Wyciek oleju.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Jedrzej
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 06, 2017 6:42 pm
Imię: Michal
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Wyciek oleju.

#1 Post autor: Jedrzej »

Witam.problemow z moim wiaderkiem ciag dalszy.odebralem ostatnio motorek z przegladu po dojechaniu do domu okazalo sie ze caly tyl silnika zalany jest olejem.wypluwalo (pienilo) z pod uszczelki pokrywy zaworow.dodam ze sam ja wymienialem i przez jakis czas bylo ok.pomyslalem ze zle cos poskladalem wiec zmienilem ja jeszcze raz i od razu znowu pokazaly sie babelki na uszczelce.przy jezdzie dosc mocno zalewa sie olejem.dopiero teraz doczytalem w instrukcji Haynesa ze powinienem tez wymienic ten maly gomowy oring na laczniku (mala tulejka) tam gdzie przewod z powietrzem przechodzi przez tylny cylinder,pokryw i do airboxa.czy nieszczelnosc tego oringu moze powodowac wzrost cisnienia pod pokrywa i wydmuchiwanie oleju z powietrzem ? dodam ze moje wiaderko mialo cos nie tak z osprzetem gaznikow/airboxa kilka wezykow bylo nie podlaczone jakby czegos brakowalo ale moto jezdzilo raczej ok.na przegladzie mechanik cos tam z nimi dlubal czy mozliwe ze cos pojebal i dlatego wywala olej?z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”