gdzie serwisujecie?

Lokalne pogawędki i spotkania
Wiadomość
Autor
PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

gdzie serwisujecie?

#1 Post autor: PawelKrasowski »

Cześć
Napiszcie gdzie mogę znaleźć dobrego mechanika- speca od wiaderek. Swoją przygodę zaczełem od Honda Plaza i chyba tam więcej nie pojadę. Ostatnio oddałem do Michała Szramy i jestem zadowolony ale moze jest ktoś inny lepszy?

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: gdzie serwisujecie?

#2 Post autor: staciek »

cześć

Chciałem na samym początku skorzystać z usług "innych" warsztatów, mając w głowie schemat ASO = DROGO…
popytałem (akurat miałem do wymiany łożysko główki ramy) w paru miejscach jaki koszt, ile czasu … i wyszło że warto pojechać do ASO Witolin (przy Grochowskiej).
Chłopaki sprawnie działają, wiaderko nie "przecieka" i ceny części są w wielu przypadkach, niższe niż na Allegro (!!!!) tak miałem ostatnio jak trzeba było wymienić świece.

to moja subiektywna opinia :-)
;* Varadero XL 1000

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: gdzie serwisujecie?

#3 Post autor: kucyk_323 »

kolego, w ASO kupowałeś same świece czy pełna usługa razem z wymianą??
ile zapłaciłeś i jakie masz świece??

pozdro
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: gdzie serwisujecie?

#4 Post autor: kucyk_323 »

PawelKrasowski pisze:Cześć
Napiszcie gdzie mogę znaleźć dobrego mechanika- speca od wiaderek. Swoją przygodę zaczełem od Honda Plaza i chyba tam więcej nie pojadę. Ostatnio oddałem do Michała Szramy i jestem zadowolony ale moze jest ktoś inny lepszy?
szukasz speca od wiaderek ale konkretniej w jakiej kwesti??
kapitalka silnika, wymiana klocków czy jakiś przegląd serwisowy??
większość prac przy motorku możesz zrobić samodzielnie wspierając się serwisówką dostępną na forum
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: gdzie serwisujecie?

#5 Post autor: PawelKrasowski »

Moto ma być bezpieczny w trasie. Nigdy nie wymieniałem kloców czy świec. Nie mam odpowiedniego zaplecza warsztatowego i narzędziowego. Olej faktycznie mogę sam wymienić jednak głębiej boję się zapuszczać. Moja przygoda z moto dopiero się zaczyna i jestem trochę jak dziecko we mgle. Obawiam się, że mogę coś sp.... Nawet do końca nie wiem jak sprawdzić czy napędy mam w dobrym stanie. Może jak miałbym kogoś w okolicy jako nauczyciela czy doradzcę, który powie słuchaj niewłaściwie to czy to działa i trzeba tak albo tak. Chodzi mi o to żeby ktoś doświadczony zwrócił uwage na newralgiczne punkty i elementy moto. Planuję na rozpoczęcie sezonu traskę na Litwę i Kaliningrad 1000 km, a potem Bałkany ok. 5000 km. Boję się, że jak na coś niezwrócę teraz uwagi może się to potem zemścić.

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: gdzie serwisujecie?

#6 Post autor: staciek »

kucyk_323 pisze:kolego, w ASO kupowałeś same świece czy pełna usługa razem z wymianą??
ile zapłaciłeś i jakie masz świece??
W ASO brałem z uslugą
świece - ING irydowe

pod koniec zeszłego sezonu, jak spytałem o opony anakee2, byłem pewien, że dostanę cenę z kosmosu (jak to bywa w ASO) i ku mojemu dużemu zdziwieniu - była o ile pamiętam taka jak w sklepach on-line.
Kupiłem z wymianą oczywiście.

podobnie z kpl napędem.

Wobec powyższego, przyznaję że przestałem rozglądać się za innym serwisem. :))

Ale... aby nie było tak słodko
akcesoria, to już inna bajka - trzeba je zamawiać przez "sklep" (piszę o ASO Witolin) gdzie ceny już są wyższe... na tyle, że np.: po manetki (HOT) Oxford - bardziej opłacało się pojechać na Kijowską do sklepu :(
;* Varadero XL 1000

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: gdzie serwisujecie?

#7 Post autor: Swiezak »

Odświeżę nieco temat bo trochę czasu już minęło od ostatnich wpisów i może pojawiły się warte polecenia warsztaty.
Niedawno kupiłem Varadero 1000ccm3 2001r i chcę zrobić porządny przegląd, wymianę płynów, filtrów i hamulców, synchronizację i czyszczenie gaźników.
Najlepiej gdyby warsztat znajdował się we wschodniej części Warszawy ale wiadomo, że jeżeli sprawdzone miejsce jest po drugiej stronie miasta to i tak warto tam się wybrać :)
Pozdrawiam

PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: gdzie serwisujecie?

#8 Post autor: PawelKrasowski »

Ja tak jak pisałem w pierwszym poście. Zaprowadziłem raz do Szramy i tam już pozostałem. Jestem zadowolony z usług tego warsztatu

JanuszCh
Uczy się jeździć
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 9:30 pm
Imię: Janusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Dubiecko

Re: gdzie serwisujecie?

#9 Post autor: JanuszCh »

Odpowiadając na pytanie zadane w temacie. Serwisuję w swoim garażu :) Mam 100% pewności ze jest zrobione tak jak trzeba. :)

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: gdzie serwisujecie?

#10 Post autor: Swiezak »

PawelKrasowski mogl bys napisac czy ceny podane na stronie (z 2013r) uległy dużym zmianom?

Mateoo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 07, 2015 10:32 pm
Imię: Mateusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 1999

Re: gdzie serwisujecie?

#11 Post autor: Mateoo »

Hej ja serwisuje u Kumpla i jestem zadowolony, jednak sądzę iż serwis czy to ASO czy to pan ..... każdy coś potrafi jeden zepsuć drugi naprawić, jednak ja poszukuję jakiegoś speca od sprzęgła a dokładniej od kosza sprzęgłowego, znacie może kogoś kto regeneruje kosze sprzęgłowe?
Dzięki za info i pozdro

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: gdzie serwisujecie?

#12 Post autor: Swiezak »

Długo długo szukałem odpowiedniego miejsca gdzie oddam Varadero na serwis i przegląda. Przeglądając fora znalazłem, że wszyscy polecają Michała Szramę czyli http://www.szrama.pl/start/
Oddałem tam Varadero i wg mnie to był najlepszy wybór. (takie mam zboczenie że auto i motocykl muszę serwisować u najlepszych :)) )
Co prawda nie odebrałem jeszcze moto bo dopiero pod koniec miesiąca bede mial taka mozliwosc ale po tym wszystkim co znalazlem w necie jestem spokojny.
Wycene co ile dlaczego po co dostalem po kilku dniach od oddania Varadero do warsztatu mimo ze umawialismy sie ze na zrobienie tego wszystkiego w ciagu miesiaca. Oczywiscie wszystko dokladnie wytlumaczyl co trzeba, czego nie trza itd.
Kosze sprzęgłowe regeneruje. Mój kosz mimo że trochę hałasuje to wg niego nie musi jeszcze być zregenerowany. Fajnie bo mniejsze koszta. Wytlumaczyl mi jak to dziala, czemu halasuje i co zrobic zeby halasowal mniej.

PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: gdzie serwisujecie?

#13 Post autor: PawelKrasowski »

Tak Michał na każdy temat robi wykład i nie ważne że się czasami śpieszysz wysłuchać trzeba. :))

Hermes480
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 28, 2016 12:08 pm
Imię: Przemek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie serwisujecie?

#14 Post autor: Hermes480 »

Goraco polecam serwis na ul. Bakalarskiej w Warszawie , pełen profeska i dobre ceny , panowie znają sie na swoim fachu , www.msmotor.pl .
Serwisuje u nich wszystkie motocykle od 10 lat ... Bez potknięcia . :whatup:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”