ABS i CBS

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

ABS i CBS

#1 Post autor: mario »

czy to możliwe zeby CBS nie działał? Po zakupie chciałem zobaczyć jak działa ten system i próbowałem na piachu hamować tylko przodem albo tylko tylem i przy hamowaniu przodem do zablokowania tył się nie blokował (nie było śladów na piasku). Przy hamowaniu tyłem oczywiscie tak samo - przód się nie blokował. Tak dumam, ze tam nie ma żadnej elektroniki ani elektryki tylko pommpy więc mało prawdopodobne zeby coś taam nie grało. Sprawdzał tak moto ktoś i miał inne rezultaty? Nastepne pytanie to ABS. Jak kupowałem to wiedziałem, że nie działa. Miga kontrolka, bez żadnych przerw - po prostu ciąglę miga od samego poczatku. Jak się dowiedziałem jakby to był np czujnik to po przekręceniu kluczyka powinien się świecic, potem zgasnąc a najwyzej podczas jazdy powinien migać. Czy ktos się zaetknął z ciagłym miganiem absu? prosze o sugetie kolegów
pozdro
mario.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Hamulce mają coś w proporcjach 60/40. Tył jest w viadrze ogólnie ciężko zablokować. Raczej Ci dobrze hamują.
Co do ABSu to nie wiem. A sprawdzałeś czy działa? Może tylko miga sobie:)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#3 Post autor: endurasek »

CBS toroche inaczej dziala. Postaw sobie wiaderko na stopke centralna, w przodzie niech ci ktos zacisk przedniego hamulca dopchnie do lagi a w tyle sprawdz sobie czy hamulec łapie.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#4 Post autor: zalmen3 »

Dokladnie tak - jedna osoba niech zakreci kolem tylnym a druga niech docisnie lewy zacisk przedni do lagi - jak kolo sie gwaltownie zatrzyma, to CBS dziala, jak nie to nie.

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: roslaw »

Kontrolka ABS powinna się świecić trybem ciągłym do momentu aż nie osiągniesz prędkości wstępnej (chyba 10 km/h - nie pamiętam). Wtedy też sprawdzane sa czujniki. Jeśli miga przy przekręceniu stacyjki jest to informacja, że sam sterownik jest walnięty lub brak oporu (za duży opór) na czujnikach.
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: mario »

Dzięki sprawdzę sobie ten CBS podaną metodą. Odnośnie ABS to umówiłem się z mechanikiem z salonu na fuchę do mnie do chaty, ma mi sprawdzić podobnież jakieś magnesy trzeba sprawdzić. Podejrzewam, ze jednak bez kompa się nie obejdzie niestety :-(. Przy okazji cały przegląd porobie z wymianą. Co byśnie jeszcze wymienili po sprowadzeniu oprócz oleju i filtra, ewentualnie klocków?

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#7 Post autor: Zimny »

mario pisze:Dzięki sprawdzę sobie ten CBS podaną metodą. Odnośnie ABS to umówiłem się z mechanikiem z salonu na fuchę do mnie do chaty, ma mi sprawdzić podobnież jakieś magnesy trzeba sprawdzić. Podejrzewam, ze jednak bez kompa się nie obejdzie niestety :-(. Przy okazji cały przegląd porobie z wymianą. Co byśnie jeszcze wymienili po sprowadzeniu oprócz oleju i filtra, ewentualnie klocków?


Ile masz nakręcone km.... :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#8 Post autor: zalmen3 »

Jezeli zmienisz klocki wymien rowniez plyn hamulcowy, a ponadto, jezeli masz przebieg 12.000 x N (gdzie N dowolna liczba calkowita) sprawdz luzy zaworowe i zrob regulacje jezeli nie mieszcza sie w normie, jezeli jest 18.000 x N to wymien filtr powietrza, a w innym przypadki przedmuchaj go sprzezonym powietrzem odwrotnie do normalnego biegu powietrza, jezeli masz 24.000 x N to zmien swiece. Warto rowniez sprawdzic stan lozysk glowki ramy i kol, stan napedu i slizgu lancucha i w razie potrzeby powymieniac wszystko.

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: mario »

byłem u mechanika i przejrzał wszystko. Ulżyło mi bo sam kupowałem bazując naswoim doświadczeniu ale wszystko jest ok. Napęd, główka ramy wszystko bdb. Natomiast coś nie halo z tym abs-em. Znalazłem strzelony przewód od czujnika i zrobiłem go - abs migał nadal. Pojechałem do hondy na kompa i komp nie pokazał zadnych błędów. Zresetowali i nadal miga... nie mają pojęcia. muszę chyba jechać do jakiego magika żeby wszytko ręcznie przejrzał obwód po obwodzie. Ktoś ma jakieś sugestie do kogo mozna jechać w poznaniu z tym absem?

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#10 Post autor: mario »

Zimny pisze:
mario pisze:Dzięki sprawdzę sobie ten CBS podaną metodą. Odnośnie ABS to umówiłem się z mechanikiem z salonu na fuchę do mnie do chaty, ma mi sprawdzić podobnież jakieś magnesy trzeba sprawdzić. Podejrzewam, ze jednak bez kompa się nie obejdzie niestety :-(. Przy okazji cały przegląd porobie z wymianą. Co byśnie jeszcze wymienili po sprowadzeniu oprócz oleju i filtra, ewentualnie klocków?


Ile masz nakręcone km.... :?: :?: :?:
nakecone mam 40.000

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#11 Post autor: smutek »

mario pisze:byłem u mechanika i przejrzał wszystko. Ulżyło mi bo sam kupowałem bazując naswoim doświadczeniu ale wszystko jest ok. Napęd, główka ramy wszystko bdb. Natomiast coś nie halo z tym abs-em. Znalazłem strzelony przewód od czujnika i zrobiłem go - abs migał nadal. Pojechałem do hondy na kompa i komp nie pokazał zadnych błędów. Zresetowali i nadal miga... nie mają pojęcia. muszę chyba jechać do jakiego magika żeby wszytko ręcznie przejrzał obwód po obwodzie. Ktoś ma jakieś sugestie do kogo mozna jechać w poznaniu z tym absem?
Ale działa i mruga czy nie dziala i mruga
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#12 Post autor: zalmen3 »

Niestety w kwestii wskazania kompetentnego mechanika nie jestem w stanie Ci pomoc. Ja najpierw serwisowalem u Budzynskiego, ale to co odwalili przy mojej CBR-ce to byla masakra, i zdecydowanie ich teraz kazdemu odradzam. Potem przenioslem sie do HRG (wtedy na Przemyslowej, dzis na Krauthofera), ale odkad odszedl z tamtad glowny mechanik o pseudo Eskimos (serwisowal moje CBR i potem Transalpa i to byl serwis najwyzszej klasy), stracilem do nich zaufanie (ten co teraz tam pracuje... Tomek to mily gosc, ale jakos mnie nie przekonuje jako "fachowiec"). Zwlaszcza po tym jak zrobili mi wymiane plynu hamulcowego wlewajac cos co sie scielo w galarete w ukladzie. Teraz jezdze do nich tylko na wymiane opon (konkretnie do ich kooperanta Gumisia z Art-Moto).
Dlatego teraz wszystko robie sam - nie jest to az tak trudne, a i zima mam dzieki temu spory kontakt z moto :wink: Sporo zainwestowalem w narzedzia i literature, ale sie oplaca. Niestety sam nie mam ABS'u przez co nie wiem jak sie go serwisuje, wiec raczej nie podejme ryzyka.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#13 Post autor: mario »

smutek pisze:
mario pisze:byłem u mechanika i przejrzał wszystko. Ulżyło mi bo sam kupowałem bazując naswoim doświadczeniu ale wszystko jest ok. Napęd, główka ramy wszystko bdb. Natomiast coś nie halo z tym abs-em. Znalazłem strzelony przewód od czujnika i zrobiłem go - abs migał nadal. Pojechałem do hondy na kompa i komp nie pokazał zadnych błędów. Zresetowali i nadal miga... nie mają pojęcia. muszę chyba jechać do jakiego magika żeby wszytko ręcznie przejrzał obwód po obwodzie. Ktoś ma jakieś sugestie do kogo mozna jechać w poznaniu z tym absem?
Ale działa i mruga czy nie dziala i mruga
no niestety mruga i nie działa... Przynajmniej mam takie wrażenie ale próbowałem przy niewielkiej prędkości, tzn zaraz przed zatrzymaniem. Jak się bardziej rozjezdże to spróbuję przy większej :-) i wtedy będę miał pewność, ze nie działa. A któs próboiwał? jak szybko trzeba jechać?

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: mario »

zalmen3 pisze:Niestety w kwestii wskazania kompetentnego mechanika nie jestem w stanie Ci pomoc. Ja najpierw serwisowalem u Budzynskiego, ale to co odwalili przy mojej CBR-ce to byla masakra, i zdecydowanie ich teraz kazdemu odradzam. Potem przenioslem sie do HRG (wtedy na Przemyslowej, dzis na Krauthofera), ale odkad odszedl z tamtad glowny mechanik o pseudo Eskimos (serwisowal moje CBR i potem Transalpa i to byl serwis najwyzszej klasy), stracilem do nich zaufanie (ten co teraz tam pracuje... Tomek to mily gosc, ale jakos mnie nie przekonuje jako "fachowiec"). Zwlaszcza po tym jak zrobili mi wymiane plynu hamulcowego wlewajac cos co sie scielo w galarete w ukladzie. Teraz jezdze do nich tylko na wymiane opon (konkretnie do ich kooperanta Gumisia z Art-Moto).
Dlatego teraz wszystko robie sam - nie jest to az tak trudne, a i zima mam dzieki temu spory kontakt z moto :wink: Sporo zainwestowalem w narzedzia i literature, ale sie oplaca. Niestety sam nie mam ABS'u przez co nie wiem jak sie go serwisuje, wiec raczej nie podejme ryzyka.

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedz. DOstałem namiar na jakiegoś magika od absów w suchym więc pewnie do niego najpierw pojadę. Czy ty czasem nie byłeś na zlocie w bydgoszczy w zeszłym roku? Z taką czarną koszulką z napisem bodajże Zeman? :-)

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#15 Post autor: zalmen3 »

mario pisze: Dzięki za odpowiedz. DOstałem namiar na jakiegoś magika od absów w suchym więc pewnie do niego najpierw pojadę. Czy ty czasem nie byłeś na zlocie w bydgoszczy w zeszłym roku? Z taką czarną koszulką z napisem bodajże Zeman? :-)
Nie, to nie ja - unikam raczej zlotow i spedow :wink: Wole traski w samotnosci, ewentualnie w 2 moze 3 motocykle 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”