Grzane manetki i maty grzejne?

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

Grzane manetki i maty grzejne?

#1 Post autor: Chaszek16 »

Dobry wieczór drodzy forumowicze. Mam do was pytanie odnośnie grzanych manetek. Jakie polecacie modele do hondy Varadero SD01 i tu chcialbym sie odrazu zwrócić z gorącą prośbą o wyjaśnienie ich podłączenia pod instalacje. Chodzi mi o przekaźnik, czy jest potrzeba jego zainstalowania i czy można to jakoś tak fajnie zgrać tak aby po przekręceniu stacyjki pojawił się prąd na manetkach, jeśli tak to bardzo bym prosił o jakiś plan montażowy. I kolejne pytanie czy są jakieś maty grzejne które można by zamontować pod tapicerka siedzenia? widziałem kiedyś na allegro mate samochodową na siedzenie =) Próbował ktoś kiedyś przerobić albo innych podobnych rozwiązań ?

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

#2 Post autor: Wild Hog »

Ja mam oxfordy. W instrukcji jest napisane jak i co. Co do mat grzejnych, podgrzewanych żółwi, rękawic i wkładek do butów, to zapytaj kolegę Robert Baran na forum VCP. Roberto jeździ cały rok :)
Bond. James Bond.

Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

#3 Post autor: Chaszek16 »

I ile masz stopniową regulację tych oxfordów? I na którym stopniu przeważnie jeździsz w chłodne dni? Tak zgadza że jest w instrukcji rozpisany montaż urządzenia ale prawdopodobnie nie ma mowy o przekaźniku. Czyli z tego wynika że nie ma potrzeby jego montowania? Bo z różnych źródeł można wyczytać że warto zamontować przekaźnik do grzanych manetek? Tylko nie bardzo wiem po co i jak to zrobić? A odnośnie mat grzejnych to chyba na razie dam sobie spokój bo jak widziałem ceny po 250zł za kawałek maty to aż mi się od nie chciało ściągania całej tapicerki z siedzenia i przerabiania wszystkiego...

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#4 Post autor: Czarny »

Miałem samochodowe maty w poprzednim Wiadrze, bez regulacji lipa.
Mam zamiar założyc coś takiego.
http://moto.allegro.pl/podgrzewane-sied ... 39660.html
Jak dobrze poszukasz to ktoś to sprzedaje taniej, ale nie pamietam kto.

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

#5 Post autor: Wild Hog »

Z tego co pamiętam są 4 stopnie regulacji, tj. 0%, 25 lub 50%, 75% i 100%. Na stówce dosyć mocno grzeje.
Co do przekaźnika to raczej na pewno jest w zestawie. Problemów nie powinno być, a ja jestem laikiem elektromechanikiem i dałem radę :)
Jedyne co radziłbym Ci zrobić, to w okolicach stacyjki zlokalizować kabel + po stacyjce lub nie - jak wolisz i podłączyć tam sobie na kabelku 4 pinową kostkę. Drugą z - pociągnąłem od nakrętki regulatora. Przydają się, zwłaszcza jak będziesz chciał podłączyć np. grzane manetki, gniazdo zapalniczki, klakson powietrzny (na przykład :) ) itp. itd.
Bond. James Bond.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#6 Post autor: Kuba-car »

Się wtrące... :lol:
Miałem grzane łapki w pakiecie z moto-ale niesprawne.Założyłem Daytonę-ale w zimne dni i tak zakładam zimowe narciarskie rękawice,bo mimo odczucia ciepła z manetek paluchy mi kostniały.A w d..ę nigdy mi zimno nie było :lol: :lol:
Czarny-ty lepiej podpowiedz z jakiego sprzęta miałeś alternator na te wszystkie ga-dżety :lol: :wink:

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

#7 Post autor: Wild Hog »

Sorry, że odbiegam od tematu...

Kubuś a Ty nie na Roztoczu?
Bond. James Bond.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#8 Post autor: Czarny »

Kuba-car pisze:Czarny-ty lepiej podpowiedz z jakiego sprzęta miałeś alternator na te wszystkie ga-dżety :lol: :wink:
Chyba z jakiejś ruskiej ciężarówki :twisted: :twisted: :twisted:

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#9 Post autor: Kuba-car »

Wild Hog pisze:Sorry, że odbiegam od tematu...

Kubuś a Ty nie na Roztoczu?
No tak.. :cry: ,ale dziś polatałem po kaszubach i już wiem jak działa membrana w ciuchach :wink: :lol:

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#10 Post autor: Kuba-car »

Czarny pisze:
Kuba-car pisze:Czarny-ty lepiej podpowiedz z jakiego sprzęta miałeś alternator na te wszystkie ga-dżety :lol: :wink:
Chyba z jakiejś ruskiej ciężarówki :twisted: :twisted: :twisted:
To teraz lipa z nowym sortem-odkąd Katyński to polityczna szopka.. :lol: :P

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#11 Post autor: jaromc »

Czarny pisze:
Kuba-car pisze:Czarny-ty lepiej podpowiedz z jakiego sprzęta miałeś alternator na te wszystkie ga-dżety :lol: :wink:
Chyba z jakiejś ruskiej ciężarówki :twisted: :twisted: :twisted:
Agregat prądotwórczy :wink:
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

#12 Post autor: Chaszek16 »

Dzięki wielkie za dobre rady :) Dzisiaj byłem na przejażdżce z Tarnowa do Rzeszowa i powiem chłopaki ze z samego rana przy 9 oC to już raczej żadna przyjemność z podróżowania... Zauważyłem też, że oprócz wychłodzonych palców marzną mi jeszcze uda w okolicy tyłka tak więc może grzane siedzisko w motocyklu było by dobrą alternatywą? Zaznaczę również że, takie same odczucia ma mój brat który też poruszą się varadero SD01. Co do alternatora to nie wiem czemu Pan honda nie przewidział takich sytuacji gdzie motocykl będzie ubierany w urządzenia elektryczne? Może idzie to wraz wzrostem spalania motocykla dlatego ograniczyli się do 350W gdzie (z tego co się orientuję) w GS alternator posiada moc 700 W ( Dane mogę być delikatnie nie prawdziwe bo pisze z pamięci :) )

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#13 Post autor: jaromc »

Chaszek16 pisze: w GS alternator posiada moc 700 W ( Dane mogę być delikatnie nie prawdziwe bo pisze z pamięci :) )
GS ma 720W ale rekordzistą jest Explorer 950W :D
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

#14 Post autor: Chaszek16 »

No i proszę bardzo da się zrobić? Heh tutaj honda ma minusa jak tralala :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”