Jaką nawigację tomtom czy garmin?

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#1 Post autor: Muczaczo11 »

Siema chciałem was zapytać jaką nawigację polecacie tomtom czy garmin? Miałem GARMIN ZUMO 396 LMT-S EU SD
Nawigacja solidnie wykonana wybiera super trasy z fajnymi widokami ale niestety samoczynnie się wyłączała i odesłałem ja sprzedającemu. Zastanawiam się czy kupić garmina zumo xt czy tomtom Rider 550. Gość w sklepie mi tłumaczył że tomtom ma lepsze mapy. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#2 Post autor: Neno »

Jeśli tylko Europa - to zdecydowanie TomTom.
Jeśli gdzieś dalej, ciągnie Cię poza asfalt - Garmin, są mapy na cały świat (drogowe i topograficzne, z dużą ilością POI), do tego darmowe i co chwilę aktualizowane. Niestety obsługa Garmina wymaga studiów wyższych i może przez pierwsze tygodnie doprowadzić do nerwicy :) Pisze to jako użytkownik Garmina od zdaje się 2010r.

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#3 Post autor: Muczaczo11 »

Neno pisze:Jeśli tylko Europa - to zdecydowanie TomTom.
Jeśli gdzieś dalej, ciągnie Cię poza asfalt - Garmin, są mapy na cały świat (drogowe i topograficzne, z dużą ilością POI), do tego darmowe i co chwilę aktualizowane. Niestety obsługa Garmina wymaga studiów wyższych i może przez pierwsze tygodnie doprowadzić do nerwicy :) Pisze to jako użytkownik Garmina od zdaje się 2010r.
Spoko dzięki :) myślę że będę zwiedzał tylko Europe

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#4 Post autor: Pegaz »

Po Europie i asfaltem to co byś nie kupił będzie takie samo. Jak będziesz chciał coś szybko sprawdzić czy znaleźć i tak sięgniesz po telefon i mapy google. ;)

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#5 Post autor: Muczaczo11 »

Pegaz pisze:Po Europie i asfaltem to co byś nie kupił będzie takie samo. Jak będziesz chciał coś szybko sprawdzić czy znaleźć i tak sięgniesz po telefon i mapy google. ;)
Właściwie nie używam telefonu do jazdy motocyklem ponieważ nie interesują mnie trasy typu droga ekspresowa, krajowa, autostrady itd. U nas jeszcze nie są dostępne mapy google dla motocyklistów ale są testowane w dwóch krajach i może kiedyś będą dostępne w Polsce.
Garmin był spoko po ustawieniu opcji tras w menu zawsze prowadził do celu po drogach krętych z pagórkami pięknymi widokami i atrakcjami w tym przeprawy promem np przez Wisłę.
Niestety jadąc były drogi których on nie miał na mapie dlatego zastanawiam się Nad zakupem tomtoma ponieważ słyszałem że ma on lepsza mapę.

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#6 Post autor: Muczaczo11 »

Kupiłem garmina zumo xt na razie wszystko jest ok ma dużo lepszą mapę od garmina 396 mega czytelny wyświetlacz jest bardzo szybki i posiada dużo fajnych opcji.

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#7 Post autor: Pegaz »

Możesz opisać różnicę w mapach, w czym jest lepsza w XT względem 396?
Wydawało mi się, że niezależnie od urządzenia mapa jest taka sama, ewentualnie może się różnić pokrycie map w różnych modelach urządzeń.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#8 Post autor: PEPE64 »

Pegaz pisze:Możesz opisać różnicę w mapach, w czym jest lepsza w XT względem 396?
Wydawało mi się, że niezależnie od urządzenia mapa jest taka sama, ewentualnie może się różnić pokrycie map w różnych modelach urządzeń.
Też jestem ciekaw.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#9 Post autor: Muczaczo11 »

Pegaz pisze:Możesz opisać różnicę w mapach, w czym jest lepsza w XT względem 396?
Wydawało mi się, że niezależnie od urządzenia mapa jest taka sama, ewentualnie może się różnić pokrycie map w różnych modelach urządzeń.
Właśnie też tak myślałem. W xt jest o wiele więcej dróg ścieżek i ulic niz w 396 (oczywiście 396 po aktualizacjach) 396 np jadąc pokazuje zwykłe skrzyżowania a jest rondo na xt jest rondo, w 396 nie ma dróg polnych leśnych i wiele gruntowych zdaża się ze asfaltowych też nie ma które na xt są. W xt mapa chodzi płynnie w 396 przycina się.
Jeśli macie 396 sprawdźcie sobie czy macie na mapie rondo czy zwykłe skrzyżowanie jadąc z konstantynowa na ignacew ( trasa z konstantynowa łódzkiego na lutomiersk). Rondo ul lutomierska, klonowa, bechcice.

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#10 Post autor: Pegaz »

To ciekawe. Byłem przekonany, że jak dostawa map jest ten sam to i mapy takie same.
Może różnica polega w rodzaju map np. drogowa, topograficzna...
Tak czy siak cenna informacja.

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#11 Post autor: Muczaczo11 »

Pegaz pisze:To ciekawe. Byłem przekonany, że jak dostawa map jest ten sam to i mapy takie same.
Może różnica polega w rodzaju map np. drogowa, topograficzna...
Tak czy siak cenna informacja.
Opisałem różnice na zwykłej standardowej mapie. Topograficznej nawet nie ma co porównywać ponieważ na niej są nawet ścieżki i chodniki parku, ścieżki I drogi pożarowe lasu.

Slash
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 14, 2020 7:44 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: XL Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#12 Post autor: Slash »

Polecam na telefony z systemem android nieoficjalną aplikacje TomTom MOD NDS, czasami warto się pobawić zanim się wyda kilka tysięcy cebulionów. W nawigacji jest opcja wyznaczania tras dla motocykli, cieżarówek i osobówek, choc ta oficjalna dostępna w sklepie play też pewnie da rade na moto. Osobiście na motocyklu używam gugla bo jakiegos wiekszego znaczenia to nie ma dla mnie, ale w ciężarówce już śmigam na tym ze względu na wysokości i tonaże:

Kod: Zaznacz cały

https://megawrzuta.pl/download/8c8c51b37294961cf1927e94cb594928.html
Oczywiscie aplikacja zmodyfikowana przez jakiegoś spryciarza, z nieznanego źródła więc telefon bedzie pytal czy na pewno zainstalować. A i nie udostępniamy danych firmie TomTom w celu poprawy działania aplikacji bo nam usuną opcję wyznaczania tras dla innych pojazdów.

Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Jaką nawigację tomtom czy garmin?

#13 Post autor: Muczaczo11 »

Slash pisze:Polecam na telefony z systemem android nieoficjalną aplikacje TomTom MOD NDS, czasami warto się pobawić zanim się wyda kilka tysięcy cebulionów. W nawigacji jest opcja wyznaczania tras dla motocykli, cieżarówek i osobówek, choc ta oficjalna dostępna w sklepie play też pewnie da rade na moto. Osobiście na motocyklu używam gugla bo jakiegos wiekszego znaczenia to nie ma dla mnie, ale w ciężarówce już śmigam na tym ze względu na wysokości i tonaże:

Kod: Zaznacz cały

https://megawrzuta.pl/download/8c8c51b37294961cf1927e94cb594928.html
Oczywiscie aplikacja zmodyfikowana przez jakiegoś spryciarza, z nieznanego źródła więc telefon bedzie pytal czy na pewno zainstalować. A i nie udostępniamy danych firmie TomTom w celu poprawy działania aplikacji bo nam usuną opcję wyznaczania tras dla innych pojazdów.
Z ciekawości chciałem zobaczyć ale nie da się zainstalować tej aplikacji :sorry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”