przekosiło z lekka kierownice

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
beyki
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: śr lut 27, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Złocieniec

przekosiło z lekka kierownice

#1 Post autor: beyki »

siema. no i stało sie. zaliczyłem glebę. :cry: i teraz tema taki że kierownice lekko przekrzywiło na prawą stronę, właściwości jazdy bez zmian.gleba na parkingu bez szybkości.macie może pomysł jak naprostować kiero, ewentualnie co jest ruszone.
"Bo większą mi roz­koszą podróż niż przybycie."
L.Staff

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#2 Post autor: Dawidosss »

Zależy w jakiej płaszczyźnie się skrzywiła. Jeśli w pionowej możliwe że tylko ruszył się lekko jeden teleskop względem drugiego w pionie. Wtedy teoretycznie można poluzować górną i dolną półkę i je wyrównać. Jeśli się ruszyła w poziomie to znaczy że ruszona jest geometria widelca a to już gorsza sprawa. Swoją drogą to musiała być dość nieciekawa gleba. Choć z doświadczenia wiem że po takich najszybciej się uczymy.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

Awatar użytkownika
beyki
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: śr lut 27, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Złocieniec

#3 Post autor: beyki »

jak to się mówi to był moment:) ale z tymi lagami może coś być bo jest różnica niewielka po starych śladach obejmy między jedną a drugą stroną.rano będe badał. p.s. jeszcze bardziej teraz poszukuje lewej owiewki :lol: :lol:
"Bo większą mi roz­koszą podróż niż przybycie."
L.Staff

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#4 Post autor: Dawidosss »

Sprawdź dokładnie chłodnice. Czasami kawałek pękniętego plastiku potrafi narobić małego zamieszania. I oby to było tylko ruszenie w pionie.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: MaG »

Poluzuj lagi na obu pólkach, ustaw pion, lekko ściągnij, przetocz, sprawdź czy jest OK, skręć na fest...
A może po prostu sama kierownica Ci się podgięła? Możesz ją zdemontować i podprostować delikatnie, albo masz okazję sprawić sobie jakąś fajniejszą akcesoryjną:)
oderint dum probent

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#6 Post autor: M@rio »

Będąc w pewnej firmie handlującej używanymi motocyklami w Bydgoszczy widziałem jak chłopaki wjechali przednim kołem pomiędzy szczeble od płotu (płot metalowy) no i potem ile bozia siły dała ciągnęli....
To był Triumph Rocket III
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#7 Post autor: daro »

M@rio pisze:Będąc w pewnej firmie handlującej używanymi motocyklami w Bydgoszczy widziałem jak chłopaki wjechali przednim kołem pomiędzy szczeble od płotu (płot metalowy) no i potem ile bozia siły dała ciągnęli....
To był Triumph Rocket III
... czy musiałeś zaznaczyć że w Bydgoszczy tacy "spece" :?: :D ... wiem,wiem .... musiałeś :D :D :D

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#8 Post autor: M@rio »

Nic nie zaznaczałem, prawdę napisałem. Jak bym to widział w Toruniu to bym napisał że w Toruniu. Na żużel nie chodzę więc nie jest to spowodowane wrogością do Bydgoszczy.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#9 Post autor: msparki »

Miałem podobną sytuacje moto poleciało na prawą stronę i myślałem że się kierownica wygięła a tu się pogiął stelaż przedniego reflektora :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”