Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

Wiadomość
Autor
siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#1 Post autor: siepak1 »

Cześć wczoraj zakupiłem varadero jest to mój 1 motocykl dziś zabrałem się za regulację łańcucha bo był za luźny,poluzowałem nakrętkę osi od strony tarczy,zluzowałem nakretki kontrujace po obu stronach wahacza i rozpoczalem regulację jak mam ustawić koło żeby było równo po obu stronach?ogólnie łańcuch już prawie do wymiany bo jest końcówka regulacji i jest nierówno rozciągnięty chyba ogólnie prosze napisac od podstaw jak wyregulować łańcuch.,i ustawić koło równo

Feel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 07, 2013 5:01 pm
Imię: Feel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 sd02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#2 Post autor: Feel »

użyj szukajki na górze tej strony Kolego, watek był oruszany m.in.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=3210
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=6449
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 114&t=7618
są też filmiki w Youtube.
W razie niejasności czy trudności pisz śmiało
ps. jak jesteś z okolic Wawy możesz podjechać to razem zrobimy

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#3 Post autor: siepak1 »

Feel pisze:użyj szukajki na górze tej strony Kolego, watek był oruszany m.in.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=3210
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=6449
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 114&t=7618
są też filmiki w Youtube.
W razie niejasności czy trudności pisz śmiało
ps. jak jesteś z okolic Wawy możesz podjechać to razem zrobimy
Dzięki już sobie chyba poradziłem tak myślę :whatup: powiedz czy jezeli napinacze po obu stronach wahacza wystają tyle samo ,mierzyłem suwmiarką to znaczy że koło będzie prosto?
Zamówiłem wczoraj kompletny napęd od did
https://allegro.pl/oferta/zestaw-naped- ... 6947784946 czy taki będzie dobry?
Powód wymiany to już prawie brak regulacji i łańcuch nie równo rozciągnięty w 2 miejscach byl napięty jak struna a reszta była wyczuwalnie luźniejsza.

Feel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 07, 2013 5:01 pm
Imię: Feel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 sd02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#4 Post autor: Feel »

Szpilki napinaczy mogły być zmienione/rzeźbione w motocyklu z rynku wtórnego więc nie, nie sugeruj się długością wystających śrub.
Otwory gdzie śruba osi wchodzi, po których się regulacja przesuwa mówi Ci czy równo - te jajowate poziomo. W tych otworach widzisz napinacze a na nich kreski - po obu stronach miej tą samą wartość kresek (dokładnie sprawdź w którym miejscu jest z obu stron)
Poza łańcuchem zmień zębatkę zdawczą minimum czyli tą z przodu (tylna starczy na dwie przednie)

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#5 Post autor: siepak1 »

Feel pisze:Szpilki napinaczy mogły być zmienione/rzeźbione w motocyklu z rynku wtórnego więc nie, nie sugeruj się długością wystających śrub.
Otwory gdzie śruba osi wchodzi, po których się regulacja przesuwa mówi Ci czy równo - te jajowate poziomo. W tych otworach widzisz napinacze a na nich kreski - po obu stronach miej tą samą wartość kresek (dokładnie sprawdź w którym miejscu jest z obu stron)
Poza łańcuchem zmień zębatkę zdawczą minimum czyli tą z przodu (tylna starczy na dwie przednie)
Zamówiłem cały zestaw z przednia i tylna zebatka. Czyli wychodzi na to ze dobrze ustawilem kreski sa rowno. W poniedzialek dostane caly zestaw napedowy pewnie bede jeszcze pisal w tym temacie.

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#6 Post autor: siepak1 »

Hej regulację łańcucha przeczytałem by przeprowadzić na stopce bocznej,tak sobie kombinuje i rozmyślam temat,wpadł mi do głowy taki pomysł otóż czy jak postawię motor na kołach i umocuję go by stał o własnych siłach prosto,to czy w tej pozycji będzie poprawnie regulowany łańcuch? Na pewno będzie tak wygodniej z dojściem do regulacji niż miałby stać pochylony na bocznej.

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#7 Post autor: siepak1 »

Hej dzis bedę wymieniał prawdopodobnie napęd czy pozycja motocykla jak pisałem wyżej będzie poprawna?

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#8 Post autor: Fotom »

Nie kombinuj, tylko rób, jak w instrukcji.

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#9 Post autor: siepak1 »

Fotom pisze:Nie kombinuj, tylko rób, jak w instrukcji.
W instrukcji jest napisane żeby ustawiać naciąg na bocznej stopce,to idąc tym tokiem myślenia gdy moto stoi na stopce bocznej to cały ciężar spoczywa na kołach ,więc jaka i czy jest róznica czy moto stoi na stopce bocznej czy bedzie stało wyprostowane na kołach,według mnie róznicy nie ma żadnej,oprócz takiej że dla mnie będzie wygodne dojście,chyba że się mylę to mnie poprawcie :hyhy:

capri
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: pt sie 07, 2015 10:06 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: NT1100D
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#10 Post autor: capri »

Nachylenie motocykla nie ma znaczenia, producent założył, że parametry luzu łańcucha sprawdza się przy samoistnym obciążeniu motocykla podpartego na kosie. Po co chcesz sobie/komuś koniecznie udowodnić że jesteś mądrzejszy?
Life is brutall and full of zasadzkas...

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> SD02 '03 -> VFR1200XD '12 + DR-Z400E '03

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#11 Post autor: siepak1 »

capri pisze:Nachylenie motocykla nie ma znaczenia, producent założył, że parametry luzu łańcucha sprawdza się przy samoistnym obciążeniu motocykla podpartego na kosie. Po co chcesz sobie/komuś koniecznie udowodnić że jesteś mądrzejszy?
Chłopy czy ja piszę mało zrozumiale? czy ja chcę coś udowodnić?pytam się po ludzku czy w pozycji wyprostowanej będzie prawidłowo moto stał do naciągu łańcucha z tego co napisałeś to nie ma znaczenia byle ciężar spoczywał na kołach,ten temat nie mial założenia z mojej strony poprawiania inzynierów.....tylko o wygodę wykonania czynności obsługowej motocykla,no chyba lepiej jak będzie dostęp do łańcucha ,napinacza gdy moto wyprostowane a nieżeli pochylone i kulac się by coś widziec,teraz trochę zajechało tutaj elektrodą z waszej strony...

Awatar użytkownika
pawkg
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 566
Rejestracja: śr cze 08, 2016 10:14 am
Imię: Paweł
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS Adventure
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Ptaszków

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#12 Post autor: pawkg »

Tak, tak, tak. Motocykl ma być swobodnie obciążony swoją masą. Nie ma znaczenia czy na stopce bocznej, na podnośniku za wahacz czy stojąc na kołach pionowo jeśli go sobie "sznurkami do ściany" przywiążesz. To już Twoja dowolność.
Kymco Agility 50/80 > Honda Varadero XL125 > Honda Varadero XL1000 > BMW R1200GS ADV

capri
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: pt sie 07, 2015 10:06 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: NT1100D
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#13 Post autor: capri »

A skąd wiemy czy trzeci punkt podparcia nie zmienia ugięcia wahacza? Pisałem, że kąt ustawienia moto nie ma znaczenia, ale poparty powinien być chyba w 3 punktach...

Lubisz się bawić to się baw. Nie chcesz znać czyjejś opinii to nie pytaj. Z mojej strony koniec tematu.
Life is brutall and full of zasadzkas...

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> SD02 '03 -> VFR1200XD '12 + DR-Z400E '03

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#14 Post autor: Fotom »

Przecież napinacze regulujesz od tyłu, żadna różnica, czy moto będzie pochylone, czy nie. I tak się musisz pochylić/uklęknąć do pomiaru luzu, żadna różnica, czy będzie prosto, czy nie. Masz 80 lat i lumbago, że chcesz mieć wygodniej na trzy minuty regulacji? :facepalm:

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Problem z regulacja łańcucha varadero 2007 125

#15 Post autor: melon1968 »

siepak1 pisze:Hej dzis bedę wymieniał prawdopodobnie napęd czy pozycja motocykla jak pisałem wyżej będzie poprawna?
Będzie dobrze.Ja po regulacji sprawdzam jeszcze czy koła są w osi i łańcuch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”