Pisk z silnika I pare pytan.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MaciejMatt
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 16, 2018 10:14 am
Imię: Matt
Marka motocykla: Varadero XL
Model: 125 v5
Rocznik: 2005

Pisk z silnika I pare pytan.

#1 Post autor: MaciejMatt »

Witam wszystkich.

Posiadam Wiaderko 2005, zakupiłem motor z nie działającym silnikiem ( rozebrałem cylindry i zaobserwowałem ze tylni tłok dostał, zapieczone pierścienie i kompresja do bani. ) wymieniłem tłoki i pierścienie na nowe rozrząd ustawiłem przy okazji wyregulowałem zawory IN i EX wszystko według książki serwisowej, silnik przepłukałem ropą ponieważ obawiałem się opiłków metalu i się nie pomyliłem , 3 razy płukałem, olej nowy , płyn chłodzący nowy - miałem problemy z odpaleniem silnika ho i gaźnik w ropie przemyłem , najważniejsze że odpalił.
Teraz zaczynam opisywać to co zaobserwowałem, mianowicie :

1- Cylinder Rear ( tylni ) mniej się nagrzewa niż cylinder Front ( przedni ) - silnik pyrkał sobie na 1200 obrotów ze 40 minut. - czy to według was dobrze ? ( świecę tez mam nowe a szczelina 0.85).

2 - To tez mnie ciekawi : Silnik pracuje sobie ma 1200 obrotów i równo pracuje, wiec wzięło mnie na eksperymenty , tzn: wyczepiłem fajkę od swiecy z tylnego cylindra i o dziwo silnik nie zgasł tylko działał na pierwszym cylindrze ( słabo się wkręcał na obroty ), wiec załączyłem fajkę do świecy po czym wyciąłem fajkę ze świecy z cylindra przedniego i tu silnik mi zgasł ( proszę was przetestujcie u siebie to co opisałem w 2 punkcie - chciał bym poznać wasz experyment mianowicie - czy was silnik będzie działał na tylko jednym tylnym cylindrze ? ( mam nadzieje że jest to dobrze opisane) mierzyłem sprężanie chińskim wynalazkiem , to pokazuje mi 100 PSI na obu cylindrach ( poprawie się jutro, czy nie popierdzieliłem PSI z czymś tam innym )

3 - po 45 minutach na 1200 obrotach zaczynam słyszeć jakieś piski z silnika, gdy dodaje gazu pisk zanika, wciskałem ucho wszędzie i mam wrażenie ze to od pompy wodnej. Czy z was miał podobnie ? Był bym szczęśliwy waszym zainteresowaniem mojego pierwszego postu, Postaram się nakręcić krótkie video z pracy mojego silnika z tym piskiem które jest słyszalne.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#2 Post autor: melon1968 »

Nie znam się na małych viaderkach ale wg.mnie zrobił bym synchronizację przepustnic.Oczywiście mowa co temperatury cylindrów.

Awatar użytkownika
MaciejMatt
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 16, 2018 10:14 am
Imię: Matt
Marka motocykla: Varadero XL
Model: 125 v5
Rocznik: 2005

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#3 Post autor: MaciejMatt »

Zakupiłem cewki, nowy filtr powietrza , czekam teraz na przesyłkę - a w wolne zabieram się do roboty :) Gaźniki też będę synchronizował, specjalnie kupiłem "Morgan Carbtune Pro Gauge Manometer"
- nakręcę filmik i wrzucę go tutaj.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#4 Post autor: next22 »

I uważaj z tym myciem w "ropie" to coś co jest sprzedawane jako ON niszczy elementy gumowe w motocyklach.
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
mack1310
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 460
Rejestracja: czw lut 22, 2018 8:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL / PC 800
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#5 Post autor: mack1310 »

next22 pisze:I uważaj z tym myciem w "ropie" to coś co jest sprzedawane jako ON niszczy elementy gumowe w motocyklach.
Dokładnie do gaźników są specjalne preparaty a i silnik też lepiej wypłukać czymś sprawdzonym. Kumpel płukał olejem wrzecionowym.

tmaciejs
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 24, 2018 10:07 pm
Imię: Matt
Marka motocykla: XL125v-7
Model: Honda
Rocznik: 2007

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#6 Post autor: tmaciejs »

Pompa wodna wymieniona, nowy olej ( nalalem do 1wszej kreski) , nowy plyn chlodniczy - Podczas testowania bacznie bede obserwowal czy poziom oleju nie powieksza sie w szybkim tepie, poza tym motor gotowy do MOT ( przegladu ) i jak wszystko pojdzie jak tra lalala to potestuje go w trasie na dalsza odleglosc :) Ponizej wklejam linka do filmika ktory to nakrecilem, kezeli zaobserwoles cos to pisz.
https://drive.google.com/file/d/1A-zJ6_ ... sp=sharing

Awatar użytkownika
mack1310
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 460
Rejestracja: czw lut 22, 2018 8:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL / PC 800
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#7 Post autor: mack1310 »

Dziwy ten dźwięk..... Sprawdziłeś układ wydechowy?....

pmamot
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 4:34 pm
Imię: Przemysław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#8 Post autor: pmamot »

Film nie działa. Śrubą regulacyjną tą co synchronizujesz gaźniki idzie wyrównać żeby 2 cylindy osobno pracowały na zbliżonych obrotach. To miał co popisujesz mój Kolega w shadow. Tych dzwięków nie słyszałem bo film nie działa . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dajan
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 05, 2015 6:28 pm
Imię: Damian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Pisk z silnika I pare pytan.

#9 Post autor: dajan »

jeśli wymieniłeś uszczelniacz pompy wody to trzeba go posmarować wazeliną lub smarem silikonowym
nowy i suchy będzie piszczeć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”