błotnik przedni - malowanie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

błotnik przedni - malowanie

#1 Post autor: seba0000 »

Witam panowie , potrzebuję pomalować przedni błotnik , gdyż jest trochę sfatygowany. Rozmawiałem już z jednym lakiernikiem , który mi go zrobi . Kazał mi kupić lakier . Teraz pytanko ile potrzeba będzie tego lakieru i jaki to jest ? (Pytam bo lakiernik nie widział tego błotnika , gdyż jest na moto) Mój kolor to NH418 Pearl Prism Black. Błotnik normalnie jest matowy . Na pewno potrzebna będzie baza (kolor) i co przychodzi na górę lakier akryl czy jest tam jakaś inna warstwa ? Wybaczcie moje pytanie ale jestem mechanikiem a nie lakiernikiem :)

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: błotnik przedni - malowanie

#2 Post autor: kucyk_323 »

ja u siebie lakierowałem czache i nie było tak łatwo dobrać koloru i efekt jest taki że widać róznice aczkolwiek i tak :clap:
są lakiery do plastików strukturalne w prayu może cos takiego spróbować, widziałem w mieszalni coś zblizonego do naszych błotników.

no ale moze jeszcze ktoś bardziej doświadczony sie wypowie
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

radzio740
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 592
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 4:20 pm
Imię: Radek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: okolice Grojca

Re: błotnik przedni - malowanie

#3 Post autor: radzio740 »

W zaleznosci jak kryje lakier ale setka bazy wystarczy i na to lakier bezbarwny ,po zmatowaniu blotnika trzeba polozyc ulepszacz na powierzchnie plastikowe zeby lakier nie odchodzil ale kazdy lakiernik o tym wie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”