Problem z pradem

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Problem z pradem

#1 Post autor: Pyca »

Dzisiaj wyczailem w viaderku problem. Motocykl gubi prad i gaśnie bez żadnej reguly. Mozna jezdzic wszystkiego używać, ale zdarza sie ze wszystko gasnie. (nawet w trakcie jazdy) od czego zaczynać? Zmieniłem stary akumulator bezpieczniki i tez nic nie daje. Regulator napięcia?

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Problem z pradem

#2 Post autor: Yanek »

Pyca pisze:Dzisiaj wyczailem w viaderku problem. Motocykl gubi prad i gaśnie bez żadnej reguly. Mozna jezdzic wszystkiego używać, ale zdarza sie ze wszystko gasnie. (nawet w trakcie jazdy) od czego zaczynać? Zmieniłem stary akumulator bezpieczniki i tez nic nie daje. Regulator napięcia?
Może jakiś przewód jest uszkodzony i powoduje zwarcie, posprawdzaj wszystkie kabelki i kostki.

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

Problem z pradem

#3 Post autor: YACCO1 »

Miałem te same objawy.
U mnie urwał się przewód przy samej statyjce (od dołu)
Musiałem zdemontować stacyjkę, rozebrać, przylutować i zamontować z powrotem.
Poruszaj kierownicą na zapalonym silniku ewentualnie poruszaj kablami przy stacyjce
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Problem z pradem

#4 Post autor: Merlin »

Sprawdź masę akumulatora.
Zwarcia nie ma bo paliłoby bezpieczniki.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z pradem

#5 Post autor: james »

Pyca pisze:Dzisiaj wyczailem w viaderku problem. Motocykl gubi prad i gaśnie bez żadnej reguly. Mozna jezdzic wszystkiego używać, ale zdarza sie ze wszystko gasnie. (nawet w trakcie jazdy) od czego zaczynać? Zmieniłem stary akumulator bezpieczniki i tez nic nie daje. Regulator napięcia?
Pochwal się jeszcze, czy masz SD01 czy SD02 (proponuję uzupełnić profil) :)

Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Re: Problem z pradem

#6 Post autor: Pyca »

Sprawdzilem, przeczyscilem masę aku. Obecnie cisza z problemem. Jak cos to sie odezwe :)

Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Re: Problem z pradem

#7 Post autor: Pyca »

Kolejny problem który pokazał się znienacka. Pompka paliwowa nie dostaje pradu, sprawdziłem dokładnie czy masa czy prąd, wyszło, żę prąd. Podłączyłem pompkę pod akumulator, wszystko działa jak należy. Potem leciałem od kostki w której sie podłącza pompkę paliwową w stronę bezpieczników i tu jest problem, brak oznak przepływającego prądu. Wiązka nie wydaje sie być jakoś przetarta czy uszkodzona. Pytanie dodatkowe, czy aby kabel z kostki leci tylko do bezpieczników a z bezpieczników innym kablem do stacyjki? Czy możę jeszcze wczesniej coś jest pomodzone? Wydaje mi się żę z kostki leci prosto do bezpieczników, ale wole sie zapytać ;)

Nie pamiętam na 100% kolorów ale:
Czarno-niebieski kabel z pompy który przechodzi przez kostkę aż do bezpieczników.
Pomarańczowo-niebieski kabel z bezpieczników do wiązki z której idzie do stacyjki.

Juto obczaję czy aby jak podłączę osobno kablem z kostki do bezpieczników czy będzie działał. Jeżeli tak, to będzie trzeba tak zostawić i pewnie kabel w wiązce jest uszkodzony.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Problem z pradem

#8 Post autor: next22 »

Tam po drodze jest jeszcze przekaźnik
W afryce wisiał na stelażu pod czchą tu pewnie jest tak samo ,ale pewny nie jestem bo pompa jeszcze mi nie padła . :)
A w sercu zawsze XL600V :)

Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Re: Problem z pradem

#9 Post autor: Pyca »

Udało sie naprawic usterke. Okazało sie ze kabel łączący kostkę pompy paliwa i bezpiecznika wysiadł, no ale (ciezko by cos tak łatwo poszło) okazało sie ze wiatrak chłodnicy jest bez prądu, co lepsze, to jest taki sam kolor kabla jak do pompy paliwa. Bardzo dziwne rozwiązanie. Dzisiaj obczaje jak to leci. Jak macie pomysły to dawać znać. :)

Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Re: Problem z pradem

#10 Post autor: Pyca »

Problem rozwiązany. Musiałem złapać kablem prad. Podczepilem sie pod stacyjke. Ma dzialac :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”