Zabezpieczenie na tankbaga

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

Zabezpieczenie na tankbaga

#1 Post autor: JAQB »

Jeżeli ktoś by był chętny na takie zabezpieczenie to robić listę. Ma to zabezpieczać przy manewrowaniu przed przypadkowym wciśnięciem klaksonu a co najważniejsze rozrusznika przez tankbaga.

Pasuje do modeli:
Varadero 1000 '99 do '09
Varadero 125 '05 do '09
Transalp 600 '99 + Transalp 700 '08 do '09
Africa Twin 750 '93

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przykładowe fotki strzelone przez MarkaM:
Obrazek
Obrazek

Jeżeli są chętni to kwota do przelewu: 23zł + 5zł (przesyłka)= 28,00zł
NORDEA ...

W tytule jak zwykle: nick/Imię Nazwisko/kod pocztowy,adres do wysyłki
np. JOHN/Jan Kowalski/00-666 Wypierdowo, ul.Błotna 69

1.bourne-1szt.
2.Czarny-1szt
3.marcinas-1szt.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 10:35 pm przez JAQB, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#2 Post autor: bourne »

ja wplacilem :) ale ze sobota, to wyjdzie w poniedzialek o 8, to moze po 17 bedzie u Ciebie. a jak nie, to dopiero we wt. rano
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#3 Post autor: Czarny »

Wchodzę, przelew zrobie jutro.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#4 Post autor: JAQB »

Wysyłki zrobię w czwartek, trochę zalatany jestem.

marcinas

#5 Post autor: marcinas »

Ja też chcę. Przelew już zleciłem.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#6 Post autor: JAQB »

Dzisiaj wysłałem zamówienia. Sorki, że czekaliście, ale u mnie zaczął się sezon i mam nie za dużo czasu.

jajo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Zabrze

#7 Post autor: jajo »

Też jestem chętny, proszę o dane do przelewu

jajo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Zabrze

?

#8 Post autor: jajo »

Rozumiem że już nie można zamawiać? Wysłałem PW i dałem zapytanie tutaj, ale brak odpowiedzi - tzn mam sobie sam wyskrobać? :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

Jaqub a to wystarczy aby powstrzymać napór torby która jest elastyczna? Coś podobnego robią firmy akcesoryjne ale o ile pamiętam to chyba jest przycisk całkiem chroniony. Nie wiem tylko czy to jest ruchome czy jak bo bo jak zasłonię to jak później odpalić czy trąbnąć.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#10 Post autor: JAQB »

Cała istota tkwi w prostocie tego urządzenia. Spełnia funkcję (nawet przy elastycznych tankbagach) bez dodatkowych problemów z obsługą urządzeń zabezpieczanych, a poszczególne elementy są przykręcone na stałe.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#11 Post autor: szuler »

JAQB - Mi po twoich zabezpieczeniach tylko czasami długie się włączają - ale to pikuś.
Natomiast porzerzenie nóżki zdało egzamin na wielu kampingach, uwagi eksploatacyjne sa następujące:
- z pasażerem i bagażem przy ok 470kg nawet na równym nie wystawię, pasażer musi zejść
- trzeba uważać jak układa się spadek poprzeczny, żeby moto było odchylone od pionu
jak sie o tym pamięta to reszta SUPER :D

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#12 Post autor: JAQB »

szuler pisze:JAQB - Mi po twoich zabezpieczeniach tylko czasami długie się włączają - ale to pikuś.
Natomiast porzerzenie nóżki zdało egzamin na wielu kampingach, uwagi eksploatacyjne sa następujące:
- z pasażerem i bagażem przy ok 470kg nawet na równym nie wystawię, pasażer musi zejść
- trzeba uważać jak układa się spadek poprzeczny, żeby moto było odchylone od pionu
jak sie o tym pamięta to reszta SUPER :D
Zastanawia mnie jaki jest związek długich z zabezpieczeniami i przychodzi mi jedno na myśl. Być może śruba mocująca jest zbyt długa i w jakiś sposób odkształca prowadnice przycisku od świteł. Może spróbuj zeszlifować o 1mm śrubę nakręcając wcześniej na nią nakrętkę co pomoże w drożności gwintu lub podłóż podkładkę.

Jeżeli chodzi o poszerzenie to zauważyłem jeszcze jeden mańkament. A mianowicie przy pełnym załadowaniu i z pasażerem, na ciasnym zakręcie (np. na rondach ostatnio modnych) poszerzenie na nierównościach mi zahaczyło o asfalt. Ale faktycznie jest pomocne na miękkim podłożu.

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#13 Post autor: Medman »

szuler pisze:JAQB - Mi po twoich zabezpieczeniach tylko czasami długie się włączają - ale to pikuś.
Natomiast porzerzenie nóżki zdało egzamin na wielu kampingach, uwagi eksploatacyjne sa następujące:
- z pasażerem i bagażem przy ok 470kg nawet na równym nie wystawię, pasażer musi zejść
- trzeba uważać jak układa się spadek poprzeczny, żeby moto było odchylone od pionu
jak sie o tym pamięta to reszta SUPER :D
szuler opowiadaj jak w Hiszpanii było. !!!!!!!
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#14 Post autor: JAQB »

Medman pisze:
szuler pisze:JAQB - Mi po twoich zabezpieczeniach tylko czasami długie się włączają - ale to pikuś.
Natomiast porzerzenie nóżki zdało egzamin na wielu kampingach, uwagi eksploatacyjne sa następujące:
- z pasażerem i bagażem przy ok 470kg nawet na równym nie wystawię, pasażer musi zejść
- trzeba uważać jak układa się spadek poprzeczny, żeby moto było odchylone od pionu
jak sie o tym pamięta to reszta SUPER :D
szuler opowiadaj jak w Hiszpanii było. !!!!!!!
A Ziomal co się obija z fotorelacją z Crnej Gory :evil: :?:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#15 Post autor: szuler »

JAQB - zabezpieczenie nic z długimi nie ma. Zabezpiecza jedynie sygnał, przełącznik długich jest odkryty i z moim tankbagiem przy pełnym skrecie włącza długie. Więc wyłączam i po temacie :lol:

Medman - opowieść na forum byłaby zbyt długa. Nasza ocena atrakcyjności krajów w scisłym powiazaniu z charakterem i kontaktowoscia mieszkańców a więc z frajdą poznawania kraju w skali 1-5:
Portugalia - 4
Hiszpaniaa - 3,5
Francja - 0 - jedynie krajobrazy bronia się i sa OK a jedyny normalny serdeczny kontakt był przy noclegu w gospodarstwie agroturystycznym, na kampingach jest w miare normalnie :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”