Hałas od strony sprzęgła

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Re: Hałas od strony sprzęgła

#16 Post autor: BAJO »

Witam w moim wiaderku też słychać ten kosz,dodadkowo do tego dochodzi jakieś niewiadome stukanie podczs schodzenia z obrotów ( tak ja by zawory stukały) :hmm:

gajowy
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 12:34 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004

Re: Hałas od strony sprzęgła

#17 Post autor: gajowy »

jestem na tym forum 4 miechy ale widzę ze czasem można potraktowac je jak kabaret, kto jeżdzi takim poważnym moto jak Viadro i twierdzi ze olej mu pomógł wyleczyc dwójke w skrzyni ? ale sie usmiałem z tym olejem, a ja wam powiem ze odkąd używam pasty Colodent z Kauflanda to mnie szóstka nie boli, sama sie naprawiła i dentysta niepotrzebny, hahahaha :P

matimatimati
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 13, 2013 7:48 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Hałas od strony sprzęgła

#18 Post autor: matimatimati »

23 lata lata jeżdżę motocyklami,3 lata w servisach pracowałem,i proszę cię nie rób ze mnie idioty i nie mów mi co mam robić jak mi dwójka wypada,wiem że trzeba zrobic skrzynie,i skrzyni nie naprawia się poprzez wymianę oleju,ale jeszcze raz mówię,i taka jest prawda,po wymianie oleju przestała mi wypadać dwójka,trochę polatałem i znowu wypada,jednak ten olej musiał mieć jakiś wpływ na skrzynie
Moim celem nie było robienie z Ciebie idioty...źle mnie zinterpretowałeś...najwidoczniej mamy inne poczucie humoru...

Witam w moim wiaderku też słychać ten kosz,dodatkowo do tego dochodzi jakieś niewiadome stukanie podczs schodzenia z obrotów ( tak ja by zawory stukały) :hmm:
Na forum wyczytałem, że za hałas podczas schodzenia z obrotów mogą być odpowiedzialne napinacze łańcuchów rozrządu...i u mnie chyba też to jest tylko na wolnych obrotach...ehhh

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Hałas od strony sprzęgła

#19 Post autor: james »

matimatimati pisze:
Witam w moim wiaderku też słychać ten kosz,dodatkowo do tego dochodzi jakieś niewiadome stukanie podczs schodzenia z obrotów ( tak ja by zawory stukały) :hmm:
Na forum wyczytałem, że za hałas podczas schodzenia z obrotów mogą być odpowiedzialne napinacze łańcuchów rozrządu...i u mnie chyba też to jest tylko na wolnych obrotach...ehhh
Hałas podczas schodzenia z obrotów może mieć tyle źródeł, że jedyna pewna metoda to zrobienie kapitalki - zaworek (zaworki) PAIR, napinacze, układ wydechowy, luźna śruba(y) i inne takie nie są źródłem stuków podczas schodzenia tj. mogą być, ale jeżeli masz to co ja to odpuść... nawet w serwisie Hondy nie wiedzą :) To tak nawiasem, aby rozładować rosnące napięcie w temacie :p

matimatimati
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 13, 2013 7:48 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Hałas od strony sprzęgła

#20 Post autor: matimatimati »

James, dokładnie przestudiowałem Twoją historię z tym hałasem:) wychodzi na to, że tylko zaakceptować można, że tak być musi:P

BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Re: Hałas od strony sprzęgła

#21 Post autor: BAJO »

Koledzy, powiem szczeże miałem dużo motocykli różnych marek i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że honda wypada bardzo cieniutko.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Hałas od strony sprzęgła

#22 Post autor: james »

BAJO pisze:Koledzy, powiem szczeże miałem dużo motocykli różnych marek i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że honda wypada bardzo cieniutko.
Trudno mi cokolwiek powiedzieć o innych markach motocykli, tym bardziej tym segmencie, bo o ile byłem na jazdach próbnych i "dali mi się przejechać" to posiadać nie posiadałem. W samym kontekście Varadero, to może i wypada cienko na tle konkurencji, ale 400.000 km bez kapitalki da się zrobić (ponoć)...
http://www.1000ps.at/testbericht-235875 ... m_Varadero

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: Hałas od strony sprzęgła

#23 Post autor: staciek »

BAJO pisze:Koledzy, powiem szczeże miałem dużo motocykli różnych marek i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że honda wypada bardzo cieniutko.
ooo :down:
słyszałem wręcz odwrotne opinie... :whatup:

Podobnie jak napisał James, brak mi odniesienia.

Czy możesz Kolego wskazać które są Twoim zdaniem lepsze, najlepiej z krótkim uzasadnieniem.

Może faktycznie jest tak, że są inne dużo lepsze i trzeba o nich pomyśleć :oczy: :isok2:
;* Varadero XL 1000

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#24 Post autor: starter »

gajowy pisze:jestem na tym forum 4 miechy ale widzę ze czasem można potraktowac je jak kabaret, kto jeżdzi takim poważnym moto jak Viadro i twierdzi ze olej mu pomógł wyleczyc dwójke w skrzyni ? ale sie usmiałem z tym olejem, a ja wam powiem ze odkąd używam pasty Colodent z Kauflanda to mnie szóstka nie boli, sama sie naprawiła i dentysta niepotrzebny, hahahaha :P
i co tu dużo gadać,wymyśliłem to sobie,żeby ci zrobić radochę chopie,co ty sobie myślisz?że ja tu piszę żebyś ci kawały poopowiadać?żeby ci do śmiechu było?to chyba nie ten temat kolego,ochłoń trochę,i nie w viadrze tylko w CBR900RR,ale widać że szkoda czasu na dyskusję

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: Hałas od strony sprzęgła

#25 Post autor: staciek »

starter pisze:
gajowy pisze:jestem na tym forum 4 miechy ale widzę ze czasem można potraktowac je jak kabaret, kto jeżdzi takim poważnym moto jak Viadro i twierdzi ze olej mu pomógł wyleczyc dwójke w skrzyni ? ale sie usmiałem z tym olejem, a ja wam powiem ze odkąd używam pasty Colodent z Kauflanda to mnie szóstka nie boli, sama sie naprawiła i dentysta niepotrzebny, hahahaha :P
i co tu dużo gadać,wymyśliłem to sobie,żeby ci zrobić radochę chopie,co ty sobie myślisz?że ja tu piszę żebyś ci kawały poopowiadać?żeby ci do śmiechu było?to chyba nie ten temat kolego,ochłoń trochę,i nie w viadrze tylko w CBR900RR,ale widać że szkoda czasu na dyskusję

Kolego, trochę dystansu i luzu :isok2:
lepiej się śmiać niż wkurzać :clap: :clap:
;* Varadero XL 1000

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas od strony sprzęgła

#26 Post autor: starter »

Ale jak się nie wkurzać?ja to pierwsze co robie w takiej sytuacji to mowię "sprawdzam"a tu jakiś pustak ze mnie pajaca robi bo ja nie wiem jak się biegi wrzuca?ile mam powtarzać? wypadała mi dwójka,pojechałem do kumpla który prowadzi servis żeby taniej olej kupić i nie w tym celu żeby mi dwójka przestała wypadać ale żeby po prostu olej zmienić,dał mi olej mówiąc że po tym oleju skrzynie ciszej chodzą,myślisz że też nie byłem w szoku jak mi dwójka przestała wypadać? też zadzwoniłem do niego i mu to powiedziałem,też się śmiał,tylko że to kumpel to może sie śmiać ale nie ktoś kogo nie znam i mnie traktuje jakbym co dopiero na motocykl wsiadł odpalił neta i wypisywał swoje mądrości,tylko że kumpel mi uwierzył,w końcu razem w servisie żeśmy pracowali,k...bieg po zmianie oleju mi nie wypadał!!! i co ma poradzić?silnik rozwalić żeby wypadał? po przejechaniu ok 2tys km znowu zaczął wypadać,bardziej oczekiwałbym jakiejś fachowej dyskusji na ten temat niż podśmiechujki jakiegoś pustaka,nic na to nie poradzę,mówię prawdę i tyle,jedyne co mogę powiedzieć to to że byliśmy u pewnego znajomego w odwiedzinach pod więzieniem,chciał żebym odjeżdżając odkręcił trochę,to było na mazurach,więc było słychać,odkręciłem,jedynka,dwójka,dwójka,dwójka i jeszcze raz dwójka,i tak do końca,i nie wypadała,to był pierwszy raz w tedy kiedy odkręciłem ta dwójkę po zmianie oleju do końca,był w tedy kumpel,może go znacie,to Barył,były członek tego forum,słyszał ze mi nie wypadła,jak dojechalem do domu to zadzwoniłem do niego mówiąc mu ze mi dwójka nie wypada i jestem szczęśliwy,jak ktos go zna z tego forum to moze się zapytać,teraz go tu nie ma,kupił TIGERA

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Re: Hałas od strony sprzęgła

#27 Post autor: piter121 »

starter pisze:Ale jak się nie wkurzać?ja to pierwsze co robie w takiej sytuacji to mowię "sprawdzam"a tu jakiś pustak ze mnie pajaca robi bo ja nie wiem jak się biegi wrzuca?ile mam powtarzać? wypadała mi dwójka,pojechałem do kumpla który prowadzi servis żeby taniej olej kupić i nie w tym celu żeby mi dwójka przestała wypadać ale żeby po prostu olej zmienić,dał mi olej mówiąc że po tym oleju skrzynie ciszej chodzą,myślisz że też nie byłem w szoku jak mi dwójka przestała wypadać? też zadzwoniłem do niego i mu to powiedziałem,też się śmiał,tylko że to kumpel to może sie śmiać ale nie ktoś kogo nie znam i mnie traktuje jakbym co dopiero na motocykl wsiadł odpalił neta i wypisywał swoje mądrości,tylko że kumpel mi uwierzył,w końcu razem w servisie żeśmy pracowali,k...bieg po zmianie oleju mi nie wypadał!!! i co ma poradzić?silnik rozwalić żeby wypadał? po przejechaniu ok 2tys km znowu zaczął wypadać,bardziej oczekiwałbym jakiejś fachowej dyskusji na ten temat niż podśmiechujki jakiegoś pustaka,nic na to nie poradzę,mówię prawdę i tyle,jedyne co mogę powiedzieć to to że byliśmy u pewnego znajomego w odwiedzinach pod więzieniem,chciał żebym odjeżdżając odkręcił trochę,to było na mazurach,więc było słychać,odkręciłem,jedynka,dwójka,dwójka,dwójka i jeszcze raz dwójka,i tak do końca,i nie wypadała,to był pierwszy raz w tedy kiedy odkręciłem ta dwójkę po zmianie oleju do końca,był w tedy kumpel,może go znacie,to Barył,były członek tego forum,słyszał ze mi nie wypadła,jak dojechalem do domu to zadzwoniłem do niego mówiąc mu ze mi dwójka nie wypada i jestem szczęśliwy,jak ktos go zna z tego forum to moze się zapytać,teraz go tu nie ma,kupił TIGERA
Oj nie ladnie ,tak komus ublizac kolego .

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hałas od strony sprzęgła

#28 Post autor: Wojo »

Halo Panowie.co wy ku... wyprawiacie, obrazacie sie wyzywacie jak prawdziwi polacy. Ja zalozylem temat chcialem zaznaczyc problem.zapytac a tu ...szkoda slow. Reasumujac nowoczesny olej silnika nie uzdrowi.trupa nie ozywi ale pomoze utrzymac maszyne w nalezytym porzadku oczywiscie przy ludzkim traktowaniu. Ale sprzeglo mi nadal napierd... i tu mamy nadal problem do rozwiazania.aha i prosze sie przeprosic za swoje chamskie i nie uprzejme traktowanie bo mikolaja w tym roku nie bedzie.pozdrawiam
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Hałas od strony sprzęgła

#29 Post autor: Merlin »

Nic dodać, nic ująć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”