Pompa paliwa sd02 wtrysk

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Rav94
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 11:00 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: WWL

Re: Pompa paliwa sd02 wtrysk

#31 Post autor: Rav94 »

zalmen3 pisze:I jak? Udało się tą pompę od accorda zamontować? Mnie chyba też czeka wymiana jednak. Masz jakieś dodatkowe wskazówki co i jak zrobić? Na co zwrócić uwagę?
Ja postawiłem jednak na zamiennik, typowo motocyklowy. Koszt +/- 250zł
ADAMO16 pisze:Tak czytam posty o wymianie pompy paliwa, jakie mieliście objawy zużycia pompy? Słabnie, przerywa?
Jest sens rozbierania dobrze działającej pompy o ewentualne wyczyszczenie jej?
U mnie falowały obroty, na wolnych i z gazem, nie dało się jechać równo. Trzymając manetkę w jednym położeniu jechałem jak po pofałdowanym asfalcie. Kichało, czasami było kichnięcie aż czułem pod kanapą jakby uderzenie i silnik potrafił zgasnąć. Po długim postoju był problem z odpaleniem.
Po wymianie pompy nie ten motocykl. Pali od strzała, chodzi równiutko, mocy jakby przybyło. Aż chce się jeździć :)

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Pompa paliwa sd02 wtrysk

#32 Post autor: zalmen3 »

Założyłem pompę renault/fiat/ford i wiele innych firmy delfi, kosztowała 65 zł. Jest prawie identyczna z tym co było zamontowane. Jeszcze nie jeździłem, ale już widzę, że będzie dobrze, bo Viaderko odpaliło od strzała, bez ssania. Dodam, że ostatni raz odpalałem je 11. lipca zeszłego roku, więc silnik delikatnie mówiąc był mocno zastany :). Przed wymianą już nawet ciepły nie odpalał bez ssania, albo lekkiego gazu.
Cała operacja zajęła mi około godziny, wymagała delikatnego przerobienia jednej z części plastikowych. W obudowie jak i na elementach całego zespołu pompy było trochę szlamu, sitko wymagało solidnego płukania (założyłem stare), ale czego się w sumie spodziewać po 18 latach.
Z trudności, to obudowa skręcona jest na jakieś dziwne nakretki, srubki są torksy, ale nakretki jakieś takie trójkątne, pierwszy raz widziałem coś takiego, musiałem przytrzymać kombinerkami, żeby się dały odkręcić. Reszta bez niespodzianek.
Jutro może uda się przejechać.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Pompa paliwa sd02 wtrysk

#33 Post autor: zalmen3 »

Jak ktoś się jeszcze wacha, a ma objawy mogące sugerować niedomaganie pompy, to niech przestanie i wymieni. Dziś pierwsze odpalenie od września i po dosłownie pół obrotu rozrusznika zagrała symfonia V2 :clap:
Warto było wymienić - zupełnie inny motocykl :isok2:
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Roger0
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 11:07 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2009

Re: Pompa paliwa sd02 wtrysk

#34 Post autor: Roger0 »

Witam ja również jestem po wymianie Pompy paliwa zakupiłem taką: https://allegro.pl/oferta/03-11-honda-v ... M2NlNDE%3D
Zrobiłem na tej pompie ok 6000 km. Miałem również obawy przed wymianą lecz nie potrzebnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”