dość ciężko i dopiero pod koniec ok 2 cm po wyciągnięciu widać różnicę na obrotomierzu.

Wilku90
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 22, 2014 8:26 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#9 Post autor: Wilku90 »

Linki całe i pracują, sprawdzałem przy zakładaniu gaźników. Ale chyba aż 2 cm u mnie nie wychodzi, sprawdzę to jeszcze.

MrLarva
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 05, 2015 10:25 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#10 Post autor: MrLarva »

Witam, nie chce zakładać nowego tematu.
Czy może ktoś wrzucić zdjęcia gaźników varadero 125? Chciałem zobaczyć jak podłączone są wężyki bo mam zagwozdkę czy dobrze podłączyłem :) .
Głównie zależy mi na wężykach od lewej strony motocykla tylnego gaźnika. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

dbopl
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2014 11:28 am

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#11 Post autor: dbopl »

Odnośnie ssania zobacz czy Ci się nie cofa jeśli tak pod gumową osłoną cięgna ssania jest nakrętka trzeba ją dokręcić wtedy nie będzie wracać.
Jeśli się nie cofa to wykręć ssanie z gaźnika i sprawdź czy tłoczki pracują po zaciągnięciu ssania jeśli pracują proponuje wyczyścić gaźnik bo może być przypchany kanalik od ssania.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#12 Post autor: damian »

Odnośnie gaźników to mam pytanie. Co zamyka przepływ paliwa przez gaźnik? Chodzi mi o to, że chyba przelatuje mi jakaś część paliwa przez gaźniki jak nie używam motocykla. Nie zamykam nigdy kranika i być może to jest błąd? Zauważyłem, że ubywa jak zdjąłem zbiornik i ustawiłem filtr paliwa pionowo. Po kilku dniach filtr był całkiem suchy.

Krzychu
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 19, 2014 5:08 pm
Imię: KRZYSZTOF
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Płock

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#13 Post autor: Krzychu »

Sprawdż zaworek iglicowy w komorze pływaka.
KM

Roben
Rekrut
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 02, 2011 11:47 am
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#14 Post autor: Roben »

Witam
Nie będę zakładał nowego wątku dlatego zadam tu pytanie.
Czy w gaźniku mają być drożne dysza zaznaczone na czerwono?
U mnie jest jedna drozna a druga zatkana czy tak ma być?
Mam też drugi gaźnik i tam jest tak samo.
Załączniki
20200331_123745.jpg
20200331_123745.jpg (2.56 MiB) Przejrzano 9880 razy

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Gaźniki - szukam fachowca

#15 Post autor: Fotom »

Tak, obie mają być drożne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”