Silnik dziwne objawy.

Wiadomość
Autor
wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: Silnik dziwne objawy.

#16 Post autor: wentyl »

skoro nie posiadamy "....... podstawowej wiedzy na temat własnych maszyn" to po co zadajesz te banalne pytania i oczekujesz konstruktywnej odpowiedzi..........


Życzę Tobie abyś po pochłonięciu całej wiedzy, dot. budowy i zasady działania silników spalinowych w pojazdach nie tylko motocyklowych, stał się takim dobrym duchem, dla nas nieuków motoryzacyjnych, który zawsze pomoże o każdej porze.....

...upssss........ nabiłem kolejnego posta :isok2:
spadam do garażu po poczta przywiozła nowe płytki zaworowe i uszczelki do dekli.....może uda mi się nic nie popsuć :boss:
Pozdro damian !
Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Silnik dziwne objawy.

#17 Post autor: maly »

powiem ci tak woda z płynem nadaje się do umycia motocykla a nie do naprawy to tak jak byś wlał wodę do zbiornika i chciał pojechać jak ci się uda to daj znać :)) (podpytaj w sklepie o preparat co dolewa się do benzyny do czyszczenia nagaru może coś takiego jest).

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Silnik dziwne objawy.

#18 Post autor: melon1968 »

A w czym ten nagar przeszkadza ?Śrubę od biegu jałowego wykręca się o 2,5-3 obrotu ,poczytaj serwisówkę.

MarcinGil
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 4:39 pm

Re: Silnik dziwne objawy.

#19 Post autor: MarcinGil »

Witam.

Ale wątek się rozbudował :)

Kolegę Damiana właściwie rozumiem, jeśli chodzi o chęć zdobycia wiedzy na temat pojazdu jakim się porusza. Ja właśnie nabyłem swoje moto i też chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej.
Nie chodzi oczywiście o jakąś wiedzę tajemną, czy taką z poziomu konstruktora, ale o amatorsko-średnio-zaawansowaną (na przykład).
Mam już czwarte auto i za każdym razem zakładałem konta na forach poświęconych tym autom. Dzięki nim sporo się dowiedziałem, sporo naprawiłem. Dla przykładu: życzę powodzenia niemechanikowi przy wymianie linki sprzęgła w Xsarze Picasso bez kilku porad i tutoriala :)
Wracając do głównego tematu, gdy kilka dni po pierwszych oględzinach motoru kiedy to zobaczyłem biały dymek z wydechu, po raz kolejny spotkałem się z właścicielem i poprosiłem o odpalenie silnika, dymka już nie było. Domyślam się, że to była woda w wydechu i po prostu odparowała od temperatury spalin. Dlatego też - jak wyżej wspomniałem - kupiłem ją.

Ps.
Co do sposobu czyszczenia gaźnika to jednak kolegę Damiana nie rozumiem :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Silnik dziwne objawy.

#20 Post autor: damian »

Hmmm..... wentyl mam nadzieję, że się nie obraziłeś? Nikomu nie zarzucam braku wiedzy tylko czasem braku chęci podzielenia się nią.

Sposób wyczyszczenia silnika z nagaru (ten opisany przeze mnie) znalazłem gdzieś w sieci na innym forum.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... a-silnika/

W czym przeszkadza nagar? W niczym nie przeszkadza jak jest go mało. Jak jest go dużo to może się kawałek oderwać i chyba poszorować cylinder ewentualnie uszkodzić zawór czy gniazdo. Nagar jest bardzo twardy. Ze świecy zdrapałem go ok 1mm grubości. Poza tym nagar gdy jest go dużo może zacząć się żarzyć i powodować przedwczesny zapłon. CO może objawiać się nierówną pracą lub/i strzelaniem.

Jeżeli to herezje to proszę o poprawienie moich wypocin przez kolegów z większym doświadczeniem.

Wiem jak wyregulować skład mieszanki tylko jak mam sprawdzić, czy więcej nagaru się nie odkłada jak w środku wszystko w nagarze? Stąd moje pytanie jak się go pozbyć. Gdybym miał "czysty" tłok to bym zobaczył, że zaczyna się gromadzić nagar i regulował dalej. Przy czarnym tłoku od góry nic nie jestem w stanie sprawdzić.

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: Silnik dziwne objawy.

#21 Post autor: wentyl »

Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Silnik dziwne objawy.

#22 Post autor: melon1968 »

Wiem jak wyregulować skład mieszanki tylko jak mam sprawdzić, czy więcej nagaru się nie odkłada jak w środku wszystko w nagarze? Stąd moje pytanie jak się go pozbyć. Gdybym miał "czysty" tłok to bym zobaczył, że zaczyna się gromadzić nagar i regulował dalej. Przy czarnym tłoku od góry nic nie jestem w stanie sprawdzić.[/quote]

Skład mieszanki ustawiasz na przyrządzie do mierzenia spalin lub wg.serwisówki (za uboga mieszanka uszkodzi silnik) i zakładasz czyste świece.Po pewnym czasie(Ok 2godz pracy sil) wykręcasz święcę i sprawdzasz kolor(jasno brązowy ok.) oraz czy jest nagar.Oczywiście świece masz założone nowe wg.katalogu i czysty filtr powietrza.Jeżeli nic nie stuka po nagrzaniu silnika to zostaw nagar w spokoju siadaj na moto i rozkoszuj się jazdą bo zima idzie!!!

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Silnik dziwne objawy.

#23 Post autor: sliwa »

Ten biały dymek oznacza że do silnika dostaje się płyn chłodniczy , a woda nie paruje jak silnik jest zimny praw fizyki nie zmienicie :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Silnik dziwne objawy.

#24 Post autor: damian »

sliwa pisze:Ten biały dymek oznacza że do silnika dostaje się płyn chłodniczy , a woda nie paruje jak silnik jest zimny praw fizyki nie zmienicie :)

Jak to biały dymek? Z płynu chłodniczego? Od momentu jak kupiłem moto zrobiłem ok 2k kilometrów. Dzisiaj np ok 130. Nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego.


Jak można uszkodzić silnik przy zbyt ubogiej mieszance?

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: Silnik dziwne objawy.

#25 Post autor: wentyl »

Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Silnik dziwne objawy.

#26 Post autor: maly »

ustaw gaźniki tak żeby motocykl dobrze chodził ,odpalał i wkręcał się na obroty to wszystko nie ingeruj w jakiś nagar takie moje zdanie :))

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Silnik dziwne objawy.

#27 Post autor: płock1964 »

sliwa pisze:Ten biały dymek oznacza że do silnika dostaje się płyn chłodniczy , a woda nie paruje jak silnik jest zimny praw fizyki nie zmienicie :)

A skąd, przepraszam , taka pewność w temacie praw fizyki, jeśli chodzi o biały dymek z zimnego silnika ?
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”