kombinezon z membraną-stosowanie

Opinie, doświadczenia dotyczące odzieży motocyklowej
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

kombinezon z membraną-stosowanie

#1 Post autor: atego815 »

Poradźcie proszę jak to się obchodzić z membraną? Kupiłem nowe kombi, z wypinaną właśnie taką podpinką. Czytam że to przed deszczem ochrona. Czy ona sobie ładnie jedzie w kuferku, i jak zaczyna padać , to dopiero ją zakładam? Czy przy obecnych pogodach jedzie się cały czas z nią na karku, i zdejmuje jak już nie idzie wytrzymać z gorąca? Jedziemy na Bałkany, a tam jak wiadomo raczej baaardzo gorąco, ale ulewy też się trafiają :) Może macie jakieś cenne wskazówki odnośnie właśnie jazdy z membraną...
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: kombinezon z membraną-stosowanie

#2 Post autor: bigwaldi »

W sumie na tyle na ile mam doświadczenie to raczej zakładam podpinkę w deszczu lub chodne dni (zależy też od rodzaju ale na moją wiedzę, jeszcze chyba nie ma na tyle przewiewnych i wodoszczelnych zarazem podpinek, aby służyły jednakowo do upałów i deszczów). Sądzę, że to kwestia osobista, nie musisz gotować się w podpince, bo tak wynika z instrukcji :)
Jeżeli chodzi o jakieś podpowiedzi co do samej membrany to nie pierz ciuchów z membraną w automacie, polecam płyn do prania ręcznego "wirek" no i ręczne pranie :) dobrze wziąć sobie troszkę na drogę jest wydajny i nie zniszczy membrany :)

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: kombinezon z membraną-stosowanie

#3 Post autor: Neno »

W czasie transportu membranę wywiń na druga stronę, tak by na zewnątrz była część z siateczką czy co tam masz ;) Po prostu chroń "folię" przed przetarciem itp. możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi.

+ to co wyżej masz napisane.
Pranie w proszku zabija oddychalność, wodoszczelności nie zabije ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”