Osiągi Viadra

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#16 Post autor: Nuno »

james pisze:
Nuno pisze:Zna ktoś może dobry serwis na dolnym śląsku gdzie mogli by się zaopiekować moją kontuzjowaną bestią?
Najlepszy serwis, jest u właściciela w garażu - wiesz co zrobiłeś i jak to zrobiłeś a także co jest jeszcze do zrobienia. Spróbuj sam, bo warto! :)
Oczywiście wymianą filtrów, oleju, świec itd. zajmę się sam. :)
Bardziej chodziło mi o sprawdzenie, ewentualnie regulacja gaźników i zaworów.
Z wywarzeniem koła też mogę mieć kłopot :)
Ostatnio zauważyłem że ktoś odwrotnie założył przednią oponę może to powoduje trzepotanie...

ps. Dopiero poznaję Wiadro to też moje pytanie, po włączeniu zapłonu na ok. 3s zapala się kontrolka rezerwy. Tak ma być? :)
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi Viadra

#17 Post autor: james »

Nuno pisze:
james pisze:
Nuno pisze:Zna ktoś może dobry serwis na dolnym śląsku gdzie mogli by się zaopiekować moją kontuzjowaną bestią?
Najlepszy serwis, jest u właściciela w garażu - wiesz co zrobiłeś i jak to zrobiłeś a także co jest jeszcze do zrobienia. Spróbuj sam, bo warto! :)
Oczywiście wymianą filtrów, oleju, świec itd. zajmę się sam. :)
Bardziej chodziło mi o sprawdzenie, ewentualnie regulacja gaźników i zaworów.
Z wywarzeniem koła też mogę mieć kłopot :)
Ostatnio zauważyłem że ktoś odwrotnie założył przednią oponę może to powoduje trzepotanie...

ps. Dopiero poznaję Wiadro to też moje pytanie, po włączeniu zapłonu na ok. 3s zapala się kontrolka rezerwy. Tak ma być? :)
Regulację zaworów zrobisz sam, musisz tylko zakupić klucze dynanometryczne. Z gaźnikami to proponuję dać jakiemuś specowi do wyczyszczenia - synchro zrobisz sam (zapytaj kolegi płock1964 o wakuometry).

Tak ma być - kontrolka rezerwy ma się na chwilę zapalić.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Osiągi Viadra

#18 Post autor: płock1964 »

james pisze:
Nuno pisze:
james pisze:
Nuno pisze:Zna ktoś może dobry serwis na dolnym śląsku gdzie mogli by się zaopiekować moją kontuzjowaną bestią?
Najlepszy serwis, jest u właściciela w garażu - wiesz co zrobiłeś i jak to zrobiłeś a także co jest jeszcze do zrobienia. Spróbuj sam, bo warto! :)
Oczywiście wymianą filtrów, oleju, świec itd. zajmę się sam. :)
Bardziej chodziło mi o sprawdzenie, ewentualnie regulacja gaźników i zaworów.
Z wywarzeniem koła też mogę mieć kłopot :)
Ostatnio zauważyłem że ktoś odwrotnie założył przednią oponę może to powoduje trzepotanie...

ps. Dopiero poznaję Wiadro to też moje pytanie, po włączeniu zapłonu na ok. 3s zapala się kontrolka rezerwy. Tak ma być? :)
Regulację zaworów zrobisz sam, musisz tylko zakupić klucze dynanometryczne. Z gaźnikami to proponuję dać jakiemuś specowi do wyczyszczenia - synchro zrobisz sam (zapytaj kolegi płock1964 o wakuometry).

Tak ma być - kontrolka rezerwy ma się na chwilę zapalić.
Proszzzzzz, ja używam wakuometrów 213.53 glicerynowych , kupionych na stronie http://www.manometry24.pl/pl/katalog/Ma ... KFM/213_53 z dławikiem i dodatkowo ( nie zawsze ) używam dławika na przewodzie z zoologa - taki do akwarium - taki zacisk na przewód.
Gaźniki proponuję wysłać do Szparaga z forum afrykatwin i transalp - żeby nie było , nigdy gościa nie widziałem , nie piłem , nie mam udziałów , po prostu posty świadczą o nim.
Jeśli chodzi o zawory - tu mam zawsze zgryz , jak mam coś doradzić . Temat jest prosty - ale dla kogoś , kto jest w temacie ogarnięty . Jak nie wiesz , o co chodzi , przez internet się nie nauczysz .
Tu masz poradnik - http://www.varaderoclub.pl/viewtopic.ph ... +zawor%F3w , http://www.varaderoclub.pl/viewtopic.ph ... +zawor%F3w .
I z dobrego serca radzę - jeśli cokolwiek z tych dwóch linków wydaje Ci się niejasne - odpuść , schowaj dumę do kieszeni i daj zarobić profesjonalistom , ale ich kontroluj .
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#19 Post autor: Nuno »

Panowie dzięki za pomoc ale obawiam się że gaźniki i zawory mnie przerastają. Poza tym nie chcę niczego zepsuć :down:
Oddam to dla fachowców. Resztą zajmę się sam. Po serwisie podzielę się opinią o różnicy osiągów.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Benio
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Osiągi Viadra

#20 Post autor: Benio »

Fachowiec fachowcowi nie równy :/ dlatego zanim oddasz swoje viaderko w czyjeś rączki to najpierw sprawdź jakie opinie chodzą o danym fachowcu :) Daj pozor na partaczy ;)
Grzegorz

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#21 Post autor: Nuno »

W końcu udało się zebrać trochę środków i Viadro pojechało do serwisu.
W jego ramach będzie wymieniony olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece, płyn hamulcowy, klocki z tyłu, płyn chłodniczy, opony, czyszczone i regulowane gaźniki i zawory i zrobienie wszystkiego co wyjdzie w trakcie.
Myślę że to poprawi jego osiągi i nieco obniży spalanie a także pozbędę się zjawiska trzepotania kierownicą.
Viadro odbieram za tydzień i nie omieszkam się pochwalić rezultatami.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osiągi Viadra

#22 Post autor: jedras »

Nuno pisze:W końcu udało się zebrać trochę środków i Viadro pojechało do serwisu.
W jego ramach będzie wymieniony olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece, płyn hamulcowy, klocki z tyłu, płyn chłodniczy, opony, czyszczone i regulowane gaźniki i zawory i zrobienie wszystkiego co wyjdzie w trakcie.
Myślę że to poprawi jego osiągi i nieco obniży spalanie a także pozbędę się zjawiska trzepotania kierownicą.
Viadro odbieram za tydzień i nie omieszkam się pochwalić rezultatami.
U mnie po wymianie opon trzepotanie praktycznie nie występuje. Winna była wyząbkowana opona przednia Anakee 2 :)
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Osiągi Viadra

#23 Post autor: janki5 »

Witam
Pochwal się ile taka impreza kosztuje u fachowców , generalnie wszystko co wymieniłeś można zrobić w domowym garażu oprócz wymiany opon .

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi Viadra

#24 Post autor: james »

Nuno pisze:Myślę że to poprawi jego osiągi i nieco obniży spalanie
Osiągi tak, spalanie nie, no chyba, że masz teraz 8l przy delikatnej jeździe :)

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#25 Post autor: Nuno »

Wstępnie wyliczył mi 1300zł. Filtr hilfo, olej Mobil, świece irydowe NGK ponoć 100zł za sztukę, jakiś specjalny płyn chłodniczy za 40 zł za litr i wszystko co najlepsze. Gość ma serwis w przydomowym garażu a jest znany na całe województwo i czas oczekiwania do niego to jakieś 2 miesiące. Ja zapisałem się jeszcze w wakacje :)
Pali mi 7l. przy jeździe jak emeryt więc może będzie lepiej.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi Viadra

#26 Post autor: james »

Nuno pisze:Wstępnie wyliczył mi 1300zł. Filtr hilfo, olej Mobil, świece irydowe NGK ponoć 100zł za sztukę, jakiś specjalny płyn chłodniczy za 40 zł za litr i wszystko co najlepsze.
Do SD01 powinny być platynowe, ponoć bardziej miękko odaje moc (i takie zakupiłem w ASO za 60zł/szt). Swoją drogą coś podejrzanie wysokie ceny...

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Osiągi Viadra

#27 Post autor: Yanek »

james pisze:
Nuno pisze:Wstępnie wyliczył mi 1300zł. Filtr hilfo, olej Mobil, świece irydowe NGK ponoć 100zł za sztukę, jakiś specjalny płyn chłodniczy za 40 zł za litr i wszystko co najlepsze.
Do SD01 powinny być platynowe, ponoć bardziej miękko odaje moc (i takie zakupiłem w ASO za 60zł/szt). Swoją drogą coś podejrzanie wysokie ceny...
Masz racje do SD01 tylko platyna, irydowe są bardzo podatne za zalanie paliwem o co w gaźnikowej wersji nie trudno, przerabiałem na sobie. Iryda tylko do wtrysków

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Osiągi Viadra

#28 Post autor: janki5 »

Ładnie się gościu ceni ale wiedza kosztuje , mi po takim samym zabiegu zrobionym na wiosnę potrafi zejść do ok 6 litrów , ale najlepiej się czuje ja i "motorek" jak mam 7-7.5 spalanie .

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#29 Post autor: Nuno »

Gość renomę ma potężną to się ceni. Większość z tego sam był zrobił ale nie ma kiedy :(
Nie oddam swojej maszyny byle komu, wolę dać więcej ale mieć pewność że wszystko będzie OK.
Dzięki za info na temat świec jutro do niego zadzwonię i powiem że chce platynowe :)
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#30 Post autor: Nuno »

Viadro po serwisie. Mam mieszane uczucia.
Po pierwsze mechanik jest jak najbardziej godny polecenia. Prawdziwy fachman, już wiem dlaczego ustawiają się do niego kolejki :)
Po drugie wyszło że przy moim Viadrze ( mam je od maja ) długo nikt nie grzebał ale za to mam pewność że jest bezwypadkowa :)
Po trzecie wcześniej moje Viadro miało słaby dół teraz ma słabą górę :( ( mówię o obrotach )
Po czwarte luz zaworowy na tylnim cylindrze wynosił ponoć 0,00 mm
Po piąte motorek musi przejść remont głowicy, wymianę rozrządu i całego układu wydechowego. Ale to już na wiosnę.
Trzepotanie kierownicą ustało, winna była wyząbkowana opona. Nie jestem mechanikiem więc nie pytajcie o szczegóły. Ogólnie moto wymaga jeszcze inwestycji, takie są rezultaty ciągłego jeżdżenia bez serwisu.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”