Rozrząd - dylemat

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Benio
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bielsko Biała

Rozrząd - dylemat

#1 Post autor: Benio »

Witam wszystkich:)
Po przeczytaniu wszystkich tematów odnośnie rozrządu i jego napinaczy oraz o ich wymianie mam dylemat czy w moim przypadku wymieniać napinacze czy spokojnie sobie je zostawić.
Viaderko mam dobrze zadbane jak coś mnie niepokoi to od razu przystępuje do działania:) rok 99 przejechane mam 48 tys km (według serwisówki czas wymiany rozrządu) podczas pracy silnika jak na biegu jałowym tak i w czasie jazdy nic nie słychać - żaden dziwny dźwięk się nie wydobywa a tym bardziej nic nie słychać z okolic cylindrów. Moto można powiedzieć że nie jeździ dużo bardziej stoi (z przyczyn jak na razie braku czasu) a jak już jadę to też nie pokonuje jakiś dużych dystansów - można powiedzieć że kilkugodzinna jazda ale koło domu - często jazda po mieście.
Chłopaki byście zrobili na moim miejscu? Boje się trochę tych napinaczy a zwłaszcza tego przedniego (korozja). Czy nie lepiej wymienić na nowe? i nie myśleć w czasie jazdy o tym.
Z góry dziękuje za pomoc:)
Grzegorz

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: james »

Cześć, gdzie w serwisówce znalazłeś info o wymianie rozrządu wg. przebiegu? :)

Z napinaczami to najlepiej sprawdzić, przy sprawdzaniu luzów zaworowych, wykręcić, ścisnąć i zobaczyć czy się skubane nie chowają (trzeba troche nimi poruszać na boki). Pamiętaj, aby krzywki były w pozycjach 'martwych'.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale stare napinacze miały kropki koloru niebieskiego (znajomy w 99', gdzie nie były wymieniane też takie miał [miał bo padły]). Nowa generacja ma kropki koloru czerwonego (wiśniowego).

U mnie (przebieg >122k km) sprężynki były w stanie idealnym, więc korozja to nie reguła :wink:

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

#3 Post autor: drachu01 »

ja mam model z 99 i mam jakieś 80 tys km i nic jeszcze nie trzeba wymieniać :D
no risk,no fun

Benio
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bielsko Biała

#4 Post autor: Benio »

Kurcze może nie w serwisówce zle sobie napisałem ;) wyczytałem to na forum ;)
Grzegorz

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#5 Post autor: zalmen3 »

48 tys. to przebieg na regulację zaworów - może z tym Ci się pomyliło?
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

#6 Post autor: drachu01 »

zapal ją rozkręc do ok 5 tys. puśc gaz. jeśli przy spadaniu obrotów będzie słychać takie cyt "trrtyyyt blub trytyyrrrytyyttryyyryrytyrytyyryt" :D :D :D :D :D :D
to znaczy -czas zmian! jeśli jest cicho to będzie dobrze :D :D


jeśli ktoś słyszał inaczej proszę o skonfrontowanie tego z moim tryttyyt :D :D :D
no risk,no fun

Benio
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bielsko Biała

#7 Post autor: Benio »

No tak może mi się z tym pomyliło:/ Regulacje zaworów robiłem w zeszłym roku i w prawdzie luzy były w granicach tolerancji także nic nie musiałem robić dalej ale głupi byłem bo nie zaglądałem do napinaczy po prostu nie doczytałem o tym:/ no cóż tak to już jest:/ Dziś zalałem przedni napinacz olejem a jutro odpalę maszynkę i będę nasłuchiwał czy są jakieś niepokojące dźwięki - coś takiego jak napisał drachu...
Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”