Lekki stukot na luzie??

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
motomik79
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 16, 2013 8:16 am
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2003

Lekki stukot na luzie??

#1 Post autor: motomik79 »

Witam serdecznie.Małe pytanko do właścicieli Viaderek - mianowicie kupiłem Viadro z 2003 r ,przebieg 38000(wiem i domyślam się że zostało pewnie skręcone ale stan wizualny na to nie wskazuje).Skrzynia działa bez problemów , sprzęgło też ale na luzie słychać lekki stukot , po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza.Moje pytanie- CO TO? CZY TO NORMALNE W HONDZIE?

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Lekki stukot na luzie??

#2 Post autor: płock1964 »

motomik79 pisze:Witam serdecznie.Małe pytanko do właścicieli Viaderek - mianowicie kupiłem Viadro z 2003 r ,przebieg 38000(wiem i domyślam się że zostało pewnie skręcone ale stan wizualny na to nie wskazuje).Skrzynia działa bez problemów , sprzęgło też ale na luzie słychać lekki stukot , po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza.Moje pytanie- CO TO? CZY TO NORMALNE W HONDZIE?
Rozumiem, że ten stukot jest na luzie przy pracującym silniku ? Jeśli dochodzi z prawej, typowałbym kosz sprzęgła .
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

motomik79
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 16, 2013 8:16 am
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2003

Re: Lekki stukot na luzie??

#3 Post autor: motomik79 »

Raczej lewa strona

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekki stukot na luzie??

#4 Post autor: james »

Ja obstawiam kosz sprzęgłowy. Ten typ tak ma i nie opłaca się tego robić, bo za kilka tysięcy kilometrów znowu będzie to samo - trzeba się przyzwyczaić ;)

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

Re: Lekki stukot na luzie??

#5 Post autor: daro »

Panowie, a czy czasem kosz nie odzywa się po wciśnięciu sprzęgła gdy tarczki dostają luzu pomiędzy sobą i koszem ??
Coś chodzi mi po głowie że może to być łożysko na wałku skrzyni ... które nie wiem tak ich dużo .. :S

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekki stukot na luzie??

#6 Post autor: james »

Do "dyspozycji" mam 2 Varadero w wersji SD01 z różnym przebiegiem i w obu występuje ten sam problem, co omawiany tutaj. Gdzieś czytałem, że jest to faktycznie związane z łożyskiem kosza sprzęgłowego, jednak nawet zamienniki przedawane w ASO wykazują podobne objawy już po kilku tysiącach kilometrów.

Znajomy zrobił na swoim Viadrze 40-50tys km i nic się nie dzieje - w momencie zakupu, ten problem już występował.

Lać i jeździć :isok:

motomik79
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 16, 2013 8:16 am
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2003

Re: Lekki stukot na luzie??

#7 Post autor: motomik79 »

Wielkie dzięki za info - właściwie to chyba miałem to samo w africe kilka lat temu.Słyszałem też że hondki tak mają , ale chciałem się upewnić na forum.Trzeba lać wache i kręcić kilosy,ciąć metal i krzesać iskry.:) dziękuję za info i pozdrawiam

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Lekki stukot na luzie??

#8 Post autor: eneron »

U mnie kosz sprzęgłowy też łomocze gdy silnik pracuje na biegu jałowym i nie dotykam klamki sprzęgła, wystarczy tylko na 2 - 3 mm palcami zniwelować luz na klamce sprzęgła i nastaje błoga cisza.

kosz sprzęgłowy w Varadero ponoć "musi" hałasować. W jednym egzemplarzu bardziej w drugim mniej chociaż zapewne znalazło by się kilka egzemplarzy gdzie go nie słychać :) Mnie to irytowało na początku cholernie, teraz już się przyzwyczaiłem :down:

Znajomy co SD01 objechał cała europę i nawinął wiele dziesiątek tys km Viaderkiem mówił, że naprawa na niewiele się zdaje bo i tak po kilku tys km będzie to samo. Po prostu ten typ tak ma :thumbdown:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Lekki stukot na luzie??

#9 Post autor: płock1964 »

motomik79 pisze:Raczej lewa strona
Jak lewa , proponuję sprawdzić koła zębate duże i pośrednie rozrusznika , a także łożyska dużego koła , umieszczonego pod koszem magnesowym alternatora .
Przy sprzęgle hałasuje tak naprawdę sprzęgło przeciążeniowe kosza sprzęgłowego , umieszczone w podstawie tegoż po obwodzie . Są tam twarde sprężyny , a kosz jest z aluminium .
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”