czujnik temperatury/włącznik wentylatora

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: czujnik temperatury/włącznik wentylatora

#31 Post autor: ArturNtv »

Czy wskazówka weszła na czerwone pole?

GeraN
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 08, 2020 6:45 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: czujnik temperatury/włącznik wentylatora

#32 Post autor: GeraN »

Sorki mialem problem z lapkiem :] nie, wskazówka nie weszła na czerwone pole, zatrzymała się miedzy połową, a czerwonym polem blisko 4 kreski. Mniej wiecej co ok 800-1000km sprawdzam olej, płyn chłodniczy i hamulcowy. Zawsze było bez zmian, gdy temp podskoczyła to płyn chłodniczy byl między wskaźnikami. 2 dni później zszedłem do garażu i okazało się że płyn był na dnie zbiorniczka. Dolałem teraz, ale nie bardzo mam kiedy jeździć ost :( tak więc będę obserwować co i jak. Jedyne co zauważyłem (nie wiem czy tak w motocyklu tez jest), że gdy odkręcałem kurek od wyrównawczego to nie było charakterystycznego "ssssss". Poziom oleju się nie zmienił. Brak śladów jakis wycieków, ani też nie czuć zapachu płynu chłodniczego. Tak sobie myślę, że może układ był wcześniej zapowietrzony (dopiero go kupiłem i nie zmieniałem płynu-do tej pory zrobiłem nim ok 2-2,5tys km), może teraz się odpowietrzył i dlatego zassało płyn...

GeraN
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 08, 2020 6:45 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: czujnik temperatury/włącznik wentylatora

#33 Post autor: GeraN »

ok winny okazał się spalony bezpiecznik od wentylatora :] juz wszystko działa, jedyne co mnie zastanawia to ten ubytek płynu, będę się musiał wybrać w jakąś dłuższą przejażdżkę i zobaczyć czy ubywa czy nie ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”