Airoh mathisse RS

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Viktor

Airoh mathisse RS

#1 Post autor: Viktor »

witam :D .Sorki ze moze gdzies juz to było poruszone,ale pisze jako nowy temat ponieważ interesuje mnie ten własnie model http://allegro.pl/item349722572_nowy_ai ... _mat_.html .Czy ktoś go używa,jak z jakoscia tzn. nie sypie sie nic np. nie opada okular przeciwsłoneczny samoczynnie po jakimś czasie uzywania?Nic sie nie zacina,nie piszczy? Jak z jakoscia wykończenia? Czy warto?Odpowiada mi własnie taki model ,gdyż jest szczekowy ,mat i ma okular....Prosze napiszcie mi co wiecie o tym modelu........ :idea: :idea: :idea:

KWINTO

#2 Post autor: KWINTO »

Kask porównywalny do Caberga Rhyno.
Te same parametry okulary i szczęka. Cenowo podobnie.
System wentylacyjny bardzo podobnie rozwiązany.
W Airohu przycisk do wysuwania okularów masz pod szczęką z boku a w Cabergu u góry na Topie kasku.
Airoh jest nieco głośniejszy od Caberga.
Najważniejsza sprawa to jak bedziesz decydować się na Airoha przez net, pamiętaj że mają one zaniżaną numerację. A więc kup rozmiar większy od włąściwego Tobie.
Jeśli postawisz na Caberga rozmiarówka jest jak ulał.

Viktor

#3 Post autor: Viktor »

KWINTO zawsze w pogotowiu.Dzieki za info.....SZACUNECZEK
PS:szybke narazie odpuszczam ,ale tak mysle nad jakims deflektorkiem dokładanym,no ale to juz inny temacik.Jeszcze pozwole sobie do Ciebie przekręcić w tym temacie,ale to za jakiś czas :wink:

KWINTO

#4 Post autor: KWINTO »

Poniżej masz Airoha w róznych malowaniach matu:
standard:
Obrazek

double:
Obrazek


Oraz Caberg Rhyno Graphic:
Obrazek


Trudny wybór.
Pojawił się też kask produkowany na bazie NITRO, jest to marka G-Mag.
Sżęka, okulary, system kilku wentylatorów itd.. podobny w rozwiązaniach do Nolana n103 ale w 1/2 ceny.

Viktor

#5 Post autor: Viktor »

no i teraz mam problem z ta numeracja bo u nas w Łodzi nie ma wogóle nigdzie Airoha ,a kupić przez internet jak rozmiarówka podobno inna niż piszą.Obwód mam 59-60 wyglada na to ze to L no ale jak jest tak jak piszesz KWINTO to byłoby XL.Sam juz nie wiem a nastawiłem sie juz na ten model.

KWINTO

#6 Post autor: KWINTO »

Ja noszę standardowo XL. Większość kasków leży OK na mojej głowie ale nie Airoh. Żeby było dobrze musiałem zakładać XXL.
Uważam, że powinieneś zamówić XL.
Oczywiście Ty jesteś decydentem.
Poza tym Caberg ma metalowe zaczepy szczęki a Airoh chyba z tworzywa.
Pochwal się jak już kupisz.

Viktor

#7 Post autor: Viktor »

no to Mathisse RS kupiony, i juz założony,ale jeszcze nie przetestowany(dzis po 18 juz bedzie teścik).Zamówiłem L (59-60cm) na te chwile pasuje jak na mnie extra,wiec w tym modelu numeracja chyba zgodna z opisami,powiem wiecej, obawiam sie troszke o to ze jak pośmigam w nim 2-3 miesiace to sie ugniecie i moze byc ciutke za luźnu,no ale mom nadzieje ze nie bedzie tragedi.Na te chwile jestem zadowolony z rozmiaru L.Wiem ze niektóry maja nawet teorie iż należy brać kask w rozmiarze mniejszym od właściwego gdyż na poczatku jest ciasno,ale po pewnej ilosci przejechanych km układa sie wszystko na cacy,u mnie w tym momencie juz jest cacy i mam nadzieje ze tak pozostanie.
PS:jak wróce po majowym wypadzie do Pragi to zdam relacje jak sie ten piekny okaz (model) sprawuje.... :lol: :lol: :lol:

Viktor

#8 Post autor: Viktor »

no i mam problem i to przed samym wylotem na mojówke. Wczoraj dorwałem sie na chwile do moto i oczywiście założyłem nawy nabytek (Airoha), stwierdzam ze jest chyba troszke głośny :? no ale ,da sie żyć,ważniejsze jest to że rozmiar mogłem chyba wziąść jeszcze mniejszy,to znaczy nie L jak wziołem tylko wręcz M,dzieki temu mógłbym uzyskać moze wieksze wyciszenie przy tym niejszym rozmiarze( a napewno by pasował ,gdyż ten który mam jest jakby ciut ,ale dosłownie minimalnie za duzy), no i pewnie mniejszy by sie troszke dopasował do czachy i było by moze lepiej.Sam juz nie wiem,jedno jest pewne, albo lece w nim do Pragi i juz go nie wymieniam(i testuje dalej),albo lecę w starym i po długim weekendzie wymieniam na rozmiar mniejszy.
PS:Jak narazie Moje spostrzeżenie na temat tego modelu jest takie, że nie jest on za cichy :roll: (i to dzieki temu chyba,ze w miejscu gdzie znajduja sie uszy zostaje troche miejsca jakby na słuchawki :shock: czy cos tego typu)i bez zdejmowania kasku słychac np wyrażnie co mówi pasażer.
Musze podjać szybką decyzje-CO RADZICIE :?: :?: :?:

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#9 Post autor: smutek »

Wymieniać :!: :!: :!: :wink:
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Viktor

#10 Post autor: Viktor »

smutek pisze:Wymieniać :!: :!: :!: :wink:
:cry: :cry: :cry:

KWINTO

#11 Post autor: KWINTO »

Jeżeli sprzedawca się zgodzi to wymień na właściwy.
Z tym rozmiarem to mnie zdziwiłeś.
Ja noszę XL i żaden ale to żaden model Airoha w "Xl" nie leży odpowiednio.
Poza tym może być tak, że jak porównasz dwie czy trzy "L" tego samego modelu, okaże się że każda inaczej leży na głowie.
Szumy powietrza chyba nie tworzą sie w okolicy uszu raczej powinny dochodzić od szybki i nawiewów.
Airoh RS tak już ma.

Viktor

#12 Post autor: Viktor »

spoko.....Wysłalem juz do Szczecina.,do sprzedawcy.Poprosiłem o przesłanie rozmiaru M,i mam nadzieje ze juz bedzie dobrze.Do Proagi lece w swoim starym garnku i też bedzie dobrze.
Airoha dostane po majówce wiec jak troszke w nim polatam to zdam relacje ,co i jak ....
POZDRAWIAM SERDECZNIE :lol: :lol: :lol:

Viktor

#13 Post autor: Viktor »

no dziś beda pierwsze loty w Airohu :lol: :lol: :lol: ,akurat dzis wypada ze mamy tu u nas w Łodzi motobajzel,wiec pierwsze miejsce które odwiedze w nowym garnku to własnie MOTOWETERAN,i tam pewnie tez zweryfikuje czy nie dałem za bardzo ciała z ceną i nie przepłaciłem..... :shock:
PS:dalsze relacjec testów nwego nabytku juz wkrótce :wink: POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Pretor »

wmisiuk zobacz czy jest siedzenie do vaiadra do nowego modelu.
Jak by było to sprawdź czy plastik od dołu jest ok tzn uchwyty.
Jeśli będzie to daj znać albo weź tel do gościa.

Dzięki.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#15 Post autor: Dukii »

Pretor pisze:wmisiuk zobacz czy jest siedzenie do vaiadra do nowego modelu.
Jak by było to sprawdź czy plastik od dołu jest ok tzn uchwyty.
Jeśli będzie to daj znać albo weź tel do gościa.

Dzięki.
a dla mnie całe oświetlenie tablicy rejestracyjnej, łąnie z częscią platikową ktora mocowana jest do błotnika...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”