kosz sprzęgłowy

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: kosz sprzęgłowy

#16 Post autor: eneron »

ratowniq pisze:Witam. Podepnę się do tematu.
Nie znam nikogo, kto ma varadero z hałasującym koszem dla porównania więc pytam was.
Czy stukot z kosza nie jest już za głośny? Czy muszę się już martwić i szukać jakiegoś na zamianę.
https://www.youtube.com/watch?v=ghTdkLpspt8
Nie jest tak źle ;)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: kosz sprzęgłowy

#17 Post autor: Riczi »

ratowniq pisze:Witam. Podepnę się do tematu.
Nie znam nikogo, kto ma varadero z hałasującym koszem dla porównania więc pytam was.
Czy stukot z kosza nie jest już za głośny? Czy muszę się już martwić i szukać jakiegoś na zamianę.
https://www.youtube.com/watch?v=ghTdkLpspt8

Nówka panie ! ;)
U mnie podobnie i mam to w poważaniu.
Jak będzie skrajnie źle to uwierz mi, że nie bedziesz potrzebował się o to pytać ;)

Awatar użytkownika
wojtas
Uczy się jeździć
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 7:57 am
Imię: wojtek
Marka motocykla: honda
Model: vtr
Rocznik: 2000

Re: kosz sprzęgłowy

#18 Post autor: wojtas »

Już Ci mówie bo grzebałem w tym od A do Z. pierwsze otwórz korek wlewu oleju poruszaj koszem czy ma luzy bo przyczyn jest kilka na takie stukanie, wciśnij tam śrubokręt żebyś nie uszkodził czegoś i zobacz jakie luzy czy chodzi bardzo. pierwsza sprawa czy sam sie do tego zabierasz czy dajesz do roboty do kogoś ? bo napierdziela grubo
Jedni zbierają znaczki inni chodzą do kina a my lubimy jak skacze adrenalina :)

ratowniq
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 12:34 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kosz sprzęgłowy

#19 Post autor: ratowniq »

Pod korkiem oleju kosz sie rusza.
Znalazlem i kupilem kosz, ktory jest ponoć dobry. Dzis zabralem sie do wymontowania kosza. Utknalem na srubie mocujacej kosz wewnetrzny. Nie mam pomyslu jak zablokowac kosz wewnetrzny gdyz obraca sie razem ze sruba mocujaca. Wiecie moze jak to zrobic bez uzycia nazedzia do blokowania?
Jaki gwint ma nakretka mocujaca lewy czy prawy?

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: kosz sprzęgłowy

#20 Post autor: next22 »

Do blokowania robi się takie Y z płaskowników poszukaj na youtube jak to ma wyglàdać
A super jest klucz udarowy bo nie trzeba blokować
Gwint nie wiem MOŻE lewy skoro magneto ma prawy?
Ktoś mi tu pisał że nakrętki z lewym gwintem mają znacznik jakiś
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: kosz sprzęgłowy

#21 Post autor: eneron »

Ja wbijałem 1wszy bieg, tylny hebel na maxa do końca (potrzeba 2 osoby), klucz dynamometryczny (ze względu na dużą dźwignię) i udało się odkręcić. aha nasadkę klucza dostaniesz w każdym sklepie z tego typ akcesoriami. Gwint chyba prawy - nie pamiętam dokładnie :/
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ratowniq
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 12:34 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kosz sprzęgłowy

#22 Post autor: ratowniq »

Udało się odkręcić. Gwint prawy. Po założeniu drugiego kosza okazało się że dalej jest luz. Wygląda jakby tulejka która jest na wale na której jest zewnetrzny kosz jest troszeczkę za chuda. Może uda się dorobić nieznacznie grubszą tulejkę aby zniwelować luz.

Awatar użytkownika
compare
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 05, 2014 12:45 pm
Imię: Marian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero Xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Mława

Re: kosz sprzęgłowy

#23 Post autor: compare »

ratowniq pisze:Witam. Podepnę się do tematu.
Nie znam nikogo, kto ma varadero z hałasującym koszem dla porównania więc pytam was.
Czy stukot z kosza nie jest już za głośny? Czy muszę się już martwić i szukać jakiegoś na zamianę.
https://www.youtube.com/watch?v=ghTdkLpspt8
Szanowni koledzy a ja mam pytanie natury bardziej ogólnej. Co w silniku Varadero daje ten wk.......ący dźwięk "piłowania rury tępym brzeszczotem"?! Sama maszyna super, bardzo mi odpowiada, "przerobiłem" kilka maszyn i znów jestem przy Wiaderku, ale ten dźwięk psuje mi całą zabawę jak wizyta teściowej :thumbdown: Moja maszyna jest z 2008r i ma przebieg ok 76kkm, kolega ma 2009r z przebiegiem ok 50kkm i jego maszyna jest znacznie cichsza. Też lekko "piłuje" ale moja to już przegina. Jak będzie trzeba dorobię część w NASA :rotfl2: byleby ucichło to piłowanie.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: kosz sprzęgłowy

#24 Post autor: next22 »

Ten typ tak ma :) ot urok.
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: kosz sprzęgłowy

#25 Post autor: Riczi »

compare pisze:
ratowniq pisze:Witam. Podepnę się do tematu.
Nie znam nikogo, kto ma varadero z hałasującym koszem dla porównania więc pytam was.
Czy stukot z kosza nie jest już za głośny? Czy muszę się już martwić i szukać jakiegoś na zamianę.
https://www.youtube.com/watch?v=ghTdkLpspt8
Szanowni koledzy a ja mam pytanie natury bardziej ogólnej. Co w silniku Varadero daje ten wk.......ący dźwięk "piłowania rury tępym brzeszczotem"?! Sama maszyna super, bardzo mi odpowiada, "przerobiłem" kilka maszyn i znów jestem przy Wiaderku, ale ten dźwięk psuje mi całą zabawę jak wizyta teściowej :thumbdown: Moja maszyna jest z 2008r i ma przebieg ok 76kkm, kolega ma 2009r z przebiegiem ok 50kkm i jego maszyna jest znacznie cichsza. Też lekko "piłuje" ale moja to już przegina. Jak będzie trzeba dorobię część w NASA :rotfl2: byleby ucichło to piłowanie.
To specyfika pracy tego silnika , a głosniejszy odgłos niz u kolegi nie jest zlym objawem.
Może oznaczać, że Twoj silnik jest zlozony bardziej pasownie i ucichnie jak u kumpla ale za 50kkm ;)
Lataj nie marudź, a jak naprawde jesteś uczulony to polecam 2 X Devil Magnum bez db killerow
i wtedy raz jeszcze podniesiemy temat "piłowania" :cool1:

Awatar użytkownika
marekw
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 26, 2015 9:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: nie mam jeszcze XL
Model: Honda XRV RD 07
Rocznik: 1993
Lokalizacja: GDYNIA

Re: kosz sprzęgłowy

#26 Post autor: marekw »

Nic nie dorabiaj samemu.Kup orginal tulejke ,łożysko i nakretke oem u pana hondy.

ratowniq
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 12:34 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kosz sprzęgłowy

#27 Post autor: ratowniq »

Chyba coś zje...ałem przy składaniu wszystkiego do kupy bo po odpaleniu chodzi na jałowym ale jak wrzucam jedynkę to odrazu gaśnie i nie mogę go odpalić na biegu z wciśniętym sprzęgłem. Nawet rozrusznik nie kręci - cisza. Odpala tylko na luzie.

Edit:
Ale mi wstyd. Próbowałem wrzucić bieg na rozłożonej stopce. Działa jak należy. Chociaż dalej stuka. Chyba trzeba będzie zamówić nową tuleje, łożysko igiełkowe i nakrętkę w hondzie.
Ostatnio zmieniony sob paź 17, 2015 10:08 am przez ratowniq, łącznie zmieniany 1 raz.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: kosz sprzęgłowy

#28 Post autor: janki5 »

Może czujnik stopki sprawdź

Awatar użytkownika
leszek72
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 501
Rejestracja: pn mar 23, 2015 11:55 am
Imię: Leszek
Marka motocykla: BMW R1250GS
Model: R1250GS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: kosz sprzęgłowy

#29 Post autor: leszek72 »

Najbardziej klasyczna usterka jak moto nie chce palić. I najszybsza najtańsza naprawa. Złożyć stopkę lub sprawdzić kable przy klamce sprzęgła.
Każdemu się zdarza nie złożyć stopki, przy pierwszym razie jest stres a potem już wiadomo co zrobić :)

Awatar użytkownika
wojtas
Uczy się jeździć
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 7:57 am
Imię: wojtek
Marka motocykla: honda
Model: vtr
Rocznik: 2000

Re: kosz sprzęgłowy

#30 Post autor: wojtas »

Kolego troche mnie nie było i nie czytałem postu ale już Ci mówie o co chodzi z ty składaniem kosza pierwsza sprawa musisz wyregulować tak łożysko w koszu do podkładki tej co środek kosza zakładasz żeby był lekki opur, inaczej jak poskładasz to będzie stukać i sprawdziłeś łożysko pod koszem w karterze czy wszystko z nim ok ?, następna sprawa nie skręcaj tego pneumatykiem, rozkręcać tak ale nie skręcać bo zrobi ći luz pneumatyk, głupota że to na jednej tulejce ale tak mają one, wbij bieg i ktoś chamulec niech Ci dociśnie a wtedy ładnie kluczem dojdzie, będzie tak że będzie ciasno się kręcić kosz po dokręceniu, wtedy drewienkiem przykładając do środka kosza lekko stukając zrobi się tak że opór zniknie a sprzegło przestanie chałasować i stukać o ile sprężyny w koszu są ok, one tylko wtedy mogą chałasować jak masz luzy na nich a tak to ma być cisza, narazie ok 600 km zrobiłem po mojej robocie i jest cisza. pozdrawiam
Dodam że kosza może nie trzeba było kupować bo te typy tak mają, trzeba odpowiednio poskładać i ustawić to ale po jakimś czasie to pojawi sie znowu pewnie, zobacze po jakim czasie u mnie pojawi sie.
Jedni zbierają znaczki inni chodzą do kina a my lubimy jak skacze adrenalina :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”