HJC FG-ST

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Jaro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 03, 2015 6:59 am
Imię: Jarek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006

HJC FG-ST

#1 Post autor: Jaro »

Witam. Zalożylem nowy watek ponieważ zakupiłem niedawno kask jak w tytule HJC FG-ST. Szukałem jakiegoś kasku szczękowego padlo na integralny. Ale do rzeczy kask jest całkiem przyjemny na wypozażeniu ma blende przeciwsłoneczna z sówakiem z boku. Co jest dobre jak kask spada z lusterka na skorupe i pierwsze co moze sie uszkodzic do suwak od blendy w tańszych modelach szczękowców. To był jeden z argumentów. Jeździłem na razie głównie w ciepłe dni i gorące zawsze w kominiarce. Przyznam ze wentylacja kest dobra. Nawiew z przodu dmucha mocno az za... jadac szybciej czuc wiatr na twarzy. Wentylacja na górze kasku jest ok. Glowa w czasie jazdy sie nie poci.. Moje obawy budzi zamkniecie z przodu kasku. Nie wiem jak bedzie działać po kilku tyś km ale po ponad 900daje super rade. Ostatnio jechalem w deszcz nie przesiąka pod szybą bez pinlocka lekko parował po głębszym wydechu. Ale szybko para schodzila. Pinlocka nie montowalem jeszcze. I to co srednio mi pasuje to szum w czasie jazdy. Wedlug mojej oceny nie powiem ze kask jest cichy. Ale mega hałasu też nie ma. Jak dla mnie górna granica akceptowalności halasu. Przypuszczam ze jest to spowodowane wentylacją no ale coż. Max 120km/h na Viaderku moge jechać a halas praktycznie taki sam.
Na razie po krótkim urzytkowaniu moge polecić ten kask.Mankamentem jest cena i ograniczone malowania. Na lakier na drodze nikt nie stał, wiec nie to mniejszy problem.
Always do what you are afraid to do.
Honda Varadero XL 125 V 06r.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: HJC FG-ST

#2 Post autor: waldeman »

Jeżdżę w HJC TR- 1 i miałem takie same odczucia jak ty w twoim kasku . Wentylacja czasami aż za dobra , trochę za mocny szum docierający do wnętrza , ale to co mnie wkurw....ło na maxa , to szyba kasku upierdzielona w rozmazanych robalach po każdej wycieczce . Przyczyną tych wszystkich niedogodności okazała się szyba małego viaderka ( miałem podwyższaną ) , strumień powietrza był idealnie skierowany na moją twarz . Cicho robiło się gdy wstałem lub gdy schowałem głowę za szybę . Obecnie mam w motocyklu zamontowany deflektor na podwyższonej szybie , i w końcu wiem co to jest ochrona przed wiatrem ( śmigam tylko z opuszczoną blendą ) i cisza w kasku . Cały strumień powietrza przelatuje ponad głową ( robale też ).
Tak więc polecam zakup deflektora do szyby , a pinlocka do kasku .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”