Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
adamvfr
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 25, 2017 7:15 pm
Imię: adam
Marka motocykla: hnda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2005

Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

#1 Post autor: adamvfr »

Witam czy ten amortyzator za 1000zł to jest oryginał taki jak szedł na pierwszy montaż, czy za taką kwotę to podróbki ?

Obrazek

adres aukcji na allegro http://allegro.pl/honda-varadero-xl1000 ... ml#thumb/7

amortyzator mam suchy i pracuje dobrze ale jest miękka sprężyna, przebieg 35tyś więc amorek może się wylać już w każdej chwili, za 700zł mogę kupić samą sprężynę hyperpro - progresywna, często jeżdze obładowany.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

#2 Post autor: next22 »

To pewnie orginał ale też będzie miękki :)
oem Hondy sd01 już tak ma
A w sercu zawsze XL600V :)

adamvfr
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 25, 2017 7:15 pm
Imię: adam
Marka motocykla: hnda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2005

Re: Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

#3 Post autor: adamvfr »

to jest raczej do modeli po 2004 roku, no nic trochę tu cicho na tym forum, kupiłem już sprężynę hyperpro, zobaczymy mam nadzieję że amor wytrzyma jeszcze trochę, napiszę jak jest po zmianie.

Awatar użytkownika
rondelfranka
Udaje motocyklistę
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 14, 2016 5:19 pm
Imię: waldek
Marka motocykla: honda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: lubań

Re: Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

#4 Post autor: rondelfranka »

Witam.
Wiedz że siła amortyzatora zależy głównie od mocy sprężyny , sam amortyzator to tylko tłok w tulei i zaworki z olejem. Sprężyna odpowiada za ciężar jaki można położyć na motorze, można dać grubszą lub podłożyć pierścień .
Zaworki i olej odpowiadają za jego prace ,a to znaczy że rzadki olej lub jego za mała ilość spowoduje dobijanie amora i kołysanie jak w kołysce , za gęsty olej , to motor bedzie twardy i jazda też bedzie do du......y .
Jak amor suchy to nie kombinuj , załóż grubszą sprężynę albo podłóż pierścień, koledzy już o tym pisali

adamvfr
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 25, 2017 7:15 pm
Imię: adam
Marka motocykla: hnda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2005

Re: Amortyzator tył SHOWA oryginał czy podróba ?

#5 Post autor: adamvfr »

rondelfranka pisze:Witam.
Wiedz że siła amortyzatora zależy głównie od mocy sprężyny , sam amortyzator to tylko tłok w tulei i zaworki z olejem. Sprężyna odpowiada za ciężar jaki można położyć na motorze, można dać grubszą lub podłożyć pierścień .
Zaworki i olej odpowiadają za jego prace ,a to znaczy że rzadki olej lub jego za mała ilość spowoduje dobijanie amora i kołysanie jak w kołysce , za gęsty olej , to motor bedzie twardy i jazda też bedzie do du......y .
Jak amor suchy to nie kombinuj , załóż grubszą sprężynę albo podłóż pierścień, koledzy już o tym pisali
Bez obrazy ale wiem, tylko byłem ciekaw czy to taki sam amor jak na pierwszy montaż czy chińska wynalazka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”