Zmiana wydechów a spalanie

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Zmiana wydechów a spalanie

#1 Post autor: adam3911 »

Mam pytanie do kolegów którzy zmienili wydechy na akcesoryjne, uwolnione. Jak wygląda spalanie po takiej operacji?
Wywaliło mi uszczelkę na wydechu, zaczął czasem strzelać (piardnięcie raczej :( ) i nie wiem, ale wydaje mi się że mimo moich mało ekonomicznie przejechanych kilometrów spalanie spadło. Dziwi mnie to bo raczej chyba powinno wzrosnąć przy uwolnionym wydechu.
Czy ktoś zaobserwował jak to wygląda po zmianie?
Byłby to następny, decydujący argument żeby udać się do Edzia...

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

Moim zdaniem, modyfikacje które przeprowadzamy np zmiana wydechu ewentualnie filtr powietrza K&N raczej nie wpływają drastycznie na spalanie. Jak zamontujesz power commandera i zmienisz mapy zapłonów to wtedy na pewno więcej benzynki dostanie moto i spalanie wzrośnie. Ja mam leovince slip-on (dedykowane do motocykla Honda VFR) i K&N - spalanie na poziomie 6,5 litra na setkę.

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#3 Post autor: adam3911 »

takiego zdania też jestem, ale... jeżdżę jak jeżdzę i przy mojej ręce osięgnięcie spalania poniżej 6,5 równało się z jazda jak emeryt, do 100 po wawie i bez szaleństw z wyprzedzaniem. Od ok 2 tyg wydech ma ujście na uszczelce i mimo mocniejszego ciśniecia Viaderka spalanie utrzymuje się lekko ponad 6, ostatnie 6,09 z czego ok 20 km w kompletnym korku! i reszta z jazdą grubo ponad 100 i ciągłe wyprzedzanie :shock:
Dziwi mnie to...

Mięsisty
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:13 pm
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: Mięsisty »

a po mojemu spalanie sie zmienia bo jak założyłem głośnie wydechy to ostrzej jeżdżę. czyli wydechy może i nie ale zmiana stylu = większe spalanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”