sprzęgło

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

sprzęgło

#1 Post autor: xalps »

Witam Kolegów,

Mam problem ze swoim Viadrem, otóż podczas zeszło tygodniowego wyjazdu kiedy po ok 100km z prędkością średnia 160 chciałem zatrzymać się przy bramce, po wciśnięciu sprzęgła motor chciał jechać dalej.
Pomyślałem ze linka może się wyciągnęła i zaraz za bramka podregulowałem - wydłużyłem pancerz.
Dało się jechać lecz biegi zaczęły przełączać się z dużym oporem, w szczególności gdy redukowałem/zrzucałem w dół.

Po zjechani z autostrady, jakieś kolejne 50-60 km , jadąc po drodze gdzie dużo częściej musiałem operować sprzęgłem okazało się że problem jest nadal, znów gdzieś tam musiałem podciągać linkę aby dało się zmieniać biegi.
Po którejś regulacji znowu sprzęgło zaczęło się ślizgać, więc odpuściłem trochę i tak jeszcze parę razy.

W końcu zostawiłem motor w warsztacie we Wrocławiu, gdzie ustaliliśmy że zostaną wymienione tarcze sprzęgła i sprężyny.
Po odebraniu motoru - pierwsze 80km bajka...i nagle już w Jeleniej Górze - ten sam efekt co z autostrady - ciągnie na wciśniętym sprzęgle, choć już nie łapie momentu ślizgania się. Ponowne regulacje, podkręcenie linki i tak wróciłem do Wawy.

Dziwne było to, że wracając czasem skrzynia chodziła pięknie a czasem bardzo ciężko było zrzucić bieg, pomimo tego że w międzyczasie nie ruszałem regulacji linki.

Ma ktoś pomysł co to może być?
Dodam, że zmieniłem olej na castrol 10W-50, co prawda od zmiany zrobiłem z 1000 kilometrów po mieście i same krótkie trasy.
Jak wyjechałem w dłuższą to tak jak wyżej - po przejechaniu ok 100 km z większa prędkością to pojawiły się problemy.
Nie mam pojęcia co robić.

Darek70
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: sob cze 29, 2013 8:03 am
Marka motocykla: KTM
Model: 1190 Adv
Rocznik: 2015

Re: sprzęgło

#2 Post autor: Darek70 »

Kolega by się przywitał najpierw.

xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

Re: sprzęgło

#3 Post autor: xalps »

przepraszam za niedopatrzenie, nadrobiłem zaległości:
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... =79&t=6477

Hrubesch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 05, 2013 10:22 am
Lokalizacja: warszawa

Re: sprzęgło

#4 Post autor: Hrubesch »

Witaj obejrzałbym linkę czy czasem nie pęka.

xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

Re: sprzęgło

#5 Post autor: xalps »

jak na razie kupiłem i zalałem Motul 7100 10W30, zobaczymy czy coś się zmieni.
generalnie stawiam na olej, bo objawy pojawiały się po dłuższej trasie, zarówno przed jak i po wymianie sprzęgła (po wymianie wlany ten sam olej) i wnioskuję, że 10W50 był gęstszy co mogło powodować że tarczki się bardziej kleiły. Ale to teoria, jutro jak przejadę kawałek to przemówią fakty :)

@ Hrubesch:
oglądałem, i z obu stron ładnie wygląda. chyba, że coś w pancerzu się dzieje ale chodzi miękko...

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: sprzęgło

#6 Post autor: janki5 »

Moje viadro całe "życie" jeżdzi na castrolu 10w50 , co prawda mam go od niedawna ale nic się nie dzieje ze sprzęgłem .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”