Olej do viaderka

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

Olej do viaderka

#1 Post autor: Dukii »

Cześć,

mam pytanie o olej?? Jakie używacie?? Jakieś doświadczenia, preferencje?? Na jakim nasze silniczki lepiej pracują a na jakich gorzej :?:

Piszcie :D

Dukii
[/quote]

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Tylko Motul 5100 SAE 10W40. Poprawia działanie skrzyni biegów. Coś w tym jest. Polecam.

Jak będziesz chciał to daj znac bo to mają w Polonii;)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#3 Post autor: Dukii »

Dzięki za podpowiedź :D

Dzisiaj musze kupić bo jutro oddaje moto na przegląd :D

sprawdzę nowy serwis a raczej gościa który dłubie w garażu... jeżeli dobrze robi moto to dam znać :D Kiedyś pracował u jednego z dealerów Hondy :D

Awatar użytkownika
kriswawa
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: kriswawa »

i jak tam ten koles?sprawdzil sie?musze przejrzeć moto-przydaloby sie olej i filtr wymienic...Dukii jak mozesz daj kontakt na niego.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#5 Post autor: Dukii »

Viaderko oddałem w środę wieczorem... Hubert zrobił na mnie ogromne wrażenie. Widać ze gość się zna. Tylko go osłuchując, oglądając i wąchająć (tak było nie wkręcam :D ) już wiedział co jest nie tak... ponieważ miałem pewien problem z przednimi lagami, szybko zdiagnozował przyczyne :D
Dziś pewnie odbieram moto. Jeszcze nie wiem jak cenowo, ale na pewno będzie taniej niż w niejednym serwisie. :P..... wiec dokładnie jego pracę będę mógł opisać poźniej.
Kontakt prześlę SMS bo publikowanie w necie numery nie kończy się dobrze :D

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#6 Post autor: Dukii »

Jestem po przeglądzie i z tego co wiem już Kriswawa też się umówił. Polecam Huberta. Zna się na rzeczy. Można powiedzieć że w końcu mamy dobry serwis do naszych viaderek.

Kris, jak już będziesz po przeglądzie daj swoje opinie


Pozdro
Dukii

Aldek

#7 Post autor: Aldek »

Ja kupiłem Viaderko od Marcina w Podkowie Leśniej, z tego co wiem Kriswawa też tam kupił. Serwisuję też u nich i jestem jak do tej pory zadowolony. Swój poprzedni motocykl też u nich naprawiałem i zawsze było OK. Marcin zatrudnia naprawde dobrego fachowca. Dziś odebrałem moto po wymianie zestawu napędowego i linki sprzęgła. Naprawili mi szybciutko i sprawnie. Zresztą przez te 3 ostatnie lata mojej przygody z motorkami poznałem juz trochę Marcina, więc jeśli ktoś chce u niego kupić moto może się ze mną skontaktować, pomogę.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#8 Post autor: Dukii »

no to mamy dwa sprawdzone serwisy :D

Aldek

#9 Post autor: Aldek »

Dukii, jak możesz podać mi namiar na Twój serwis, będę wdzięczny. Nie podoba mi się jak pracuje moja skrzynia biegów. Czasami przy ostrzejszej jeździe, zmiana biegu na wyższy powoduje zgrzytanie zębami. A może to normalne i nie ma się czym przejmować?

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#10 Post autor: Dukii »

Cześć :D

nie ma sprawy. Wyślę Ci namiary sms, bo tak jak pisałem Krisowi lepiej w necie nie upubliczniać numerów telefonów :shock:

Skrzynia w viaderku z zasady pracuje głośno. U mnie przejście N-1, 1-2, 2-3 odbywa sie z odpowiednimi dźwiękami :D i jest to normalne :D

choć podobno nie dociskanie do końca sprzęgła powoduje płynniejsze przejście między biegami. Sprawdziłem tylko na 2-3 i rzeczywiście to działa :D

Dukii

Aldek

#11 Post autor: Aldek »

Więc u mnie jest to samo i chyba nie będę nic z tym robił skoro to normalne ale dzięki za namiar, może kiedyś się przyda. Rzeczywiście lekkie wciśnięcie sprzęgła poprawia prace skrzyni. Swoją drogą to trochę dziwne ale cóż, Honda to najlepsza marka... :lol:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Pretor »

Dziwne ale prawdziwe jest to, że najlepiej biegi w chodzą bez sprzęgła.
Często to robię od 3 do góry jak szybko śmigam. Konkret gaz, konkret odpuszczenie manetki z jednoczesnym wrzuceniem biegu i konkret gaz.
Oczywiście proszę nie praktykować w ten sposób z zrzucaniem biegów. :wink: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#13 Post autor: Hun996 »

Aldek pisze:Ja kupiłem Viaderko od Marcina w Podkowie Leśniej, z tego co wiem Kriswawa też tam kupił. Serwisuję też u nich i jestem jak do tej pory zadowolony. Swój poprzedni motocykl też u nich naprawiałem i zawsze było OK. Marcin zatrudnia naprawde dobrego fachowca. Dziś odebrałem moto po wymianie zestawu napędowego i linki sprzęgła. Naprawili mi szybciutko i sprawnie. Zresztą przez te 3 ostatnie lata mojej przygody z motorkami poznałem juz trochę Marcina, więc jeśli ktoś chce u niego kupić moto może się ze mną skontaktować, pomogę.
Potwierdzam. Staż współpracy z firmą MOTONITA przekroczył w moim wypadku 3 lata.
Co do oleju. Ja mam Motula 5100 15W50.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Pretor »

o własnie

do wyboru w MOTULU:

10W - 40
15W - 50

Kto w prosty sposób wytłumaczy różnice ?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Pretor »

Powiedziano mi coś takiego:

Na lato: 15W50
Na chłodniejsze dni: 10W40

Ja dzisiaj zmieniam na 15W50. Zobaczymy co i jak:):)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”