Hałas od strony sprzęgła

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Hałas od strony sprzęgła

#1 Post autor: Wojo »

Witam. Wiem że, ten temat był wałkowany. Kurcze mam zadbany moto, wymieniany regularnie olej, nie katowany itp. a od strony sprzęgła dochodzą niepokojące odgłosy ocierania, piszczenia itp. aż mi wstyd przed moim ojcem jak w garażu posłuchał mojej maszyny to skomentował to - co silnik Ci się rozlatuje. Faktycznie nie brzmi to dobrze. Nie wiem czy trzeba z tym zyc czy jest na to jakas dobra rada. Pozdrawiam
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Hałas od strony sprzęgła

#2 Post autor: eneron »

Kosz sprzęgłowy hałasuje - normalne zjawisko w Varadero i nie tylko, nie przejmować się, jeździć, "ten typ tak ma" (tylko te piski - możesz dokładniej określić lub nagrać filmik i na YouTube wrzucić?)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hałas od strony sprzęgła

#3 Post autor: Wojo »

Nie, może przesadziłem - hałas jest taki jakby łożysko pogubiło kulki i tłukło się o obudowę, ale hałas jest raczej std dla varadero (posłuchawszy u innych) ale nie zmienia to postaci rzeczy ze tak być nie powinno, poczytałem posty o tym hałasie i wypowiedzi w stylu zmieniłem olej i jest ciszej. Ok, może ciszej jest ale to nie zmienia postaci ze, albo jest to wada konstrukcyjna albo wina leży w czymś innym, tylko gdzie?
Ok, np. ducat ze suchym sprzęgłem tłucze się nie miłosiernie, skrzynia w bmw tez nie należy do najcichszych, ale po hondzie jednak należało by się spodziewać najwyższej jakości.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Hałas od strony sprzęgła

#4 Post autor: eneron »

U mnie kosz hałasuje tylko na rozgrzanym silniku. Gdy olej jest zimny nic nie szumi i nie stuka...

Zapewne jak Ci szeleści/stuka i gdy tylko bez użycia siły zniwelujesz palcem luz na klamce - wszelkie hałasy ze strony sprzęgła ucichną.... Ot taki chyba urok kosza
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#5 Post autor: starter »

a na jakim oleju jezdzisz?może warto olej zmienić?

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Hałas od strony sprzęgła

#6 Post autor: eneron »

starter pisze:a na jakim oleju jezdzisz?może warto olej zmienić?
Tak jak większość, Motul 5100.

Raz zalałem silnik BelRayem - było minimalnie ciszej ale po nocnym postoju zawsze sklejało sprzęgło, na Motulu nigdy taki problem nie występował więc wróciłem ponownie do Motula... a hałas ? Hałas pozostał :down:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#7 Post autor: starter »

zalej go olejem półsyntetyk IPONE,ja powiem tak,mam oprócz VARADERO100 to CBR900RR a w niej dwójka mi wypada,znajomy mechanik zalał mi go tym IPONem twierdząc że dobrze działa na skrzynie,i wiesz co?po wymianie oleju przestał mi na jakieś 2tys km bieg wypadać,teraz znowu wypada,ale jednak jakaś racja w tym była,spróbuj,może cos się poprawi

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hałas od strony sprzęgła

#8 Post autor: Wojo »

Panowie, dyskusja na temat "zalej.... olejem 20w-50, 10w-60, tej marki czy tamtej" - taka dyskusja już była. Nie czarujmy się silnik w varadero do najnowszych dzieł inżynierii nie należy, także nie jest wysilony. Jest to raczej bym ujął - w stosunku do pojemności dość słaba jednostka. Wiem że, to dla trwałości a varadero to nie demon prędkości, ale patrzeć na jednostki typu V2 np. ducat czy ktm mające po 170 czy ponad 180KM to nasze 90 kilka - że tak to ujme - szału ni ma. Poza tym dzisiejsze oleje z pewnością przekraczają o kilka klas olej który brali pod uwagę inżynierowie głowiący się nad V2 użytą w varadero. Tak wiec dyskusja typu zalałem bel-ray czy motul, castrol, mobil, agip, liquy moly, itp. nie ma sensu gdyż i motul i inne oleje speniają z powodzeniem a nawet przewyższają klasą, jakością i dodatkami specyfiki z przed lat. Więc hasło typu użyłem tego oleju i wszystko ucichło a biegi wchodzą w jak w masło to jak umyłem samochód i jakoś tak jeździ szybciej, lepiej i ciszej. Problem hałasującego kosza istnieje i jak sami twierdzicie nie da się go trwale usunąć, wiec albo trzeba z tym żyć albo poszukać gdzieś rozwiązania, znaleźć metodę, sposób. A co do oleju jeszcze to powiem tylko tyle że, używałem motula 5100 ester, bel-ray, castrola raz valvoline klasy 10/40, 10/60, 20/50 i jedne sa fajne jak sa zimne, drugie jak się rozgrzeją wiec olej nie ma znaczenia, chyba ze jedynie mentalnie w naszych głowach.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#9 Post autor: jedras »

Wojo pisze:Panowie, dyskusja na temat "zalej.... olejem 20w-50, 10w-60, tej marki czy tamtej" - taka dyskusja już była. Nie czarujmy się silnik w varadero do najnowszych dzieł inżynierii nie należy, także nie jest wysilony. Jest to raczej bym ujął - w stosunku do pojemności dość słaba jednostka. Wiem że, to dla trwałości a varadero to nie demon prędkości, ale patrzeć na jednostki typu V2 np. ducat czy ktm mające po 170 czy ponad 180KM to nasze 90 kilka - że tak to ujme - szału ni ma. Poza tym dzisiejsze oleje z pewnością przekraczają o kilka klas olej który brali pod uwagę inżynierowie głowiący się nad V2 użytą w varadero. Tak wiec dyskusja typu zalałem bel-ray czy motul, castrol, mobil, agip, liquy moly, itp. nie ma sensu gdyż i motul i inne oleje speniają z powodzeniem a nawet przewyższają klasą, jakością i dodatkami specyfiki z przed lat. Więc hasło typu użyłem tego oleju i wszystko ucichło a biegi wchodzą w jak w masło to jak umyłem samochód i jakoś tak jeździ szybciej, lepiej i ciszej. Problem hałasującego kosza istnieje i jak sami twierdzicie nie da się go trwale usunąć, wiec albo trzeba z tym żyć albo poszukać gdzieś rozwiązania, znaleźć metodę, sposób. A co do oleju jeszcze to powiem tylko tyle że, używałem motula 5100 ester, bel-ray, castrola raz valvoline klasy 10/40, 10/60, 20/50 i jedne sa fajne jak sa zimne, drugie jak się rozgrzeją wiec olej nie ma znaczenia, chyba ze jedynie mentalnie w naszych głowach.
+1
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#10 Post autor: starter »

Wojo pisze:Panowie, dyskusja na temat "zalej.... olejem 20w-50, 10w-60, tej marki czy tamtej" - taka dyskusja już była. Nie czarujmy się silnik w varadero do najnowszych dzieł inżynierii nie należy, także nie jest wysilony. Jest to raczej bym ujął - w stosunku do pojemności dość słaba jednostka. Wiem że, to dla trwałości a varadero to nie demon prędkości, ale patrzeć na jednostki typu V2 np. ducat czy ktm mające po 170 czy ponad 180KM to nasze 90 kilka - że tak to ujme - szału ni ma. Poza tym dzisiejsze oleje z pewnością przekraczają o kilka klas olej który brali pod uwagę inżynierowie głowiący się nad V2 użytą w varadero. Tak wiec dyskusja typu zalałem bel-ray czy motul, castrol, mobil, agip, liquy moly, itp. nie ma sensu gdyż i motul i inne oleje speniają z powodzeniem a nawet przewyższają klasą, jakością i dodatkami specyfiki z przed lat. Więc hasło typu użyłem tego oleju i wszystko ucichło a biegi wchodzą w jak w masło to jak umyłem samochód i jakoś tak jeździ szybciej, lepiej i ciszej. Problem hałasującego kosza istnieje i jak sami twierdzicie nie da się go trwale usunąć, wiec albo trzeba z tym żyć albo poszukać gdzieś rozwiązania, znaleźć metodę, sposób. A co do oleju jeszcze to powiem tylko tyle że, używałem motula 5100 ester, bel-ray, castrola raz valvoline klasy 10/40, 10/60, 20/50 i jedne sa fajne jak sa zimne, drugie jak się rozgrzeją wiec olej nie ma znaczenia, chyba ze jedynie mentalnie w naszych głowach.
Aha,no dobra,masz rację,ale jak to wytłumaczyć że po zalaniu nowym olejem przestała mi dwójka wypadać przez dwa tysiące km?powiem ci że sam mechanik który mi polecił ten olej,jak to on stwierdził?że jestem mu winien tysiaka,bo za zrobienie skrzyni chce 2 tys,a ze już mi dwójka nie wypada to wezmie połowę ceny,oczywiście żartował,ale sam był tym faktem trochę zszokowany

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#11 Post autor: jedras »

starter pisze:
Wojo pisze:Panowie, dyskusja na temat "zalej.... olejem 20w-50, 10w-60, tej marki czy tamtej" - taka dyskusja już była. Nie czarujmy się silnik w varadero do najnowszych dzieł inżynierii nie należy, także nie jest wysilony. Jest to raczej bym ujął - w stosunku do pojemności dość słaba jednostka. Wiem że, to dla trwałości a varadero to nie demon prędkości, ale patrzeć na jednostki typu V2 np. ducat czy ktm mające po 170 czy ponad 180KM to nasze 90 kilka - że tak to ujme - szału ni ma. Poza tym dzisiejsze oleje z pewnością przekraczają o kilka klas olej który brali pod uwagę inżynierowie głowiący się nad V2 użytą w varadero. Tak wiec dyskusja typu zalałem bel-ray czy motul, castrol, mobil, agip, liquy moly, itp. nie ma sensu gdyż i motul i inne oleje speniają z powodzeniem a nawet przewyższają klasą, jakością i dodatkami specyfiki z przed lat. Więc hasło typu użyłem tego oleju i wszystko ucichło a biegi wchodzą w jak w masło to jak umyłem samochód i jakoś tak jeździ szybciej, lepiej i ciszej. Problem hałasującego kosza istnieje i jak sami twierdzicie nie da się go trwale usunąć, wiec albo trzeba z tym żyć albo poszukać gdzieś rozwiązania, znaleźć metodę, sposób. A co do oleju jeszcze to powiem tylko tyle że, używałem motula 5100 ester, bel-ray, castrola raz valvoline klasy 10/40, 10/60, 20/50 i jedne sa fajne jak sa zimne, drugie jak się rozgrzeją wiec olej nie ma znaczenia, chyba ze jedynie mentalnie w naszych głowach.
Aha,no dobra,masz rację,ale jak to wytłumaczyć że po zalaniu nowym olejem przestała mi dwójka wypadać przez dwa tysiące km?powiem ci że sam mechanik który mi polecił ten olej,jak to on stwierdził?że jestem mu winien tysiaka,bo za zrobienie skrzyni chce 2 tys,a ze już mi dwójka nie wypada to wezmie połowę ceny,oczywiście żartował,ale sam był tym faktem trochę zszokowany
Ciekaw jestem jak Ty wytłumaczysz jaki wpływ na wypadanie biegu ma olej. ;)
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#12 Post autor: starter »

nie wiem jaki ma wpływ,nie mam pojęcia,ale fakt jest faktem,wypadała mi dwójka a po zalaniu moto nowym olejem nie wypadała przez jakiś 2tys km,mechanik zalewając mi moto tym olejem mówił że skrzynia lepiej na tym oleju chodzi,ale sam był w szoku że aż tak chodzi ze części się regenerują? [:DD]

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Hałas od strony sprzęgła

#13 Post autor: melon1968 »

Olej ma wpływ na odgłosy pracy silnika i na samą pracę poszczególnych części i ja nikomu tego nie będę udowadniał.A z olejami jest tak samo jak z oponami, wszystkie takie same parametry a nie trzymają.

matimatimati
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 13, 2013 7:48 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Hałas od strony sprzęgła

#14 Post autor: matimatimati »

Jak Ci dwójka wypada to masz skrzynie do naprawy a nie olej do wymiany:D Myślę, że jakby skrzynia była dobra to i 500km bez oleju by zrobiła:D

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#15 Post autor: starter »

23 lata lata jeżdżę motocyklami,3 lata w servisach pracowałem,i proszę cię nie rób ze mnie idioty i nie mów mi co mam robić jak mi dwójka wypada,wiem że trzeba zrobic skrzynie,i skrzyni nie naprawia się poprzez wymianę oleju,ale jeszcze raz mówię,i taka jest prawda,po wymianie oleju przestała mi wypadać dwójka,trochę polatałem i znowu wypada,jednak ten olej musiał mieć jakiś wpływ na skrzynie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”