Caberg Tourmax

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Caberg Tourmax

#1 Post autor: Nuno »

Witam
Poszukiwań kasku ciąg dalszy. Jako że obecnie jeżdżę w Cabergu i jestem w 100% zadowolony, zajrzałem na ich stronę a tam nowość 2014- kask enduro z podnoszoną szczęką. Na razie w Polsce dosepny na zamówienie a cena to 1000-1200zł. Ktoś coś już o nim słyszał?
http://www.motoemi.pl/kask-motocyklowy- ... 11788.html
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... urmax.html
http://www.youtube.com/watch?v=_g0RtFCbGYw
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

zigi
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 14, 2016 3:52 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: TJE

Re: Caberg Tourmax

#2 Post autor: zigi »

Odgrzeję kotleta. jako, że szukam kasku, a dotychczas jeździłem właśnie w Cabergu (otwartym), to chciałbym zapytać o opinię o tych dwóch modelach - Kask integralny Caberg XTRACE i Kask szczękowy Caberg Tourmax. Ktoś w nich jeździ? jak wrażenia?
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Caberg Tourmax

#3 Post autor: waldeman »

Używam białego Tourmax-a zamiennie z czarnym integralnym HJC . W upały komfort termiczny zdecydowanie na korzyść białego , ale to chyba logiczne , mimo dość słabej wentylacji w Cabergu - sprawdzone w czasie przelotów deszczowych . Bez pinlocka było by mało fajnie . Caberg jest " głośniejszy " od HJC , ale to też raczej normalne w szczękowcu , pełną skorupę łatwiej wyciszyć . Gdzieś słyszałem opinie że Tourmax jest za mocno spasowany na podbródku , ja tam zbyt foremnej facjaty nie mam , ale nigdy nie odczuwałem ciasnoty na szczęce . Mimo swoich jakiś tam drobnych wad Caberg Tourmax ma swoje zalety .
1 - pinlock w standardzie
2- łatwo podnoszona szczęka
3- Dobra cena w stosunku do jakości
4- no i najważniejsze - DASZEK - Wbrew pozorom to nie jakiś gadżet , tylko cholernie dużo bezpieczeństwa . Daszek to powód dla którego kupiłem ten kask , jak jadąc w HJC , pod zachodzące słonce obtarłem się o przydrożne drzewo - no ..rwa , nic nie było widać . Teraz o wschodzie , czy zachodzie słońca mogę śmigać bezpiecznie , choć ze spuszczoną głową . Fakt że śmigając powyżej 120- 140 km/h daszek podrywa głowę do tyłu , ale to też można wybaczyć . Uważam ten model za dobry wybór .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

lukaszigus
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 02, 2015 8:54 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Rybnik

Re: Caberg Tourmax

#4 Post autor: lukaszigus »

Ja też mogę polecić ten kask, używam go rok i jestem zadowolony. Ze swojej strony mogę dodać, że daszek można zdjąć, ale nie polecałbym tego po opinii kolegi WALDEMAN. Cena w moim przypadku tego kasku to suma 525 zł (promocja ostatnia sztuka).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”