czyszczenie okolicy małej zębatki

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

czyszczenie okolicy małej zębatki

#1 Post autor: xalps »

mam kolejne pytanie,
patrzyłem na osłonę małej zębatki i wydaje mi się że jest ona zespolona z dzwignia sprzęgła.
czy aby ją zdjąć wystarczy odkręcić 3 śruby (chyba 8mm) czy coś z linka sprzęgła trzeba jeszcze modzić?

łańcuch smaruję hipolem który nanoszę pędzlem i mam wrażenie że nazbierało się tam tego łajna sporo...

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: czyszczenie okolicy małej zębatki

#2 Post autor: janki5 »

Odkręcasz śruby mocujące osłonę wypinasz linkę i widzisz wszystko jak na dłoni .

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: czyszczenie okolicy małej zębatki

#3 Post autor: Neno »

Jak Hipolem to masz raczej w miarę czysto.
Mogło Ci się co najwyżej błota nazbierać. Gorzej mają Ci (np. ja) co smarują smarem - wtedy jest tak zafajdolone, że odpada całymi "blokami" po odkręceniu tej pokrywy ;)

Ja niedługo montuję olejarkę.

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: czyszczenie okolicy małej zębatki

#4 Post autor: Yanek »

xalps pisze:mam kolejne pytanie,
patrzyłem na osłonę małej zębatki i wydaje mi się że jest ona zespolona z dzwignia sprzęgła.
czy aby ją zdjąć wystarczy odkręcić 3 śruby (chyba 8mm) czy coś z linka sprzęgła trzeba jeszcze modzić?

łańcuch smaruję hipolem który nanoszę pędzlem i mam wrażenie że nazbierało się tam tego łajna sporo...
W SD01 jest 4 śruby, po wykręceniu ściągasz linkę z uchwytu i masz dostęp do MZ. Zawsze tam będzie brud, smarowidło + zanieczyszczenia z drogi robią swoje. Ja to czyszczę za pomocą nafty w "sprayu" http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=160&cat=84 + pędzel http://budowlaniec.radom.pl/104.htm . Szybko i przyjemnie, jedynie musisz przygotować jakiś pojemnik na naftę która będzie skapywać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”